جستجوی صوتی گوگل چیست ؟

جستجوی صوتی گوگل در سئو
جستجوی صوتی فناوری است که به کاربران امکان می دهد با استفاده از دستورات صوتی جستجوهای آنلاین را انجام دهند.

جستجوی صوتی گوگل در سئو

در هر ثانیه، گوگل بیش از 40000 عبارت جستجو را پردازش می کند و این تعداد هر سال به طور پیوسته افزایش می یابد. در حالی که نیاز ما به پاسخ های فوری تغییر نکرده است، چیزی که تغییر کرده است نحوه جستجوی آن پاسخ ها و نحوه ارائه پاسخ های گوگل است. به عنوان مثال، در حال حاضر تمرکز بازاریابی بسیار بیشتری روی مواردی مانند پردازش زبان طبیعی و چگونگی تأثیر آن بر جستجوی صوتی وجود دارد. از آنجایی که جستجو های اینترنتی از دسکتاپ محور به تلفن همراه پیشرفت کرده است، قابل توجه ترین تغییر نحوه جستجوی افراد با استفاده از دستگاه های دستیار صوتی است. چه سیری اپل باشد، چه گوگل هوم یا دستگاه اکو آمازون، مردم برای جستجوی خود به صورت هندزفری استفاده می کنند. با رشد جستجوی صوتی گوگل، در اینجا چیزی است که باید در مورد بهینه سازی سایت خود بدانید تا بتوانید همچنان به مشتریان ارزشمند خود دسترسی پیدا کنید.

برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره رایگان سئو در کرج با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جستجوی صوتی چیست؟

جستجوی صوتی فناوری است که به کاربران امکان می دهد با استفاده از دستورات صوتی جستجو های آنلاین را انجام دهند. جستجوی صوتی گوگل شامل دستگاه‌ های سازگار مانند تلفن‌های هوشمند و بلندگو های هوشمند و دستیار های مجازی مانند سیری اپل و الکسای آمازون است.

چرا جستجوی صوتی مهم است؟

ممکن است فکر کنید، «جستجوی صوتی؟ هیچ یک از مشتریان من از آن استفاده نمی کنند!» اما به برخی از آمارهای صنعت نگاهی بیندازید. ممکن است متوجه شوید که جستجوی صوتی چقدر سریع در حال رشد است و چرا باید سایت خود را برای آن بهینه سازی کنید.

جستجوی صوتی گوگل چگونه است؟

جستجوی صوتی گوگل در سئو
جستجوی صوتی گوگل در سئو

اگر جستجویی را در گوگل تایپ کنید، احتمال اینکه کادری با پاسخ شما ظاهر شود بسیار زیاد است. نام‌های مختلفی برای این موارد وجود دارد، مانند جعبه‌های پاسخ و غیره. با این حال، گوگل از این موارد به عنوان قطعه های برجسته یاد می کند، بنابراین ما به آن ها اشاره خواهیم کرد.

وقتی چیزی را جستجو می‌کنید، گوگل پاسخ را از یک مقاله می‌گیرد و آن را در یک قطعه برجسته قرار می‌دهد. قطعه‌ های ویژه عمدتاً به سه شکل می‌آیند: پاراگراف (در بالا)، فهرست و مجموعه داده.

مطالعه بیشتر : انتخاب کلمات کلیدی سئو

از بین این سه، بیشتر انواع پاراگراف و لیست را خواهید دید. این به این دلیل است که یک مجموعه داده به جدولی نیاز دارد تا آن اطلاعات را از آن استخراج کند، که به طور کلی عبارت‌های جستجوی کاربر و داده‌های موجود را محدود می‌کند. نکته جالب در مورد قطعه های ویژه این است که لازم نیست اولین نتیجه جستجوی ارگانیک برای به دست آوردن آنها باشید.

اگر صفحه خود را بهینه کنید، حتی اگر در موقعیت 1-10 باشید، می توانید از سایت های دیگر جهش کنید و خود را در صدر صفحات دیگر قرار دهید. ما این ناحیه را در صفحه نتایج جستجو موقعیت صفر می نامیم.

جستجوی صوتی گوگل چگونه کار می کند؟

به طور خلاصه، جستجوی صوتی با خواندن نتیجه ای که در قطعه مشخص شده در موقعیت صفر قرار دارد، کار می کند. بنابراین هنگامی که از دستیار صوتی خود (Siri، Google Home، Amazon Echo و غیره) سوالی می‌پرسید، از اطلاعات موجود در قسمت ویژه برای پاسخ به سؤال شما استفاده می‌کند.

برای کاربران دسکتاپ، جستجوی صوتی کمتر رایج است، اما به دست آوردن موقعیت صفر مزایای دیگری هم برای تجارت به تجارت و هم برای شرکت های مصرف کننده دارد. پس از به دست آوردن، وب سایت شما مزایای فوری زیر را برای جستجوهای موبایل و دسکتاپ به دست می آورد.

  • نرخ کلیک بهبود یافته
  • افزایش ترافیک
  • دیده شدن بیشتر برند

با این حال، مهم است که در نظر داشته باشید که این ویژگی ها همیشه در حال تغییر هستند! از آنجایی که گوگل برای ارائه بهترین تجربه جستجو به کاربر تلاش می کند، مقدار مشخصی از سیالیت قابل انتظار است.

هنگامی که به صورت آنلاین جستجو می کنید، ممکن است متوجه شده باشید که Google جعبه هایی را برای انواع دیگر جستجو های ایجاد می کند، مانند زمانی که دستور غذا را جستجو می کنید، زمان برای یک فیلم یا به دنبال شغل می گردید. اینها نتایج غنی نامیده می شوند و با قطعه های برجسته متفاوت هستند.

جستجوی صوتی گوگل در سئو
جستجوی صوتی گوگل در سئو

مطالعه بیشتر : جذب مشتری از طریق سایت

همانطور که بحث کردیم، قطعه‌ های برجسته پیش‌نمایش کوچکی از اطلاعات، مانند پاراگراف، فهرست، یا مجموعه داده را نشان می‌دهند. نتایج غنی چند تفاوت کلیدی دارند:

  • به دو نوع مختلف، بهبودها و انواع محتوا تقسیم می شود.
  • اگر می‌خواهید یک قطعه برجسته به‌دست آورید، داده‌های ساختاریافته مهم است، اما اگر می‌خواهید نتیجه‌ای غنی داشته باشید، ضروری است.
  • گوگل یک ابزار تست برای نتایج غنی ارائه می دهد، اما شما باید از یک ابزار SEO، مانند Ahrefs برای یافتن فرصت های قطعه برجسته استفاده کنید.
  • نتایج غنی به طور کلی برای مشاغل محلی و شرکت های تجارت به مصرف کننده (B2C) اهمیت بیشتری دارند.

چگونه برای جستجوی صوتی گوگل بهینه سازی کنم؟

مثل همیشه، مهم ترین عنصر برای رتبه بندی خوب در گوگل، تمرکز روی کاربر است. برخی از اقدامات کلی که می توانید انجام دهید عبارتند از:

  • شناسایی فرصت ها: کدام عبارت جستجو یک قطعه برجسته تولید می کند؟ رتبه محتوای شما در آن عبارت‌های جستجو چگونه است؟
  • یک برنامه اقدام ایجاد کنید: آیا نیاز به اضافه کردن داده های ساختار یافته به صفحه خود دارید؟ آیا محتوای شما نیاز به ساده سازی، فرمت مجدد یا بهینه سازی دارد؟
  • اعمال تغییرات: طبق برنامه خود عمل کنید! و اگر چیزی که امتحان کردید جواب نداد، دوباره امتحان کنید!

اگر می‌خواهید به بهینه‌ سازی سایت خود برای جستجوی صوتی گوگل کمک کنید، خدمات ایجاد و بهینه‌ سازی ما را در نظر بگیرید. تیم ما می‌تواند به شما کمک کند قطعه‌ های برجسته را دریافت کنید، در موقعیت صفر قرار بگیرید و از طریق جستجوی صوتی به کاربران بیشتری دسترسی پیدا کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 1 میانگین: 5]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها