خدمات برندینگ

خدمات برندینگ

خدمات برندسازی کسب و کار

فرآیند خدمات و مشاوره برندینگ یک رویکرد سیستماتیک برای ایجاد و ارتقای برند یک شرکت است، برندسازی برای موفقیت هر برنامه بازاریابی و توسعه کسب و کار ضروری است. مشاوران برندینگ وبسازان نوین مستقیماً با شما کار می کنند تا به ایجاد بیشترین تأثیر بر مشتریان کسب و کار شما به طور تصاعدی رشد کند و به راحتی مخاطبان ایده آل را برای محصول یا خدمات شما جذب کنید.

هنگامی که ما به یک “برند” فکر می کنیم، به برند های محبوب ایرانی مانند دیجی کالا، تبرک، میهن و غیره فکر می کنیم. برندسازی بیش از صرف میلیادر ها تومان برای ایجاد شهرت برای برند شما مانند این شرکت های بزرگ است. در دنیای امروزی، مردم تقریباً در هر کانالی توسط مشاغل، محصولات، خدمات، پیام‌های تبلیغاتی و تبلیغات بمباران می‌شوند. در چنین بازار شلوغی، چگونه می توانید متمایز شوید و با مخاطبان مناسب تصویر مثبتی از کسب و کار خود ایجاد کنید؟ اینجاست که خدمات برندینگ حرفه ای نقشی حیاتی ایفا می کند.

خدمات برندینگ چیست؟

چه در حال تصمیم گیری در مورد نام محصول، خدمات یا یک لوگوی جدید باشید، باید یک تمایز از رقبای خود ایجاد کنید. شما به چیزی بیش از یک نام، فرم و تایپوگرافی نیاز دارید. برندسازی به معنای درک ویژگی هایی است که مخاطب هدف شما در یک کسب و کار قدردانی می کند و ارزش ها و شخصیت تجاری شما را با این ویژگی ها ترکیب می کند. ایده این است که آنچه را که کسب و کار شما در مورد آن است، به گونه ای طرح ریزی کنید که با مخاطب هدف شما ارتباط برقرار کند.

یافتن خدمات برندینگ سخت نیست. ما کاملاً مطمئن هستیم که اگر [موقعیت مکانی خود] + نام تجاری را در گوگل جستجو کنید، نتایج مجموعه‌ای از شرکت هایی خواهد بود که خدمات برندسازی را ارائه می‌کنند. اما واقعاً در این مرحله به چه خدمات برندینگ نیاز دارید؟ آیا به همه آنها نیاز دارید؟ یا فقط به دنبال هویت برند هستید؟

جلسه آشنایی با کسب و کار شما

ما یک جلسه کشف با تک تک مشتریان جدیدمان برگزار می کنیم. این به ما کمک می کند تا درک درستی از کسب و کار شما و اهداف پروژه برندسازی شما داشته باشیم. این جلسه همچنین به کل تیم اجازه می دهد تا در پروژه شرکت کنند و مطمئن شوید که همه در یک صفحه با پروژه هستند. اولین کاری که انجام می دهیم پرسشنامه برندسازی است که برای مشتریان خود ایجاد کرده ایم. این به ما کمک می کند تا در مورد پروژه در دست شفافیت به دست آوریم.

شفاف شدن اهداف، استراتژی و مسیر رسیدن به بازار در یک جلسه میزگرد، پایه محکمی برای هر پروژه ای است، به همین دلیل است که ما برای این جلسات ارزش زیادی قائل هستیم.

همچنین به ما این امکان را می دهد تا بازار و رقبای مورد نظر شما را لمس کنیم. در پایان جلسه، هنگامی که جنبه تجاری کارها مورد توجه قرار گرفت، سبک های بصری را بررسی می کنیم. این به ما کمک می‌کند تا تشخیص دهیم که چه نوع هویت برند ممکن است برای شما مفید باشد و چه چیزی مناسب نیست.

تحقیقات بازار

تحقیقات بازار در دو سطح انجام می شود و یک نمای کلان از بازاری که در آن فعالیت می کنید ارائه می دهد. بیایید وانمود کنیم که در تجارت تنقلات بسته بندی شده هستید. در تحقیقات بازار برای یک شرکت تنقلات بسته بندی شده، ما به دنبال موارد زیر هستیم:

 • تنقلات بسته بندی شده و به طور کلی صنعت تنقلات – چه چیزی مرسوم است، چه چیزی کار می کند، چه چیزی نیست؟
 • منطقه جغرافیایی که قرار است در آن فعالیت کنید – چه چیزی محبوب است، با چه چیزی مخالف هستید، چگونه مقایسه می کنید؟
خدمات برندینگ
خدمات برندینگ و مشاوره برندسازی

این مهم است که بینش‌هایی را هم در سطح صنعت و هم در سطح جغرافیایی جمع‌آوری کنید. سپس می توانید شروع به ارتباط با مشتریان بالقوه کنید و بینشی در مورد ترجیحات و رفتار مشتری به دست آورید.

این نوع تحقیقات بازار می تواند به تصمیم گیری در مراحل بعدی برندسازی کمک کند.

تحقیق در مورد رقبا

تحقیق در مورد رقبا گامی مهم در هر پروژه برندسازی است. قبل از اینکه بتوانید دقیقاً جایی که می‌خواهید چادر خود را برپا کنید، باید «معنای زمین» را درک کنید. هنگام انجام تحقیقات رقبا با مشتریان، این چیزی است که ما می‌پرسیم:

 • رقبای شما چه کسانی هستند؟
 • چه کاری را خوب انجام می دهند؟
 • چه کار بدی انجام می دهند؟
 • آیا ظاهر آنها را دوست دارید؟
 • آن ها در مقایسه با شما چه چیزی را ارائه می دهند؟
 • چرا مردم شما را به جای خود انتخاب می کنند؟
 • نام تجاری بسیار عمیق تر از ایجاد برخی تصاویر زیبا است.

با این حال، مقایسه استراتژی های برند می تواند بسیار دشوار باشد، مگر اینکه رقبای شما چیزی در دسترس عموم داشته باشند. با این حال، می توانید به راحتی تلاش های بازاریابی و تصاویر بصری آنها را با هم مقایسه کنید.

با استفاده از Google، ثبت نام در لیست پستی آن‌ها، درخواست بروشور و غیره، می‌توانید به سرعت تصویری از محصولات و مواد مارکدار که رقبای شما منتشر می‌کنند، ایجاد کنید. گاهی اوقات، چیزهایی را یاد می گیرید که باعث می شود واقعاً به مسیری که در حال حرکت هستید فکر کنید، یا اینکه آیا می توانید چیز اضافی یا متفاوتی ارائه دهید.

گاهی اوقات، تنها چیزی که از رقبای خود یاد می گیرید این است: ما نمی خواهیم چیزی شبیه آنها باشیم.» و این هم خوب است!

تا زمانی که چیزی یاد می گیرید، تحقیقات رقبا یک خدمات ارزشمند برندسازی باقی می ماند.

نام تجاری

هر کسب و کاری نیاز به یک نام دارد. هیچ راهی برای دور شدن از آن وجود ندارد. کسب و کارهای جدید نیاز به ایجاد یک کسب و کار دارند و کسب و کارهای موجود ممکن است در حال بررسی تغییر باشند. راه های مختلفی برای نام گذاری کسب و کار شما وجود دارد:

 • نام/نام مالکان (آدیداس، بنیانگذار آدی داسلر)
 • مواد لازم (کوکاکولا، برگ کوکا، توت کولا)
 • استعاره (نایک، الهه یونانی پیروزی)
 • کوتاه کردن (اینتل، مخفف الکترونیک یکپارچه)

اگر در نام‌گذاری برند خود گیر کرده‌اید، باید از یک متخصص نام‌گذاری کمک بگیرید. این روزها یک نام کمتر از گذشته معنی دارد. همه چیز در مورد قدرت برندسازی است. نایک بدون تلاش‌های برندسازی و هزینه‌های بازاریابی آن‌ها هیچ چیزی نبود. نام گذاری یک تجارت دشوار است، و داشتن نامی جذاب در مورد دامنه ها، دسته های رسانه های اجتماعی، شعارها و غیره به شما قابلیت برندسازی عالی می دهد. اما، اگر نتوانید “نام کامل” را به دست آورید، همه چیز تمام و کمال نیست. کامل دست نیافتنی است.

هنگامی که یک نام دارید، می توانید روی برندسازی خود کار کنید تا ارزش ویژه برند ایجاد کنید، و ناگهان نام تجاری شما شکوفا می شود.

طراحی هویت برند

داشتن طراحی هویت برند، بدون همه چیزهای خوب دیگری که همراه آن است، خوب نیست. هر کسب و کاری به طراحی هویت برند شما نیاز دارد تا با مشتریان بالقوه و موجود شناخته شود.

به فروشگاه اپل فکر کنید. اول از همه، تبلیغات واضح و تمیزی وجود دارد که شما را جذب می کند. از آنجا، به فروشگاه سر می زنید، و با همان تمیزی و ظاهر و احساس عالی روبرو می شوید. در فروشگاه علامت لوگوی اپل را که بر روی دیوارها و روی تی شرت های کارکنان حک شده است، می شناسید. سپس به محصولات می رسید، و آنها عالی و در عین حال آشنا به نظر می رسند. چیزی منسجم در کل تجربه وجود دارد.

خدمات برندینگ و مشاوره برندسازی
خدمات برندینگ و مشاوره برندسازی

با داشتن یک زبان بصری ثابت که در تمام نقاط تماس برند شما وجود دارد، به مشتریان خود این فرصت را می‌دهید که شما را بشناسند. نام تجاری شما فقط تصاویری نیست که مردم با کسب و کار شما مرتبط می کنند. این طراحی هویت برند شماست. هویت برند شما راهی آسان برای شناسایی شما به افراد می دهد و بنابراین، همیشه باید به صورت حرفه ای با آن برخورد کرد.

طراحی سایت 

طبقه بندی طراحی و توسعه وبسایت به عنوان خدمات برندینگ ممکن است شما را شگفت زده کند. اما اساساً وب سایت شما، فروشگاه 24 ساعته برند تجاری شماست. بنابراین، مهم است که طراحی و عملکرد آن درست در کنار پروژه هویت برند شما در نظر گرفته شود.

وب سایت شما در تمام ساعات فعال است، چه در خواب باشید، چه در تعطیلات دور باشید، یا فقط مشغول باشید! بنابراین، شما می‌خواهید مطمئن شوید که بهترین کار خود را انجام می‌دهید، به طور استراتژیک در مورد وب‌سایت خود فکر می‌کنید و سعی می‌کنید این بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کنید.

اگر استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را به درستی انجام دهید، وب سایت شما می تواند مسئول حجم عظیمی از فروش یا پرس و جو باشد. هنگام کار بر روی نام تجاری خود روی طراحی وب سایت خود نخوابید.

مهم است که وب سایت شما شاخص های کلیدی عملکرد شما را ارائه دهد و سوزن را حرکت دهد!

نتیجه گیری: فهرست کامل خدمات برندینگ و کالاهای قابل تحویل

اگر بودجه لازم برای کار با یک شرکت مشاوره برندینگ را دارید، باید این کار را کاملا انجام دهید. رابطه ای که با آنها ایجاد می کنید می تواند به رشد برند شما کمک کند. یک شرکت خوب همچنین می‌تواند به مشاوره در مورد خدمات برندینگ مناسب و محصولات قابل تحویل برای نیازهای خاص کسب‌وکار شما کمک کند.

همانطور که در بالا ذکر شد، مهم است که برند شما درست باشد. اگر می توانید، سعی کنید برای هر چیزی که در این پست در مورد آن صحبت کرده ایم، در بودجه خود جا ایجاد کنید. اگر نه، پس منطقی در مورد ترتیبی که به چیزها نیاز دارید فکر کنید، سپس برای تطبیق آن به آن توجه کنید.

نام تجاری و وب سایت شما می تواند باعث ایجاد یا شکست کسب و کار شما شود. روی خدمات مناسب و محصولات قابل ارائه برندینگ سرمایه گذاری کنید، و بهترین شانس ممکن برای موفقیت را به کسب و کار خود خواهید داد.

در وبسازان نوین، ما با طیف وسیعی از مشتریان در سراسر ایران کار کرده‌ایم تا به آنها کمک کنیم تا برند خود را شکست دهند. ما کارهایی را داریم که برای انجام همین کار برای کسب و کار شما لازم است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که در تماس باشید.

و اگر به برخی قانع‌کننده‌تر نیاز دارید، نمونه‌هایی از کارهای قبلی ما را بررسی کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 1 میانگین: 4]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها