برندسازی آنلاین

برندسازی اینترنتی
برندسازی آنلاین به معنای آنلاین کردن هویت برند در هر پلتفرم است. برند باید به مشتریان اجازه دهد به صفحات اجتماعی دسترسی داشته باشند.

برندسازی اینترنتی چیست؟ 

برندسازی آنلاین روشی برای ایجاد هویت آنلاین هر شخص یا برند با استفاده از وب سایت، گوگل، فیس بوک، اینستاگرام، پست وبلاگ و سایر کانال های بازاریابی آنلاین است. این فرآیند به گسترش افشای هویت برند در وب کمک می‌کند تا دسترسی برند، محصولات یا خدمات را در مقابل مشتریان افزایش دهد. هنگامی که شما یک کسب و کار، یک فروشگاه اینترنتی یا صاحب یک برند هستید، بهینه سازی حضور آنلاین راه کلیدی برای افزایش تولید سرنخ، تبدیل و فروش برند است. ساخت یک برند آنلاین نیز برای بهبود آگاهی، شناخت و شهرت برند ضروری است.

مشاوره برندینگ و برندسازی اصولی با تیم مجرب وبسازان نوین

برندسازی آنلاین چیست؟

برندسازی آنلاین به عنوان یک تکنیک مدیریت برند تعریف می ‌شود که از کانال‌ های آنلاین به‌ عنوان یک رسانه قدرتمند برای قرار دادن یک برند در بازار هدف استفاده می ‌کند. شما همچنین ممکن است آن را به عنوان نام تجاری اینترنتی یا بازاریابی آنلاین درک کنید.

همچنین می توان آن را به عنوان یک روش دیجیتال محور برای توسعه حضور و تبدیل برند درک کرد. با پیشرفت پلت فرم آنلاین، کانال های بازاریابی اینترنتی فرصتی برای گسترش هویت آنلاین شده اند. از پلتفرم های جستجو یا اجتماعی برای رشد کسب و کار استفاده می کند.

مهم نیست که تخصص کسب و کار چیست، اینترنت می تواند برای هر جایگاهی مفید باشد. اکثر شرکت ها اکنون انتخاب کرده اند که برندهای خود را با ساختن هویت آنلاین گسترش دهند. کاربردهای کلیدی ساخت کمپین برندسازی اینترنتی عبارتند از:

 • ایجاد و به اشتراک گذاری داستان برند
 • شناسایی پایگاه مشتری هدف
 • بهینه سازی آگاهی از برند
 • ایجاد گفتگو با مخاطبان هدف
 • ایجاد و به اشتراک گذاری ارزش پیشنهادی برند
 • افزایش دسترسی، افزایش تولید سرنخ و افزایش فروش

چرا برندسازی اینترنتی در دنیای امروز مهم است؟

برندسازی آنلاین به عنوان یک کسب‌ و کار و صاحب کسب‌ و کار، چه در حال راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی خود هستید یا یک رستوران دارید یا یک شرکت بزرگ را اداره می‌کنید، باید در برندینگ آنلاین حضور داشته باشید. برند شما باید به صورت آنلاین قابل مشاهده باشد. اینجاست که چشم‌ ها در دنیای امروزی است و به عنوان یک کسب‌ و کار باید در جایی که مردم به دنبال آن هستند، باشید.

مطالعه بیشتر : برند بوک Brand Book چیست؟

85 درصد از مشتریان از جستجو های آنلاین برای یافتن یک کسب‌ و کار محلی استفاده می‌ کنند، نشان می‌ دهد که روزانه بیش از 3.5 میلیارد جستجو در گوگل در سراسر جهان وجود دارد که حدود 50 درصد از آن‌ها روی گوشی‌ های هوشمند یا دستگاه‌ های تلفن همراه هستند. بنابراین، برند شما باید جایی باشد که مردم توجه خود را معطوف می کنند. برند شما باید جایی باشد که مشتریان شما در حال انجام تحقیقات، معاشرت و گذراندن وقت خود هستند. اگر آنها برند شما را به صورت آنلاین پیدا نمی کنند، به سادگی شما را پیدا نمی کنند.

حدود 60٪ از تمام مشاغل کوچک وب سایت ندارند و از این تعداد فقط 12٪ یک صفحه اینستاگرام برای تجارت خود دارند. بنابراین آنچه که این می گوید این است که میلیون ها نفری که هر روز خرید، معاشرت و تجارت خود را به صورت آنلاین انجام می دهند، با آن برند هایی تجارت می کنند که دارای وب سایت ها، صفحات رسانه های اجتماعی و حضور برند آنلاین هستند.

چه چیزی برند شما را تشکیل می دهد؟ نام تجاری، به زبان ساده، ماموریت شما به عنوان یک شرکت است. این نشان می دهد که شما چه کسی هستید و شرکت شما در مورد چیست. این بیشتر از طریق لوگو، خط برچسب، بیانیه ماموریت و پیام‌هایی که شرکت شما روزانه در رسانه‌های اجتماعی و دیگر پلتفرم‌های بازاریابی جدید و سنتی منتشر می‌کند، انجام می‌شود.

عوامل کلیدی برندسازی آنلاین

برندسازی اینترنتی
مشاوره برندسازی آنلاین
 • مشتری : نام تجاری در وب با مشتری شروع می شود. تمایلات مشتریان شما، سن، جنسیت، در دسترس بودن و غیره برای طراحی یک استراتژی برندسازی موثر بسیار مهم است.
 • هویت برند: برندسازی با نوع هویتی که یک برند دارد نیز مرتبط است. بر این اساس، عناصر بصری مختلف برندسازی مانند لوگو، برچسب‌ ها و غیره نقش مهمی در به اشتراک گذاشتن صدای برند با مخاطبان هدف دارند. در ایجاد کنجکاوی، علاقه، وابستگی و روابط با افراد بالقوه مفید است.
 • رقبا: تجزیه و تحلیل رقبا برای طراحی یک استراتژی برند موثر در وب ضروری است. در مورد کانال‌ ها، استراتژی‌ ها و شیوه‌ های مربوطه راهنمایی می‌کند، به علاوه راه‌های بهتری را برای متمایز شدن از رقبا پیشنهاد می‌کند.
 • پیام‌رسانی آنلاین: اینکه چگونه یک برند پیام‌ های خود را با مشتریان خود به اشتراک می‌گذارد در کمپین‌ های برندسازی آنلاین بسیار مهم است. پیام رسانی باید از دیدگاه برند، محصول، خدمات و ارزش مشتری پشتیبانی کند.
 • موقعیت مکانی: تصمیم گیری در مورد اینکه کسب و کار شما باید در کجا باشد، تجزیه و تحلیل محل زندگی مخاطبان، نوع زبانی که آنها صحبت می کنند، انواع جزئیات مکان خاص عوامل تعیین کننده کمپین های برندسازی هستند.
 • مردم: روشی که افراد یا کارمندانی که برای یک برند کار می‌کنند، وعده‌های برند را درک می‌کنند و به آنها عمل می‌کنند، برای تضمین موفقیت یک برند بسیار مهم است. بنابراین برندها باید آموزش، آموزش، نظارت و استخدام افراد مناسب در سازمان را انجام دهند.
 • محصول یا خدمات: نوع محصول یا خدماتی که یک برند ارائه می دهد نیز در اثربخشی کمپین های برندسازی نقش اساسی دارد. اینکه چگونه یک محصول یا خدمات به زندگی مشتریان ارزش می‌افزاید، در بهینه‌سازی نام تجاری در وب ضروری است.

7 مرحله برای برندسازی آنلاین

آگاه کردن مخاطبان هدف از برند می تواند یک استراتژی محتاطانه برای برندها باشد. وقتی همه تلاش می‌ کنند تا حضور خود را در فضای آنلاین به شیوه‌ای مبتنی بر نتیجه 0 احساس کنند، گرفتن آنها کار دشواری می‌شود. شبکه‌های اجتماعی می‌توانند راهی عالی برای دسترسی به مخاطبان باشند، اما وبلاگ‌ها می‌توانند بهترین راه برای ایجاد اعتبار باشند.

در اینجا چند نکته ذکر شده است که هر کسب و کاری باید از آنها پیروی کند تا برند اینترنتی خود را حتی بهتر کند.

1.طراحی وبلاگ منحصر به فرد

اولین قدم باید این باشد که کسب ‌و کار های آنلاین به جایگاه مناسبی از مخاطبان خود برسند و در میان جمعیت برجسته شوند. یک وبلاگ بی نقص مرتبط با جایگاه و ارائه راه حل برای مخاطبان می تواند جادویی را انجام دهد و به مردم اجازه دهد تا متوجه هر کسب و کاری شوند.

وبلاگ باید نه تنها در محتوا بلکه در مورد طراحی بصری وب سایت به اندازه کافی منحصر به فرد باشد. طراحی بصری باید به اندازه کافی جذاب باشد تا مردم را برای خواندن محتوای وبلاگ بیشتر ترغیب کند. این توانایی به وبلاگ ها اجازه می دهد تا برجسته شوند.

انتظار نمی رود وبلاگ بیش از حد برای مخاطبان شیک باشد تا از ارزش های برند اجتناب کنند. لوگوی هر برندی باید کاملاً با متون و رنگ هایی که مخاطب می تواند با آن ارتباط برقرار کند ترکیب شود. یک لوگوی ساده همچنین می تواند جادویی را که برندها انتظار دارند انجام دهد. به ثبت برند و ارزش های آن در ذهن مردم کمک می کند.

2.یک شعار ایجاد کنید

پس از ایجاد لوگو، تأثیر لازم را ایجاد می کند، اما همراهی آن با یک شعار می تواند جادویی را ایجاد کند. این عبارات می توانند به مخاطبان هدف اجازه دهند تا پیام برند را که سعی در بیان آن دارند، به سرعت درک کنند.

شعار باید به جای ایجاد یک شعار پیچیده ساده شود. باید ساده باشد تا مخاطب بتواند به راحتی بفهمد که برندها چه چیزی را بیان می کنند.

3.یک صفحه «درباره ما» ایجاد کنید

پس از اینکه مخاطبان به وبلاگ دسترسی پیدا کردند، در صورت تحت تاثیر قرار گرفتن، به شناخت برند می رسند. صفحه درباره ما می تواند به مخاطب این امکان را بدهد که عمیقاً درباره برند بداند. اینجا جایی است که برندها می توانند در مورد خودشان صحبت کنند تا سرنخ های خود را به مشتریان کامل تبدیل کنند.

4.رسانه های اجتماعی را اضافه کنید

برندسازی اینترنتی
مشاوره برندسازی اینترنتی

برندسازی آنلاین به معنای آنلاین کردن هویت برند در هر پلتفرم است. ممکن است مواردی وجود داشته باشد که مخاطبان هدف این مشاغل آنها را از طریق پلتفرم های جستجو به جای شبکه های اجتماعی پیدا کرده باشند. بنابراین، برند باید به این مشتریان اجازه دهد تا به صفحات رسانه های اجتماعی خود نیز دسترسی پیدا کنند.

بنابراین افزودن لینک دسته های پلتفرم اجتماعی در هر جایی که کسب و کارها در دسترس هستند باید ذکر شود. باید مطمئن بود که مارک‌ها پیوند این دسته‌ها را اضافه می‌کنند، فقط در صورتی که مخاطب مجبور باشد به تجارت برسد، این می‌تواند در دسترس‌ ترین رسانه باشد.

5.ویدئو منتشر کنید

همه می‌دانند که ویدیو در دنیای دیجیتال اعتبار و جذب مخاطب، پادشاه است. وبلاگ ها می توانند گامی برای به دست آوردن قلب مردم باشند، در حالی که می توان از ویدئو ها برای نگهداری آنها و تبدیل آنها به مشتریان وفادار استفاده کرد. وبلاگ ها می توانند شامل پیوندهایی به ویدیو های یوتیوب یا هر پلتفرم رسانه اجتماعی باشند. این در نهایت باعث افزایش دسترسی به یوتیوب یا پلتفرم های رسانه های اجتماعی برندها می شود.

6.ایجاد محتوای قانع کننده

تنها زمانی می توان از تمام مزایای محتوا استفاده کرد که محتوا برای مخاطب خوشایند و قانع کننده به نظر برسد. بنابراین، اهمیت وبلاگ باید توسط مخاطبان به دقت بیان شود و برای انتخاب مخاطب برای آنها واضح به نظر برسد.

برندها باید با ارائه راه حل های واقعی به مخاطب کمک کنند تا با مسائل خود مقابله کند. این به مخاطب اجازه می دهد تا ذهنیت مثبتی را برای برند و خدمات یا محصولات آن در بین مخاطب ایجاد کند.

7.هدایا

در صورت امکان، برندها باید در ابتدا هدایای کمی به مشتریان خود ارائه دهند. اگرچه کسب و کارها باید بودجه خود را بررسی کنند و بر این اساس به دنبال تصمیم گیری در مورد مزایایی باشند که می توانند به مردم ارائه دهند.

نکات منفی استراتژی بازاریابی برند آنلاین

بله، مزایای برندسازی آنلاین بسیار بیشتر است و در صورت عملکرد بی عیب و نقص، می تواند مزایای زیادی را برای شرکت ها به همراه داشته باشد. بنابراین، برندها باید تا حد زیادی از چند معایب برند اجتناب کنند. اینها تعدادی از جریمه های برندسازی آنلاین است که برندها می توانند با آن مواجه شوند.

اجتناب از هزینه های بالا: اگر بر این اساس برنامه ریزی نشود، ممکن است اثرات منفی کمی از برندسازی ایجاد شود. مهم‌ترین اشکال برندسازی هزینه‌های زیاد است زیرا برندها به سرعت ایجاد نمی‌شوند و شرکت‌ها باید پول زیادی را برای تبلیغات خرج کنند. تبلیغات باید به طور مداوم انجام شود زیرا انجام این کار به ندرت نتیجه مطلوبی برای ایجاد تصویر برند در ذهن خریداران ندارد.

بنابراین، برندها باید روش های مقرون به صرفه ای را برای تبلیغات برند خود انتخاب کنند. زمانی که برندهای آنلاین نیز می توانند به راحتی به دنبال تبلیغات رایگان بروند اگر بتوانند به راحتی برند خود را تبلیغ کنند، و برای این کار، تکنیک ها باید به خوبی برنامه ریزی شوند.

مرتکب اشتباهاتی نشوید که ممکن است تصویری منفی برای برند ایجاد کند: یکی دیگر از اشکالات برندسازی این است که اگر نام تجاری به هر دلیلی نام یا شهرت ضعیفی پیدا کند، بازیابی وضعیت قبلی برند بسیار دشوار و حتی غیر ممکن است. موقعیت یا ایستادن بنابراین برندها باید مراقب اقداماتی باشند که برای دستیابی به مخاطبان و جذب آنها انجام می دهند.

برند را محدود یا بیش از حد انعطاف ندهید: یکی دیگر از مضرات برندسازی این است که دامنه شرکت محدود می شود، یا به عبارت دیگر، شرکت انعطاف پذیری خود را تا حدی از دست می دهد زیرا مصرف کنندگان تمایل دارند یک نام تجاری خاص را فقط با یک محصول خاص مرتبط کنند. اگر شرکت محصول دیگری را بفروشد، مطمئن نیست که محصول دیگر به همان اندازه در بازار عملکرد خوبی داشته باشد.

خوب، بنابراین برندها باید از نیازهای متغیر مشتریان خود و همچنین روندهای بازار آگاه باشند. این راهی است که آنها می توانند با روندها هماهنگ باشند و همچنین چیزهای جدیدی را امتحان کنند که مخاطبان آن را بپذیرند.

مزایای یک استراتژی قدرتمند برندسازی آنلاین

برندسازی اینترنتی
مشاوره برندسازی اینترنتی

اگر همه برندینگ آنلاین را انتخاب کنند، این استراتژی مزایای چشمگیری دارد. در اینجا برخی از مزایای ذکر شده برای تصمیم گیری آسان برای برندهایی که برای برندسازی آنلاین هستند، ذکر شده است.

دسترسی جهانی: به برندها اجازه می دهد در سراسر جهان حضور داشته باشند. ممکن است مواردی وجود داشته باشد که مخاطبان هدف برند خارج از مرزهای کشور باشند. اما آنلاین بودن این مرزها را برای مشاغل محدود نمی کند.

جلب اعتماد: هر نوع مخاطبی در حال حاضر در وب در دسترس است، به خصوص پس از همه گیری و برندسازی آنلاین این قرار گرفتن در معرض دیجیتال را برای دستیابی به مخاطبان فراهم می کند. محتوا و تصویری که برندها به صورت آنلاین ایجاد می کنند به آنها در جلب اعتماد مشتریان کمک می کند.

نتایج سریع‌تر: فقط به این دلیل که نام تجاری اینترنتی در معرض دید بیشتر برند قرار می‌گیرد، بنابراین اطمینان از نتایج سریع‌تر به یک روش ساده تبدیل می‌شود. وقتی برندها اعتماد مردم را به خود جلب می کنند، به آنها امکان می دهد خدمات یا محصولات برند را انتخاب کنند.

مقرون به صرفه: باعث صرفه جویی در وقت صاحبان برند و پول برای دستیابی به مخاطبان می شود. روش‌های آفلاین دسترسی به مخاطب پرهزینه و زمان‌بر است. با تشکر از حالت آنلاین که این روش اکنون بسیار ساده تر شده است.

برندسازی سایت

هر کسب و کار بزرگ و کوچکی به عنوان بخشی از حضور برند آنلاین خود به یک وب سایت نیاز دارد. یک وب سایت باید بخشی از استراتژی کلی آنلاین یک تجارت باشد. در حال حاضر بیش از 200 میلیون وب سایت فعال وجود دارد و به عنوان یک تجارت باید برند خود را از این طریق قابل مشاهده کنید.

طراحی وب سایت لازم نیست پیچیده، شیک یا بیش از حد پیچیده باشد، اما اکثر مصرف کنندگانی که تجارت یا خرید آنلاین انجام می دهند، به شرکت هایی که وب سایت دارند به عنوان نوعی تأییدیه که کسب و کار یا محصول مورد نظر آنها قانونی است نگاه می کنند. اگر برند شما وب سایت نداشته باشد و رقبای شما باعث جلب اعتماد مشتریان شود و در نهایت کسب و کار آنها از بین برود.

مطالعه بیشتر : کمپین بازاریابی ویدئویی

برندسازی رسانه های اجتماعی

مشاوره برندسازی آنلاین
مشاوره برندسازی آنلاین

مهم نیست که در مشتریان فعلی خود چه تجارتی دارید و بازار هدف یا مشتری ایده آل شما در رسانه های اجتماعی است. برند شما باید در پلتفرم های اصلی رسانه های اجتماعی حضور داشته باشد. شما نیاز به دسترسی به آن کره چشم آن مشتریان دارید. آنها باید نام شرکت، پیام، لوگو، برند شما را ببینند.

پلتفرم های اصلی رسانه های اجتماعی که برند شما باید در آنها قابل مشاهده باشد، فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و لینکدین هستند. اینها همه فرصت هایی برای برند شما هستند تا به مشتریان جدید دسترسی پیدا کند و آنها را به وب سایت شما سوق دهد یا آنها را در کسب و کار محلی شما قرار دهد یا آن ها را وادار کند تا از کسب و کار شما استفاده کنند و خرید کنند.

علاوه بر این، برند شما در وب سایت و رسانه های اجتماعی باید منسجم باشد. آرم ها باید مطابقت داشته باشند، بیانیه ماموریت و خط برچسب باید یکسان باشند. طرح رنگ و فونت ها باید شبیه به هم باشند تا مهم نیست که کسی به چه پلتفرمی نگاه می کند، همان مارک را ببیند و پیام را دریافت کند.

به آنچه برند شما، شرکت شما با استراتژی آنلاین خود انجام می دهد، نگاهی بیندازید. یک ارزیابی خود را انجام دهید و ببینید آیا زمینه هایی وجود دارد که کسب و کار شما باید روی آن کار کند، توسعه دهد یا به مرحله اجرا درآورد و همین امروز شروع به ایجاد حضور برند آنلاین خود کنید.

وبسازان نوین مشاوره برندسازی

اگر به درستی برنامه ریزی و اجرا شود، برندسازی آنلاین برای هر برندی سودمند است. پس از شناخت مخاطبان هدف، کار برندها باید معرفی آنها از طریق تکنیک ها و استراتژی های مختلف برندسازی اینترنتی باشد. همه چیز به آرامی در طول زمان اتفاق می افتد. بنابراین، کسب و کارها باید به اندازه کافی صبور باشند تا منتظر بمانند تا مزایای برندینگ آنلاین به آنها برسد. برندسازی آنلاین با اجرای ماهرانه شیوه های بازاریابی دیجیتال نتایج مطلوبی را ارائه می دهد. برندها می توانند از آن برای تقویت حضور آنلاین خود و بهینه سازی تبدیل ها استفاده کنند. تیم مشاوره برندینگ وبسازان نوین می تواند شما را در برندسازی آنلاین کمک کند تا شما به صورت درست و اصولی به همه مردم معرفی شوید.


برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 5 میانگین: 4.8]

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم کمالی
مریم کمالی
7 ماه قبل

میشه انواع روش های برند سازی آنلاین رو بگید؟

سید حسین حسینی
مدیر
7 ماه قبل
پاسخ به  مریم کمالی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
سئو یا بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو
بازاریابی محتوایی
همکاری در فروش
تبلیغات پولی
ایمیل مارکتینگ
اینفلوئنسرمارکتینگ