خدمات برندینگ

خدمات برندینگ

خدمات برندسازی کسب و کار

فرآیند خدمات و مشاوره برندینگ یک رویکرد سیستماتیک برای ایجاد و ارتقای برند یک شرکت است، برندسازی برای موفقیت هر برنامه بازاریابی و توسعه کسب و کار ضروری است. مشاوران برندینگ وبسازان نوین مستقیماً با شما کار می کنند تا به ایجاد بیشترین تأثیر بر مشتریان کسب و کار شما به طور تصاعدی رشد کند و به راحتی مخاطبان ایده آل را برای محصول یا خدمات شما جذب کنید.

هنگامی که ما به یک “برند” فکر می کنیم، به برند های محبوب ایرانی مانند دیجی کالا، تبرک، میهن و غیره فکر می کنیم. برندسازی بیش از صرف میلیادر ها تومان برای ایجاد شهرت برای برند شما مانند این شرکت های بزرگ است. در دنیای امروزی، مردم تقریباً در هر کانالی توسط مشاغل، محصولات، خدمات، پیام‌های تبلیغاتی و تبلیغات بمباران می‌شوند. در چنین بازار شلوغی، چگونه می توانید متمایز شوید و با مخاطبان مناسب تصویر مثبتی از کسب و کار خود ایجاد کنید؟ اینجاست که خدمات برندینگ حرفه ای نقشی حیاتی ایفا می کند.

خدمات برندینگ چیست؟

چه در حال تصمیم گیری در مورد نام محصول، خدمات یا یک لوگوی جدید باشید، باید یک تمایز از رقبای خود ایجاد کنید. شما به چیزی بیش از یک نام، فرم و تایپوگرافی نیاز دارید. برندسازی به معنای درک ویژگی هایی است که مخاطب هدف شما در یک کسب و کار قدردانی می کند و ارزش ها و شخصیت تجاری شما را با این ویژگی ها ترکیب می کند. ایده این است که آنچه را که کسب و کار شما در مورد آن است، به گونه ای طرح ریزی کنید که با مخاطب هدف شما ارتباط برقرار کند.

یافتن خدمات برندینگ سخت نیست. ما کاملاً مطمئن هستیم که اگر [موقعیت مکانی خود] + نام تجاری را در گوگل جستجو کنید، نتایج مجموعه‌ای از شرکت هایی خواهد بود که خدمات برندسازی را ارائه می‌کنند. اما واقعاً در این مرحله به چه خدمات برندینگ نیاز دارید؟ آیا به همه آنها نیاز دارید؟ یا فقط به دنبال هویت برند هستید؟

مطالعه بیشتر : برندسازی آنلاین

مشارکت و توسعه روابط

اکنون، این به طور خاص یک سرویس نام تجاری نیست. اما شراکت و رابطه ای که با یک شرکت ایجاد می کنید، 10 برابر ارزشی است که به آنها پرداخت می کنید. یک شرکت برندینگ خوب مانند یک بازوی اضافی برای تجارت شما خواهد شد. آنها شریک منبع قابل اعتماد شما هستند و یک چشم به بهترین منافع شما دارند.

ایجاد رابطه با یک شرکت و آشنایی با یکدیگر زمان می برد. اما اگر اجازه دهید آنها به شما کمک کنند، می توانید کسب و کار خود را به ارتفاعات جدیدی ببرید!

جلسه آشنایی با کسب و کار شما

ما یک جلسه کشف با تک تک مشتریان جدیدمان برگزار می کنیم. این به ما کمک می کند تا درک درستی از کسب و کار شما و اهداف پروژه برندسازی شما داشته باشیم. این جلسه همچنین به کل تیم اجازه می دهد تا در پروژه شرکت کنند و مطمئن شوید که همه در یک صفحه با پروژه هستند. اولین کاری که انجام می دهیم پرسشنامه برندسازی است که برای مشتریان خود ایجاد کرده ایم. این به ما کمک می کند تا در مورد پروژه در دست شفافیت به دست آوریم.

شفاف شدن اهداف، استراتژی و مسیر رسیدن به بازار در یک جلسه میزگرد، پایه محکمی برای هر پروژه ای است، به همین دلیل است که ما برای این جلسات ارزش زیادی قائل هستیم.

همچنین به ما این امکان را می دهد تا بازار و رقبای مورد نظر شما را لمس کنیم. در پایان جلسه، هنگامی که جنبه تجاری کارها مورد توجه قرار گرفت، سبک های بصری را بررسی می کنیم. این به ما کمک می‌کند تا تشخیص دهیم که چه نوع هویت برند ممکن است برای شما مفید باشد و چه چیزی مناسب نیست.

تحقیقات بازار

تحقیقات بازار در دو سطح انجام می شود و یک نمای کلان از بازاری که در آن فعالیت می کنید ارائه می دهد. بیایید وانمود کنیم که در تجارت تنقلات بسته بندی شده هستید. در تحقیقات بازار برای یک شرکت تنقلات بسته بندی شده، ما به دنبال موارد زیر هستیم:

 • تنقلات بسته بندی شده و به طور کلی صنعت تنقلات – چه چیزی مرسوم است، چه چیزی کار می کند، چه چیزی نیست؟
 • منطقه جغرافیایی که قرار است در آن فعالیت کنید – چه چیزی محبوب است، با چه چیزی مخالف هستید، چگونه مقایسه می کنید؟
خدمات برندینگ
خدمات برندینگ و مشاوره برندسازی

این مهم است که بینش‌هایی را هم در سطح صنعت و هم در سطح جغرافیایی جمع‌آوری کنید. سپس می توانید شروع به ارتباط با مشتریان بالقوه کنید و بینشی در مورد ترجیحات و رفتار مشتری به دست آورید.

این نوع تحقیقات بازار می تواند به تصمیم گیری در مراحل بعدی برندسازی کمک کند.

تحقیق در مورد رقبا

تحقیق در مورد رقبا گامی مهم در هر پروژه برندسازی است. قبل از اینکه بتوانید دقیقاً جایی که می‌خواهید چادر خود را برپا کنید، باید «معنای زمین» را درک کنید. هنگام انجام تحقیقات رقبا با مشتریان، این چیزی است که ما می‌پرسیم:

 • رقبای شما چه کسانی هستند؟
 • چه کاری را خوب انجام می دهند؟
 • چه کار بدی انجام می دهند؟
 • آیا ظاهر آنها را دوست دارید؟
 • آن ها در مقایسه با شما چه چیزی را ارائه می دهند؟
 • چرا مردم شما را به جای خود انتخاب می کنند؟
 • نام تجاری بسیار عمیق تر از ایجاد برخی تصاویر زیبا است.

با این حال، مقایسه استراتژی های برند می تواند بسیار دشوار باشد، مگر اینکه رقبای شما چیزی در دسترس عموم داشته باشند. با این حال، می توانید به راحتی تلاش های بازاریابی و تصاویر بصری آنها را با هم مقایسه کنید.

با استفاده از Google، ثبت نام در لیست پستی آن‌ها، درخواست بروشور و غیره، می‌توانید به سرعت تصویری از محصولات و مواد مارکدار که رقبای شما منتشر می‌کنند، ایجاد کنید. گاهی اوقات، چیزهایی را یاد می گیرید که باعث می شود واقعاً به مسیری که در حال حرکت هستید فکر کنید، یا اینکه آیا می توانید چیز اضافی یا متفاوتی ارائه دهید.

گاهی اوقات، تنها چیزی که از رقبای خود یاد می گیرید این است: ما نمی خواهیم چیزی شبیه آنها باشیم.» و این هم خوب است!

تا زمانی که چیزی یاد می گیرید، تحقیقات رقبا یک خدمات ارزشمند برندسازی باقی می ماند.

نام تجاری

هر کسب و کاری نیاز به یک نام دارد. هیچ راهی برای دور شدن از آن وجود ندارد. کسب و کارهای جدید نیاز به ایجاد یک کسب و کار دارند و کسب و کارهای موجود ممکن است در حال بررسی تغییر باشند. راه های مختلفی برای نام گذاری کسب و کار شما وجود دارد:

 • نام/نام مالکان (آدیداس، بنیانگذار آدی داسلر)
 • مواد لازم (کوکاکولا، برگ کوکا، توت کولا)
 • استعاره (نایک، الهه یونانی پیروزی)
 • کوتاه کردن (اینتل، مخفف الکترونیک یکپارچه)

اگر در نام‌گذاری برند خود گیر کرده‌اید، باید از یک متخصص نام‌گذاری کمک بگیرید. این روزها یک نام کمتر از گذشته معنی دارد. همه چیز در مورد قدرت برندسازی است. نایک بدون تلاش‌های برندسازی و هزینه‌های بازاریابی آن‌ها هیچ چیزی نبود. نام گذاری یک تجارت دشوار است، و داشتن نامی جذاب در مورد دامنه ها، دسته های رسانه های اجتماعی، شعارها و غیره به شما قابلیت برندسازی عالی می دهد. اما، اگر نتوانید “نام کامل” را به دست آورید، همه چیز تمام و کمال نیست. کامل دست نیافتنی است.

هنگامی که یک نام دارید، می توانید روی برندسازی خود کار کنید تا ارزش ویژه برند ایجاد کنید، و ناگهان نام تجاری شما شکوفا می شود.

طراحی هویت برند

داشتن طراحی هویت برند، بدون همه چیزهای خوب دیگری که همراه آن است، خوب نیست. هر کسب و کاری به طراحی هویت برند شما نیاز دارد تا با مشتریان بالقوه و موجود شناخته شود.

به فروشگاه اپل فکر کنید. اول از همه، تبلیغات واضح و تمیزی وجود دارد که شما را جذب می کند. از آنجا، به فروشگاه سر می زنید، و با همان تمیزی و ظاهر و احساس عالی روبرو می شوید. در فروشگاه علامت لوگوی اپل را که بر روی دیوارها و روی تی شرت های کارکنان حک شده است، می شناسید. سپس به محصولات می رسید، و آنها عالی و در عین حال آشنا به نظر می رسند. چیزی منسجم در کل تجربه وجود دارد.

خدمات برندینگ و مشاوره برندسازی
خدمات برندینگ و مشاوره برندسازی

با داشتن یک زبان بصری ثابت که در تمام نقاط تماس برند شما وجود دارد، به مشتریان خود این فرصت را می‌دهید که شما را بشناسند. نام تجاری شما فقط تصاویری نیست که مردم با کسب و کار شما مرتبط می کنند. این طراحی هویت برند شماست. هویت برند شما راهی آسان برای شناسایی شما به افراد می دهد و بنابراین، همیشه باید به صورت حرفه ای با آن برخورد کرد.

طراحی سایت 

طبقه بندی طراحی و توسعه وبسایت به عنوان خدمات برندینگ ممکن است شما را شگفت زده کند. اما اساساً وب سایت شما، فروشگاه 24 ساعته برند تجاری شماست. بنابراین، مهم است که طراحی و عملکرد آن درست در کنار پروژه هویت برند شما در نظر گرفته شود.

وب سایت شما در تمام ساعات فعال است، چه در خواب باشید، چه در تعطیلات دور باشید، یا فقط مشغول باشید! بنابراین، شما می‌خواهید مطمئن شوید که بهترین کار خود را انجام می‌دهید، به طور استراتژیک در مورد وب‌سایت خود فکر می‌کنید و سعی می‌کنید این بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کنید.

اگر استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را به درستی انجام دهید، وب سایت شما می تواند مسئول حجم عظیمی از فروش یا پرس و جو باشد. هنگام کار بر روی نام تجاری خود روی طراحی وب سایت خود نخوابید.

مهم است که وب سایت شما شاخص های کلیدی عملکرد شما را ارائه دهد و سوزن را حرکت دهد!

استراتژی برند

ما بارها در وبلاگ وبسازان نوین به استراتژی برند و برندینگ پرداخته ایم. بنابراین تا به حال، شما می دانید که استراتژی برند شما شامل موارد زیر است:

 • ارزش های برند
 • ماموریت برند
 • داستان برند
 • موقعیت یابی برند
 • پیام برند

هر برندی باید از اینجا شروع کند. اجتناب ناپذیر است برند شما بدون استراتژی پایه و اساس ندارد. اما آیا همیشه نیاز دارید که یک آژانس را برای کمک به توسعه استراتژی برند خود وارد کنید؟ اگر بودجه خوبی برای برندسازی دارید، همیشه باید از پشتیبانی استفاده کنید. با این حال، اگر این کار را نکردید، راهنمای نهایی برندسازی مشاغل کوچک ما را بررسی کنید. می توانید از آن برای کمک به شروع استراتژی برند خود استفاده کنید.

مهم است که استراتژی برند خود را درست قبل از اینکه به مورد بعدی در لیست بروید، تعیین کنید.

طراحی هویت برند

خدمات برندینگ
خدمات برندینگ و مشاوره برندسازی

قبلاً در این پست در مورد طراحی هویت برند صحبت کرده ایم. این محصول تحویل برند است که بیشتر مردم می خواهند مستقیماً از آن صرف نظر کنند و شامل موارد زیر است:

 • نام تجاری
 • لوگو
 • استفاده از لوگو
 • رنگ ها
 • تایپوگرافی
 • دستورالعمل های برند

آیا باید بودجه برندینگ یا بازاریابی خود را صرف این امر کنید؟ کاملا. مطمئناً، مطمئناً می‌توانید نام تجاری یا کسب‌وکار خود را بسازید، اما بقیه آن یک الزام مطلق است. شما به یک طراحی لوگوی موثر نیاز دارید که مردم آن را با کسب و کار شما مرتبط کنند. سپس، مهم است که میزان استفاده از لوگوی خود را کاهش دهید تا بدانید چه زمانی از قفل آرم عمودی یا افقی استفاده کنید.

رنگ و تایپوگرافی ضروری است. چگونه می توانید بدون آن هویت برند بسازید؟ و در نهایت، جمع کردن همه اینها در دستورالعمل های برند به استحکام ظاهر و احساس برند شما کمک می کند. مطمئناً، هزینه برندسازی ممکن است زیاد به نظر برسد، اما این یک سرمایه گذاری عالی برای کسب و کار شما است.

چند برند موفق بدون هویت برند عالی دیده اید؟ هیچ یک. شما باید روی هویت برندی سرمایه گذاری کنید که به کسب و کار شما ظاهر و احساسی که شایسته آن است بدهد. اما مهمتر از آن، با مشتری شما طنین انداز می شود. در اینجا کوتاهی نکنید!

طراحی ست اداری

بسیاری از کسب و کارها “همه کار” را انجام می دهند و همه چیز را به یکباره طراحی می کنند. که معمولاً شامل:

 • کارت بازرگانی
 • سربرگ ها
 • فاکتورها
 • نقل قول ها
 • پیشنهادات
 • قراردادها

این حجم زیادی از کار طراحی است که باید در یک حرکت از بین برود. اگر به دنبال طراحی خوب ست اداری هستید، برخی از بهترین طراحی ست اداری را که دیده اید، بررسی کنید. از روز اول، می توانم بگویم که هر برندی به کارت ویزیت نیاز دارد. در تجارت، شما همیشه با مردم ملاقات می کنید. چه کارت ویزیت دیجیتالی یا کارت چاپی سنتی را انتخاب کنید، همیشه دوست دارید بتوانید چیزی را به مردم بدهید تا شما را به خاطر بسپارند.

اخیراً شاهد کاهش محبوبیت سربرگ ها بوده ایم. این روزها حروف زیادی چاپ نمی شود و بسیاری از مردم فقط لوگوی خود را که در بالای یک PDF چسبانده شده انتخاب می کنند. فاکتورها این روزها معمولاً توسط یک سیستم خودکار تولید می‌شوند، بنابراین، مگر اینکه پول کافی برای خرید یک قالب کامل HTML را داشته باشید، لازم نیست نگران آن باشید.

اسناد و مدارک پیشنهادی حوزه ای هستند که معمولاً به مشتریان خود توصیه می کنم در آن سرمایه گذاری کنند. از آنجایی که آنها اسناد روبه‌رو هستند، من قویاً به ارائه بهترین تجربه برند ممکن به مشتریان بالقوه اعتقاد دارم. داشتن سند پیشنهادی یا پیشنهادی کاملاً “بر روی نام تجاری” یک راه عالی برای انجام این کار است.

قراردادها ممکن است به هر جهت برای من باشد. مطمئناً آنها با مشتری روبرو هستند. اما معمولاً، آنها یک سند قانونی کاملاً رسمی هستند که فضای زیادی برای خلاقیت ندارند. مجدداً، می‌خواهم تکرار کنم، اگر بودجه برندینگ خوبی دارید، باید مطمئن شوید که هر چیزی که منتشر می‌کنید «بر روی برند» است. طراحی ست اداری شما می تواند به فروش کسب و کار شما کمک کند.

اگر مجبور نیستید صرفه جویی و صرفه جویی فایده ای ندارد!

کمپین تبلیغاتی

بازاریابی یا تبلیغات یک کسب و کار کوچک می تواند مشکل باشد! همچنین در بازاریابی یا تبلیغات یک کسب و کار است که هزینه ها می تواند به سرعت سر به فلک بکشد. برای بازاریابی موثر برای سرمایه گذاری خود، باید به جایی بروید که مشتریان شما هستند. اگر در فضای B2C (کسب و کار به مصرف کننده) هستید، تبلیغات در نمایشگاه تجاری فایده ای ندارد. به همین ترتیب، اگر محصولات کسب و کار تخصصی می فروشید، نمی خواهید یک بروشور یا بروشور انجام دهید.

کمپین تبلیغاتی معمولی که ما در نهایت طراحی می کنیم عبارتند از:

 • بروشور و بروشور
 • اقلام تبلیغاتی و هدایا
 • ارائه پاورپوینت
 • عرشه زمین
 • بروشورها
 • غرفه های نمایشگاهی
 • تبلیغات

می توان بودجه برندینگ را ذخیره کرد؟

خدمات برندسازی کسب و کار
خدمات برندینگ و مشاوره برندسازی

اگر شما یک برند را در ذهن داشته باشید، نمی توانید در بودجه برندینگ کسب و کار خود صرفه جویی کنید. هر یک از خدمات ذکر شده در یک خدمات کلیدی برندسازی است و باید توسط یک آژانس برندینگ حرفه ای مدیریت شود. اگر بودجه ای برای خرج کردن دارید، باید یک آژانس برای کمک به هر یک از موارد تحویلی زیر بیاورید. اگر نه، پس ما ایده هایی را در مورد جایی که می توانید پس انداز کنید به اشتراک گذاشته ایم. بیایید نگاهی به محصولات ارائه شده برندسازی معمولی بیندازیم که از ما خواسته می شود طراحی کنیم.

نیاز به خدمات برندینگ حرفه ای

بسیاری از صاحبان مشاغل این اشتباه را مرتکب می شوند که تنها پس از راه اندازی کسب و کار یا محصولات خود به برند خود فکر می کنند. حتی لوگوی شرکت نیز اغلب فراموش می شود. هنگامی که در نهایت نیاز به لوگو مشخص شد، بسیاری از مشاغل یا خدمات طراحان آزاد را حفظ می کنند یا یک لوگو از پیش طراحی شده را به صورت آنلاین خریداری می کنند. اکثرا بر این باورند که مهم نیست. زمانی که واقعیت وارد می شود، آسیب وارد می شود. شما شانس دومی برای ایجاد یک برداشت اولیه ندارید و لوگوی شما اغلب اولین چیزی است که کسی در مورد کسب و کار شما متوجه می شود.

به گفته کارشناسان برندینگ و بازاریابی، ارزش کالاها و خدمات یک شرکت با ارائه برند سنجیده می شود. به عبارت دیگر، مصرف کنندگان ارزش کسب و کار شما را بر اساس درک آنها از برند شما قضاوت خواهند کرد. بنابراین، فرض کنید که شما صاحب یک شرکت خدمات مالی هستید. مشتریان شما نه تنها کسب و کار شما را بر اساس محصولات بانکی که ارائه می کنید قضاوت می کنند، بلکه شما را بر اساس برند شما نیز قضاوت خواهند کرد.

مصرف کنندگان در مقایسه با خرید بسیار تعصب دارند. مطمئناً، آنها خواهان خدمات با کیفیت و یک محصول عالی هستند، آنها همچنین می خواهند که در یک بسته بندی خوب بسته بندی شود.

هر کسب و کاری منحصر به فرد است و می خواهد به دلیل ارزش منحصر به فردی که ارائه می دهد شناخته شود. با این حال، چگونه پیشنهاد ارزش خود را طرح ریزی می کنید؟ چگونه متمایز کننده کسب و کار را ایجاد می کنید که شما را از رقبای خود متمایز کند؟ اینجاست که خدمات برندینگ حرفه ای وارد می شود.

مطالعه بیشتر : برندینگ محصول چیست؟

فهرست کامل خدمات برندینگ و کالاهای قابل تحویل

اگر بودجه لازم برای کار با یک شرکت مشاوره برندینگ را دارید، باید این کار را کاملا انجام دهید. رابطه ای که با آنها ایجاد می کنید می تواند به رشد برند شما کمک کند. یک شرکت خوب همچنین می‌تواند به مشاوره در مورد خدمات برندینگ مناسب و محصولات قابل تحویل برای نیازهای خاص کسب‌وکار شما کمک کند.

همانطور که در بالا ذکر شد، مهم است که برند شما درست باشد. اگر می توانید، سعی کنید برای هر چیزی که در این پست در مورد آن صحبت کرده ایم، در بودجه خود جا ایجاد کنید. اگر نه، پس منطقی در مورد ترتیبی که به چیزها نیاز دارید فکر کنید، سپس برای تطبیق آن به آن توجه کنید.

نام تجاری و وب سایت شما می تواند باعث ایجاد یا شکست کسب و کار شما شود. روی خدمات مناسب و محصولات قابل ارائه برندینگ سرمایه گذاری کنید، و بهترین شانس ممکن برای موفقیت را به کسب و کار خود خواهید داد.

در وبسازان نوین، ما با طیف وسیعی از مشتریان در سراسر ایران کار کرده‌ایم تا به آنها کمک کنیم تا برند خود را شکست دهند. ما کارهایی را داریم که برای انجام همین کار برای کسب و کار شما لازم است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که در تماس باشید.

و اگر به برخی قانع‌کننده‌تر نیاز دارید، نمونه‌هایی از کارهای قبلی ما را بررسی کنید.


برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 5 میانگین: 4.6]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها