چگونه سئو سایت وردپرس را بالا ببریم؟

چگونه سئو سایت را بالا ببریم؟

راه های زیادی برای جذب ترافیک به سایت شما وجود دارد، اما بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) یکی از موثرترین آنهاست. سئو مجموعه ای از استراتژی ها و تکنیک هایی است که با هدف کمک به رتبه بندی صفحات شما در نتایج موتورهای جستجو انجام می شود. این امر دید سایت شما را افزایش می دهد و می تواند به آن کمک کند تا واقعاً پیشرفت کند. راه های ساده زیادی برای بهبود سئو سایت وردپرس شما وجود دارد، حتی اگر کاملا مبتدی باشید. در این پست، ما 13 تکنیک را بررسی خواهیم کرد که می توانید بلافاصله از آنها استفاده کنید!

وقتی می‌نشینید تا چیزی را در اینترنت پیدا کنید، یک مکان وجود دارد که می‌چرخید: یک موتور جستجو یا گوگل، این بدان معناست که اگر می خواهید وب سایت خود را مورد توجه قرار دهید، باید مطمئن شوید که در جستجوهای گوگل و سایت های مشابه ظاهر می شود. مهمتر از همه، شما می خواهید که سایت شما تا حد امکان نزدیک به بالای لیست ظاهر شود.

بهترین راه برای انجام این کار از طریق SEO است، که طیف وسیعی از استراتژی‌ها و فعالیت‌ها را بر اساس آنچه که ما در مورد چگونگی تعیین رتبه‌بندی موتورهای جستجو می‌دانیم، تشکیل می‌شود. بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجو مزایای زیادی دارد، از جمله:

  • سایتی که در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) رتبه بالایی دارد، دید بیشتر و بهترین شانس برای افزایش ترافیک دارد.
  • یک سایت با رتبه بالا معتبرتر و قابل اعتمادتر به نظر می رسد.
  • از آنجایی که سئو بر تولید محتوای با کیفیت تمرکز دارد، اطلاعات مفید و مرتبط تری را به بازدیدکنندگان ارائه خواهید کرد.

با ایجاد یک سایت وردپرسی، شما گام بزرگی برداشته اید زیرا این پلت فرم برای موتورهای جستجو به خوبی بهینه شده است. به علاوه، راه‌های ساده و مبتدی زیادی وجود دارد که می‌توانید سایت وردپرس خود را به سمت بالای رتبه‌بندی سوق دهید. بیایید اکنون به آن روش ها نگاهی بیندازیم.

برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره رایگان سئو در کرج با کارشناسان ما تماس بگیرید.

13 روش ساده برای افزایش سئو در سایت وردپرسی شما

هنگام گردآوری این لیست از استراتژی های سئو، با یک فرض شروع کردیم: شما مشغول هستید. بنابراین این تکنیک‌ها، تکنیک‌هایی هستند که می‌توانید همین الان پیاده‌سازی کنید. بدیهی است که بسیاری از تکنیک های دیگر وجود دارد، اما این یک مکان عالی برای شروع است.
به یاد داشته باشید: شما مجبور نیستید از همه اینها استفاده کنید (اگرچه مطمئناً می توانید) حتی تعداد کمی از آنها باید به سایت وردپرس شما در SERP ها کمک کنند. همچنین، از آنجایی که گوگل محبوب‌ترین موتور جستجو است و بیشترین اطلاعات را در مورد الگوریتم‌های خود منتشر می‌کند، ما بر توصیه‌های هدفمند در گوگل تمرکز خواهیم کرد.

1. ارائه دهنده هاست خود را با دقت انتخاب کنید

ارائه دهنده میزبانی که انتخاب می کنید برای SEO حیاتی است. از آنجایی که گوگل هنگام رتبه بندی سایت ها سرعت را در نظر می گیرد، یک میزبان خوب می تواند به شما کمک کند تا به بالای SERP ها بروید. میزبان سایت شما همچنین بر میزان خرابی سایت شما و فاصله فیزیکی بین سرورها و بازدیدکنندگان تأثیر می گذارد که هر دو از عوامل رتبه بندی هستند. آخرین اما نه کم اهمیت، از آنجایی که گوگل به سایت‌های HTTPS کمک می‌کند، شما هم آن را می‌خواهید.
اگر هنوز وب سایت خود را ایجاد نکرده اید، می خواهید میزبانی را انتخاب کنید که قابل اعتماد باشد و به عملکرد عالی شهرت داشته باشد. حتی برای یک سایت موجود، اگر ارائه دهنده فعلی شما این معیارها را برآورده نمی کند، ممکن است بخواهید تغییر میزبان را در نظر بگیرید.

2. قالبی را انتخاب کنید که برای موتورهای جستجو بهینه شده است

قالب سایت شما یکی از مهم ترین انتخاب هایی است که برای سایت وردپرس خود انجام می دهید. ظاهر و چیدمان سایت شما را تعیین می کند، می تواند عملکرد جدیدی ارائه دهد و همچنین در سئو آن نقش دارد. نحوه توسعه یک قالب نیز مهم است زیرا کد نویسی تمیز بهترین شانس را در SERP به سایت شما می دهد. اغلب قالب های وردپرس برای موتور های جستجو بهینه شده است و کاربر پسند می باشند.

3. از افزونه سئوی اختصاصی استفاده کنید

چگونه سئو سایت وردپرس را بالا ببریم؟
سئو سایت وردپرس

اگر با وردپرس تازه کار می کنید، ممکن است هنوز با افزونه ها آشنا نباشید. این ها قطعات کوچکی از نرم افزارهای افزودنی هستند که می توانید نصب کنید و ویژگی ها و عملکردهای جدیدی را به سایت شما اضافه می کنند. افزونه ای وجود دارد که به سایت شما کمک می کند تقریباً هر کاری انجام دهد از جمله رتبه بالاتر در موتورهای جستجو. در حقیقت، افزونه های زیادی وجود دارند که به طور خاص برای بهبود سئو سایت شما طراحی شده اند.

این افزونه ها می توانند ویژگی های کوچک و هدفمندی مانند ایجاد نقشه سایت را ارائه دهند. برای نتایج بهتر، همچنین می‌توانید افزونه SEO جامعی مانند Yoast SEO را انتخاب کنید که مجموعه کاملی از بهینه‌سازی را اضافه می‌کند.

4. ساختار “پیوند یکتا” خود را تغییر دهید

پیوندهای دائمی URL های دائمی هستند که به پست ها، صفحات و سایر محتوای سایت شما اشاره می کنند. آنها چیزی هستند که مردم برای ارجاع و پیوند دادن به سایت شما استفاده می کنند و ظاهر آنها اهمیت دارد. لینک‌های توصیفی که محتوای آنها را توصیف می‌کنند برای موتورهای جستجو راحت‌تر می‌توانند معنی پیدا کنند و تمایل به افزایش رتبه دارند. وردپرس تعدادی گزینه پیوند دائمی خودکار را ارائه می دهد:

چگونه سئو سایت وردپرس را بالا ببریم؟
سئو سایت وردپرس

تعدادی از آنها بر اساس اعداد هستند، که ایده آل نیستند زیرا اطلاعات مفید کمی را به موتورهای جستجو منتقل می کنند. در عوض، شما با ساختار نام پست بهترین حالت را دارید زیرا این ساختار به وضوح بیان می کند که محتوای پیوند شده در مورد چیست.
شما به راحتی می توانید ساختار پیوند ثابت خود را تغییر دهید (یا یک پیوند سفارشی ایجاد کنید) با مراجعه به قسمت پنل سایت خود و رفتن به تنظیمات > پیوند دائمی.

مطالعه بیشتر : لینک سازی داخلی چیست؟

5. یک «نقشه سایت» (Sitemap) ایجاد کنید

نقشه سایت لیستی از تمام صفحات و سایر محتوای وب سایت شما است که معمولاً در یک سلسله مراتب سازماندهی می شوند. این یک راه سریع برای مشاهده نحوه چیدمان سایت شما و شامل چه مواردی است. در حالی که این نقشه های سایت زمانی برای کمک به کاربران در جهت یابی وب سایت ها طراحی شده بودند، هدف اصلی آنها در حال حاضر انتقال اطلاعات به ربات های موتور جستجو (همچنین به عنوان خزنده شناخته می شود) است.

در حالی که افزودن نقشه سایت به وب سایت شما به طور مستقیم رتبه آن را در موتورهای جستجو افزایش نمی دهد، اما همچنان یک ابزار ارزشمند SEO است. خزنده ها را قادر می سازد تا تمام صفحات سایت شما را ببینند و بفهمند که چگونه با یکدیگر ارتباط دارند.
این کار باعث می‌شود که موتورهای جستجو فهرست‌بندی سایت شما و ارائه محتوای مرتبط در جستجوی کاربران را آسان‌تر کنند. افزودن نقشه سایت به وردپرس ساده است می توانید این کار را با یک افزونه هدفمند مانند نقشه سایت Google XML یا از طریق یک ابزار جامع SEO مانند Yoast SEO انجام دهید.

6. از تگ های عنوان در سرتاسر محتوای خود استفاده کنید

در حالی که نقشه سایت برای کمک به خزنده های موتورهای جستجو برای دیدن نحوه سازماندهی سایت شما مفید است، به آنها کمک نمی کند تا محتوای فردی را درک کنند. برای این کار، باید از تگ های عنوان استفاده کنید. اینها گزینه های قالب بندی هستند که می توانید برای عناوین بخش در صفحات و پست ها اعمال کنید.

شما می توانید این تنظیمات را در ویرایشگر وردپرس خود مشاهده کنید، به عنوان عنوان 1، عنوان 2 و غیره فهرست شده است.

چگونه سئو سایت وردپرس را بالا ببریم؟
سئو سایت وردپرس

استفاده از این عناوین برای ساختار محتوای خود دو چیز را انجام می دهد. خزنده‌ها توجه زیادی به سرفصل‌ها می‌کنند و از آن‌ها برای درک نحوه سازماندهی محتوای شما و محتوای آن استفاده می‌کنند. بنابراین هنگام ایجاد پست ها و صفحات، فراموش نکنید که اغلب و به طور مداوم از گزینه های عنوان وردپرس استفاده کنید.

7. محتوای خود را بر اساس کلمات کلیدی بسازید

به احتمال زیاد قبلاً با مفهوم کلمات کلیدی روبرو شده اید. اینها عبارات کوتاهی هستند که موضوع محتوای شما را توصیف می کنند. به عنوان مثال، ممکن است کلمه کلیدی “سئو سایت وردپرس” را برای یک پست وبلاگ انتخاب کنید که گزینه های دستور العمل ساده را برای مبتدیان به اشتراک می گذارد. با انجام این، شما پیش‌بینی می‌کنید که افراد زیادی هنگام جستجوی این نوع پست، عبارت را در موتور جستجو تایپ می‌کنند.

انتخاب یک کلمه کلیدی برای هر پست یا صفحه و استفاده از آن در مکان های مختلف مانند عنوان و خود محتوا یک راه متداول برای برقراری ارتباط موضوع شما با خزنده های موتورهای جستجو و افزایش شانس نمایش محتوای شما در جستجوهای مرتبط است.

البته، شما می خواهید در مورد نحوه استفاده از این ابزار هوشمند باشید. به عنوان مثال، بهتر است از «پر کردن کلمات کلیدی» اجتناب کنید، یا به زور کلمه کلیدی خود را در مکان های زیادی قرار دهید تا غیرطبیعی یا هرزنامه به نظر برسد.

8. پیوندهای مفید داخلی و خارجی را ایجاد کنید

گوگل و سایر موتورهای جستجو وب سایت شما را در خلاء در نظر نمی گیرند. درعوض، آنها به چگونگی ارتباط داخلی و سایر سایت‌ها نگاه می‌کنند. استفاده از پیوندهای فراوان در پست ها و صفحات به خزنده ها می گوید که چگونه با محتوای مشابه ارتباط دارند. همچنین افراد دیگر را تشویق می‌کند تا به سایت شما لینک دهند که به نوبه خود به موتورهای جستجو ارتباط می‌دهد که محتوای شما ارزشمند است!

چگونه سئو سایت وردپرس را بالا ببریم؟
سئو سایت وردپرس

مانند کلمات کلیدی، این یک استراتژی است که باید با دقت از آن استفاده کنید. اگر لینک های زیادی را در محتوای خود جمع کنید یا از لینک های زیادی استفاده کنید که به صفحات نامربوط اشاره می کنند یا فقط برای تبلیغ محصولات وجود دارند، احتمالاً رتبه بندی موتورهای جستجوی شما آسیب خواهد دید.

در عوض، سعی کنید پیوندها را در جایی که به طور طبیعی با آنها مطابقت دارند ترکیب کنید و خوانندگان را به سمت وب سایت های با کیفیت بالا که قبلاً در SERP رتبه بالایی دارند، هدایت کنید. استفاده هوشمندانه از لینک های داخلی و خارجی برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن سئو کلیدی است.

9. از طراحی ریسپانسیو در سایت خود استفاده کنید

مردم بیشتر از همیشه از دستگاه های تلفن همراه برای مرور اینترنت استفاده می کنند. این بدان معناست که سایت شما باید در هر نوع دستگاهی که بازدیدکننده از آن استفاده می‌کند، ظاهر و عملکرد خوبی داشته باشد. شما می توانید با پیروی از استراتژی طراحی واکنش گرا از این امر اطمینان حاصل کنید به عبارت دیگر، طراحی سایت خود به گونه ای که واکنش نشان دهد و با دستگاه هر کاربر سازگار شود.
طراحی ریسپانسیو آنقدر مهم است که گوگل از آن به عنوان یک فاکتور رتبه بندی استفاده می کند. اگر سایت شما واکنش گرا باشد، شانس آن برای بالا نشان دادن در SERP بسیار بهتر خواهد بود. برای کاربران وردپرس، بهترین راه برای شروع طراحی ریسپانسیو این است که موضوعی را انتخاب کنند که از آن پشتیبانی کند (که خیلی ها، اگر نه بیشتر، اکنون این کار را می کنند).
فقط فراموش نکنید که سایر ویژگی های SEO هر تم را نیز بررسی کنید!

10. تصاویر خود را بهینه کنید

تصاویر تقریباً برای هر وب سایتی مهم هستند. آنها جذابیت بصری و زمینه را ارائه می دهند، به علاوه به تجزیه متن و خوانایی بیشتر آن کمک می کنند. همانطور که احتمالا حدس زده اید، آنها همچنین می توانند بر SEO شما تأثیر بگذارند. برای یکی، کیفیت و اندازه تصاویر شما می تواند بر سرعت بارگذاری صفحات شما تأثیر بگذارد که یک عامل رتبه بندی است. همچنین، خزنده ها هنگام تلاش برای نمایه سازی و درک سایت شما، به اطلاعات خاصی پیوست شده به تصاویر مانند نام فایل ها و “متن جایگزین”  یا alt نگاه می کنند.

چگونه سئو سایت وردپرس را بالا ببریم؟
سئو سایت وردپرس

پرداختن به این دو موضوع به تقویت سئوی شما کمک زیادی می کند. اولین، مطمئن شوید که تصاویر و سایر رسانه های خود را بهینه کنید، تا کمترین تأثیر ممکن را بر عملکرد سایت شما داشته باشند. سپس، به هر تصویر یک نام فایل توصیفی و متن جایگزین بدهید (اگر از یک کلمه کلیدی در یک یا هر دو مکان استفاده می کنید امتیاز جایزه).

11. در صورت امکان محتوای طولانی بنویسید

زمانی که الگوریتم های گوگل در مورد نحوه رتبه بندی محتوا تصمیم می گیرند، به طول آن توجه ویژه ای می کنند. این بدان معنا نیست که محتوای کوتاه‌تر هرگز رتبه بالایی ندارد. با این حال، محتوای طولانی تر یک مزیت دارد، زیرا موتورهای جستجو آن را بیشتر مفید می دانند. به علاوه، هرچه محتوای شما جامع تر باشد، بهتر می تواند موضوع خود را از طریق کلمات کلیدی، سرفصل ها و غیره به خزنده ها منتقل کند.

محتوای طولانی‌تر نیز برای خوانندگان ارزشمند است، می‌تواند اعتبار درک شده شما را افزایش دهد و بازدیدکنندگان را تشویق کند تا زمان بیشتری را در سایت شما بگذرانند. بنابراین هنگام ایجاد محتوا، سعی کنید تا حد امکان آن را عمیق تر کنید. خیلی راه ها برای انجام دادن این وجود دارد، اما «تکنیک آسمان‌خراش» بهبود محتوای موجود با بهتر و جامع‌تر کردن محتوای شما روشی است که ارزش بررسی دارد.

12. پست های خود را مرتباً به روز کنید

همراه با طول محتوا، الگوریتم‌های گوگل فرکانس محتوا را هنگام تصمیم‌گیری برای رتبه‌بندی صفحات در نظر می‌گیرند. البته محتوای قدیمی‌تر و باکیفیت به خوبی کار می‌کند
، اما به محتوای جدیدتر و «تازه» که احتمالاً برای جستجوگران مرتبط است، تقویت می شود. بنابراین، اگر می خواهید سایت شما در طول زمان به طور مداوم در SERP عملکرد خوبی داشته باشد، باید به طور منظم محتوای جدید اضافه کنید.
سعی کنید یک برنامه زمان بندی پست ایجاد کنید تا خود را در مسیر نگه دارید و انواع محتوایی را که ایجاد می کنید تغییر دهید تا خود و بازدیدکنندگان خود را علاقه مند نگه دارید. همچنین از پست ها و صفحات قدیمی تر غافل نشوید. به روز رسانی محتوای موجود شما باعث می شود خزنده ها دوباره آن را ارزیابی کنند و نسبت به صفحاتی که هرگز تغییر نمی کنند به آن اهمیت بیشتری دهند.

13. روی محتوای با کیفیت تمرکز کنید

وقتی گوگل و سایر موتورهای جستجو الگوریتم های پیچیده ای را برای رتبه بندی وب سایت ها ایجاد می کنند، هدف آنها کمک به مرتبط ترین و مفیدترین سایت ها است که امتیاز بالایی کسب کنند. عوامل رتبه بندی خاص و اثرات آنها در طول زمان تغییر می کنند، اما این موضوع اساسی ثابت می ماند. اگر می خواهید با تلاش های سئو خود موفقیت را مشاهده کنید، شما باید به جای تلاش برای فریب دادن سیستم، روی ایجاد محتوای با کیفیت تمرکز کنید.

ما قبلاً در مورد محتوای طولانی بحث کرده‌ایم، که راهی محکم برای افزایش کیفیت پست‌ها و صفحات شماست. با این حال، راه های زیادی برای رسیدن به این هدف وجود دارد. به عنوان مثال، آنچه را که خوانندگان هدف شما بیشتر می خواهند یا نیاز دارند، در نظر بگیرید، و روی ارائه آن چیزها با محتوای خود تمرکز کنید. همچنین، به یاد داشته باشید که هر چیزی را که به وب سایت خود اضافه می کنید به دقت بررسی و تصحیح کنید جزئیات مهم هستند!

مطالعه بیشتر : سئو اینستاگرام چیست؟

بالا سئو سایت وردپرسی خود با وبسازان نوین

سئو طیف گسترده ای از استراتژی ها و تکنیک ها را در بر می گیرد، بنابراین می تواند کمی ترسناک باشد. خوشبختانه، برای کمک به رتبه بندی سایت خود در SERP ها، نیازی به تبدیل شدن به یک متخصص SEO ندارید. اگر می خواهید شروع به دیدن نتایج کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند نکته ساده را دنبال کنید.

البته، انتخاب وردپرس به عنوان پلتفرم خود اولین قدم عالی برای ایجاد یک سایت بهینه شده است. سپس باید هاست مناسب را انتخاب کنید، موضوع مناسبی را انتخاب کنید و یک یا چند افزونه هدفمند را انتخاب کنید. با اجرای این استراتژی ها،شما در راه بهبود دید و ترافیک سایت خود خواهید بود.

اگر کار روی سایت وردپرسی خود دشوار است شما می توانید سئو سایت خود را به تیم متخصص وبسازان نوین بسپارید تا شما را به قله گوگل برسانند، برای دریافت مشاوره با شماره 02191304241 تماس بگیرید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 2 میانگین: 4.5]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها