فروش تلفنی چیست؟

فروش تلفنی چیست؟

بازاریابی تلفنی چیست؟

بسیاری از مشاغل از بازاریابی تلفنی برای برقراری ارتباط با مشتریان خود استفاده می کنند. هر شرکتی که مستقیم می فروشد معمولاً به سؤالات رسیدگی می کند، قیمت ها را ارائه می دهد و سفارشات را از طریق تلفن دریافت می کند. شرکت‌ های کوچکی که مشتریان تجاری را هدف قرار می‌ دهند، می‌ توانند از تلفن برای تماس با سرنخ‌ های فروش، ارائه قیمت و ترتیب قرار ملاقات استفاده کنند. بازاریابی تلفنی یا فروش تلفنی، می تواند چندین مزیت را نسبت به سایر اشکال بازاریابی ارائه دهد. برخلاف بازاریابی متنی یا ایمیل، می‌ توانید مستقیماً با مشتری صحبت کنید و سؤالاتی را بپرسید تا علاقه او را بسنجید، نیازهای او را بدانید و به سؤالات و اعتراضات پاسخ دهید.

مشاوره برندینگ و برندسازی اصولی با تیم مجرب وبسازان نوین

با این حال، تماس های فروش تلفنی با افراد در خانه اغلب به عنوان یک وقفه ناخواسته دیده می شود. اگر مشتریان را هدف قرار می دهید، قبل از استفاده از بازاریابی تلفنی باید به دقت فکر کنید. شما خطر بیگانه کردن مشتریان را دارید و می توانید به اعتبار شرکت خود آسیب بزنید. در هر صورت، همیشه باید مطمئن شوید که هر کسی که با آن تماس می‌گیرید در سرویس ترجیحی تلفن ثبت نام نکرده باشد.

تماس با چشم انداز کسب و کار

بازاریابی تلفنی می تواند به شرکت های تجاری کمک کند تا به تعدادی از اهداف دست یابند. می‌ توانید از فروش تلفنی برای ایجاد پایگاه داده، ایجاد سرنخ و قرار ملاقات، پیگیری یک کمپین بازاریابی و حفظ ارتباط با مشتریان استفاده کنید.  آماده سازی و آموزش کارکنان برای به حداکثر رساندن موفقیت بازاریابی تلفنی شما ضروری است. روی اهداف فروش خاص کار کنید تا اطمینان حاصل کنید که در حال فروش هستید، نه فقط تماس های خروجی. پاسخ‌ های متقاعد کننده‌ ای را برای پرسش‌ های رایج از قبل آماده کنید و سؤالاتی از خودتان داشته باشید تا بتوانید در مورد مشتریان خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

فروش تلفنی چیست
فروش تلفنی چیست؟

فروش تلفنی اغلب برای ایجاد کسب و کار جدید با ارائه پیشنهاد یا قرار ملاقات استفاده می شود. اگر چه دستیابی به آن سخت تر است، اما گرفتن پا در درب، موثرترین راه برای فروش است. هنگامی که یک پیشنهاد برای آن ها یک نقل قول ارسال می کنید، خیلی آسان است که شما را رد کند. برای به حداکثر رساندن شانس موفقیت، ارزش آن را دارد که یک رویکرد دو تماسی داشته باشید. در اولین تماس، می توانید نام تصمیم را بررسی کنید، کسب اطلاعات اولیه سپس به درستی برای گفتگو با مشتری آماده خواهید شد.

مطالعه بیشتر : اهمیت برندسازی

وقتی نمیتونی بگذری

آیا از آن متنفر نیستید که نمی توانید با افرادی که باید با آنها صحبت کنید ارتباط برقرار کنید؟ شما پیامی می‌گذارید، آنها پیام می‌فرستند، شما یکی را پس می‌گذارید… یا حتی بدتر، پیام می‌گذارید یا ایمیل می‌فرستید و اصلاً پاسخی دریافت نمی‌کنید. بنابراین، شما با یک تصمیم دشوار روبرو هستید: آیا آن را تعقیب می کنید و احساس می کنید که دارید آزار می دهید؟ یا صبر کنید و احساس ناتوانی کنید؟ وقتی شانسی برای عبور از آن ندارید، در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید به جای آن انجام دهید:

  • اگر در همان دفتر کار می کنید، به سمت میز آن شخص بروید.
  • کارها را متفاوت انجام دهید. اگر از طریق تلفن در تماس بوده اید و پاسخی دریافت نکرده اید، پیام دیگری نگذارید، به جای آن به آنها ایمیل بزنید. یا سعی کنید یک پیام متنی ارسال کنید. مردم تمایل دارند به متون پاسخ دهند. سعی کنید چیزی شبیه این بگویید: “سلام، بیایید امروز تماس بگیریم. من ساعت 3 بعدازظهر تماس می‌گیرم. اگر این زمان جواب نداد، لطفاً زمانی را که ترجیح می‌دهید به من پیام دهید.”
  • در اولین گفتگوی شما، زمانی را برای مکالمه بعدی خود به توافق برسانید و آن را در هر دو دفتر خاطرات خود درج کنید.
  • آخرین گزینه (اما گزینه ای که باید مراقب آن باشید) این است که از یکی از مخاطبین نزدیک آنها راهنمایی بخواهید. می توانید بگویید: “من در تلاش هستم تا به شما برسم. چگونه توصیه می کنید با او تماس بگیرم؟”

کدام یک از اینها بهتر است؟ این به موقعیت و شخصی که با او صحبت می کنید بستگی دارد. اما من می بینم که یک متن معمولاً خوب کار می کند. مردم صدها ایمیل در روز دریافت می کنند اکثر آنها خسته کننده هستند. برای شما آسان است که در آن گم شوید. سر و صدا… اما پیامک های کمتری دریافت می کنند و مردم تمایل دارند سریعتر به آنها پاسخ دهند.
افرادی را شناسایی کنید که به شما باز نمی گردند. حالا یک راه جدید برای تعقیب آنها پیدا کنید. به یاد داشته باشید: اگر آخرین تکنیک تعقیب شما جواب نداد، احتمالاً دفعه بعد هم کارساز نخواهد بود. بنابراین چیز جدیدی را امتحان کنید. این اغلب به همین سادگی.”

چگونه مردم را به خرید از طریق تلفن متقاعد کنیم؟

فروش تلفنی چیست
فروش تلفنی چیست؟

تماس سرد می تواند بسیار موثر باشد، اما بسیاری از مردم اعصاب خود را از دست می دهند. اعتماد به نفس ضروری است هنگام شماره گیری لبخند بزنید. بهترین روش برای تماس های فروش تلفنی، پرسیدن سوالات باز و گوش دادن به پاسخ ها است. به عنوان مثال، اگر جوهر چاپگر را می فروشید، بپرسید “آیا به جوهر چاپگر نیاز دارید؟” احتمالاً “نه” دریافت می کند. درعوض، از آنها بپرسید که آیا چاپگر دارند و ببینید چه کسی جوهر آنها را تامین می کند.

از مشتریان بپرسید که با چه مسائلی روبرو هستند و راه حل های مرتبط را ارائه دهید. دریابید که تصمیم گیرنده کیست و در چه محدوده زمانی کار می کنند. فقط به قیمت نفروشید
در عوض، تفاوت خود را با رقبا نشان دهید و مشتریان خود و نیازهای تجاری آنها را بشناسید.

مطالعه بیشتر : برندسازی در شبکه‌ اجتماعی

دریافت تماس از مشتریان

فروش تلفنی فقط برقراری تماس نیست. وقتی مردم به شما زنگ می زنند، بسیاری از مشاغل این فرصت را پیدا می کنند که درخواست ها را به فروش تبدیل کنند. مهم است که برای این تماس های ورودی آماده شوید. شما و کارکنانتان باید در تماس تلفنی حرفه ای و کمک کننده باشید و باید به خوبی از محصولات و خدمات خود مطلع باشید. همیشه به کارکنان آموزش دهید تا مطمئن شوید که همه به طور کامل در جریان هستند و سطح بالایی از خدمات تلفنی ارائه می دهند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 1 میانگین: 5]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها