تبلیغات در پادکست

مزایای تبلیغات در پادکست

مزایای تبلیغات در پادکست

در چند سال گذشته، محبوبیت پادکست ها افزایش یافته است و امروزه نیز به رشد خود ادامه می دهد. تقریباً 30 درصد مردم به پادکست گوش می دهند و انتظار می رود تعداد کاربران پادکست تا چند سال آینده به بیش از 50 درصد افزایش یابد. تبلیغات در پادکست شما را قادر می سازد تا به مخاطبان رو به رشدی از مشتریان دسترسی پیدا کنید. پادکست ها رسانه ای جذاب برای تبلیغات هستند. احتمال نادیده گرفتن تبلیغات در پادکست از سایر تبلیغات کمتر است. تبلیغات پادکست اغلب در برنامه ادغام می شوند و مردم اغلب در حین رانندگی، ورزش یا انجام کارهای اطراف خانه به پادکست گوش می دهند و باعث می شود به جای نادیده گرفتن آن، از طریق تبلیغ شما گوش کنند.

خدمات تبلیغات در پادکست شامل چه مواردی است؟

شرکت های بازاریابی دیجیتال و تبلیغات انواع مختلفی از خدمات تبلیغات در پادکست را ارائه می دهند. شما می توانید با یک شرکت بازاریابی اینترنتی را صحبت کنید تا کل کمپین تبلیغاتی شما را مدیریت کند. برخی از خدمات تبلیغاتی پادکست موجود عبارتند از:

 • ایجاد آگهی

اگر میزبانان پادکست تبلیغ شما را به صورت زنده بخوانند، یک شرکت تبلیغاتی می تواند یک فیلمنامه جذاب برای شما بنویسد. شرکت های تبلیغاتی حرفه ای پادکست می توانند متن و صدای باکیفیت مورد نیاز برای یک تبلیغ پادکست موفق را در اختیار شما قرار دهند.

 • توسعه استراتژی

شرکت های دیجیتال مارکتینگ همچنین می توانند یک استراتژی تبلیغاتی برای شما ایجاد کنند. بر اساس اهداف و نیازهای کسب و کار شما، آنها می توانند به شما کمک کنند تا بهترین نوع تبلیغ را تعیین کنید، پادکست ها یا خدمات تبلیغاتی مناسب را انتخاب کنید.

 • ردیابی کمپین

یکی دیگر از عناصر ضروری ردیابی کمپین است که به شما امکان می دهد پیشرفت کمپین های خود را اندازه گیری کرده و فرصت های بهبود را کشف کنید. خدمات تبلیغاتی پادکست ممکن است شامل تنظیم یک URL یا کد تبلیغاتی منحصر به فرد باشد که به شما امکان می دهد کمپین های خود را ردیابی کنید.

چه چیزی هزینه تبلیغات پادکست را تعیین می کند؟

مزایای تبلیغات در پادکست

عوامل متعددی بر نرخ تبلیغات پادکست تأثیر می گذارد. برخی از تأثیرگذارترین عوامل عبارتند از:

 • طول تبلیغ: هزینه بیشتری برای اجرای تبلیغات طولانی‌تر دارد. مدت زمان معمول تبلیغات 15 ثانیه، 30 ثانیه و 60 ثانیه است.
 • تعداد مخاطب پادکست: ممکن است برای تبلیغ در پادکست هایی با شنوندگان بیشتر هزینه بیشتری بپردازید. تعداد مخاطب معمولاً با میانگین تعداد بارگیری‌ها در یک دوره 30 روزه تعیین می‌شود.
 • زمانی که تبلیغ در طول پادکست رخ می دهد: تبلیغاتی که در ابتدا یا انتهای یک قسمت پخش می شوند معمولاً بیشتر از تبلیغاتی که در وسط قرار می گیرند هزینه دارند.

نحوه ایجاد یک کمپین تبلیغاتی پادکست

چگونه می توانید یک کمپین تبلیغاتی موثر ایجاد کرد؟ در اینجا شش مرحله برای ایجاد کمپین خود، همراه با برخی از بهترین شیوه های تبلیغات پادکست وجود دارد.

 • اهداف خود را مشخص کنید

قبل از شروع ایجاد کمپین، اهداف خود را مشخص کنید، زیرا آنها تصمیماتی را که در طول فرآیند می گیرید هدایت می کنند. تعیین کنید که آیا هدف اصلی شما افزایش آگاهی از برند، سرنخ ها، فروش یا چیز دیگری است و چگونه پیشرفت خود را اندازه گیری می کنید.

 • بودجه خود را تنظیم کنید

همچنین باید قبل از شروع ایجاد کمپین، بودجه خود را تنظیم کنید. قبل از تعیین بودجه خود، ممکن است بخواهید تحقیقات اولیه ای در مورد قیمت گذاری انجام دهید. تنظیم بودجه در مراحل اولیه به شما این امکان را می دهد که بودجه خود را به طور مؤثرتری تخصیص دهید.

 • پادکست های مناسب برای مخاطبان خود را پیدا کنید

در مرحله بعد، باید پادکست هایی را پیدا کنید که مخاطبان هدف شما بیشتر به آن گوش می دهند. معمولاً بهتر است به جمعیت شنونده نگاه کنید تا موضوع پادکست، زیرا بسیاری از کاربران به طیف گسترده ای از پادکست ها گوش می دهند.

 • نوع تبلیغ را انتخاب کنید

تصمیم مهم دیگر نوع تبلیغی است که ایجاد می کنید. دو دسته اصلی از تبلیغات، تبلیغات پخته شده و تبلیغات درج شده پویا هستند.

 • پخته شده: تبلیغات پخته شده بخشی از خود پادکست هستند و هرکسی که در هر زمان به پادکست گوش دهد همان تبلیغ را خواهد شنید. میزبان اغلب این تبلیغات را می خواند.
 • درج پویا: سرورهای تبلیغاتی این تبلیغات را در انتهای پادکست درج می کنند. کاربران مختلف بسته به زمان دانلود قسمت، تبلیغات متفاوتی را می شنوند.

تبلیغات پخته شده معمولاً معتبرتر از تبلیغات درج شده پویا هستند و اغلب مؤثرتر هستند. تبلیغات پویا در شرایط خاص نیز مفید هستند، با تبلیغات پویا، می‌توانید آسان‌تر A/B آگهی‌های خود را آزمایش کنید، که شامل آزمایش دو نوع تبلیغ برای مشاهده عملکرد بهتر است.

مزایای تبلیغات در پادکست

اگر یک پیشنهاد حساس به زمان دارید، ممکن است ایجاد یک تبلیغ درج شده پویا منطقی تر باشد تا تبلیغاتی که برای همیشه بخشی از قسمت پادکست باقی بماند.

 • تبلیغات خود را ایجاد کنید

شما باید تبلیغات خود را ایجاد کنید. این فرآیند شامل نوشتن یک متن یا فیلم نامه و ضبط متن شما می شود، شرکت های تبلیغاتی پادکست حرفه ای می توانند در این فرآیند به شما کمک کنند. هنگام ایجاد تبلیغات خود، هدف خود را جذاب کنید. اگر تبلیغات شما توجه آنها را جلب نکند و آنها را علاقه مند نگه دارد، ممکن است از تبلیغ شما صرف نظر کنند.

 • موفقیت کمپین خود را دنبال کنید

یکی دیگر از مراحل ضروری، راه‌اندازی فرآیندهایی برای ردیابی موفقیت کمپین‌های خود است، بنابراین می‌توانید بازده بازگشت سرمایه خود را محاسبه کنید، نتایج خود را گزارش دهید و کمپین‌های فعلی و آینده را بهبود ببخشید.

چرا با وبسازان نوین کار می کنیم؟

در اینجا برخی از مهمترین دلایلی که مشتریان ما دوست دارند با ما کار کنند آورده شده است. ما بیش از 100 ها پروژه پادکست را تجربه کرده ایم و با مشتریان در طیف وسیعی از صنایع کار کرده ایم. ما یک شرکت بازاریابی دیجیتال با خدمات کامل هستیم، بنابراین طیف گسترده ای از خدمات را ارائه می دهیم که می تواند تبلیغات در پادکست شما را تکمیل کند. ما مدیریت انواع دیگر تبلیغات آنلاین، بهینه سازی سایت برای موتور جستجو (SEO)، بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) و بسیاری موارد دیگر را ارائه می دهیم.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 0 میانگین: 0]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها