لینک سازی داخلی چیست؟

لینک سازی داخلی چیست

لینک سازی داخلی و اهمیت آن در سئو

تقریباً هر مقاله در مورد پیوند داخلی با بحث در مورد اینکه موضوع چقدر پیچیده و در عین حال اهمیت دارد شروع می شود. از یک طرف، پیوند داخلی مفهوم ساده ای است و همه باید آن را انجام دهند. از سوی دیگر، تئوری، فرآیند و بهترین شیوه‌های لینک داخلی به طرز خارق‌العاده‌ای پیچیده می‌شوند. هم پیشرفته و هم ساده است. اما صرف نظر از اینکه چقدر پیچیده یا اساسی فکر می کنید، هیچ کس در مورد این بحث نمی کند: مهم است. لینک سازی داخلی استراتژیک یک تکنیک قدرت سئو است، به خصوص برای بازاریابی محتوا. در این مقاله، ما بر روی پیوند داخلی برای بازاریابی محتوا تمرکز کرده ام، زیرا این یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش سئو سایت است. به علاوه، پیوند داخلی بین مقالات وبلاگ و سایر محتواها کاری است که می توانید به طور مداوم انجام دهید.

برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره رایگان سئو در کرج با کارشناسان ما تماس بگیرید.

لینک سازی داخلی چیست؟

یک لینک داخلی یک صفحه از یک وب سایت را به صفحه دیگری در همان وب سایت متصل می کند. در یک لینک داخلی، دامنه منبع و دامنه هدف یکسان است. هدف از لینک سازی داخلی سه مورد می باشد:

  1. به ناوبری وب سایت کمک می کند
  2. معماری و سلسله مراتب یک وب سایت را تعریف می کند
  3. قدرت صفحه و قدرت رتبه بندی را در سراسر سایت توزیع می کند

ما وقت خود را صرف بحث در مورد سومین نکته خواهیم کرد، اینکه چگونه پیوند داخلی می تواند قدرت و رتبه را در چندین صفحه یک وب سایت گسترش دهد.

مطالعه بیشتر : سئو سایت شرکتی کرج

بیشتر «اطلاعات جامد» و «استراتژی‌های قدرتمند» در لینک های داخلی کمی بیشتر از پیش‌بینی‌های پیچیده هستند. با این حال، نظریه‌پردازی در مورد اینکه گوگل چگونه شبکه داخلی پیوند را رتبه‌بندی و ارزش می‌دهد، شایستگی دارد.

تئوری اصلی این است: لینک سازی داخلی ارزش کلی بهینه شده برای جستجوی یک وب سایت را تقویت می کند. پیوند داخلی این کار را با ایجاد مسیرهای واضح برای عنکبوت ها، جلسات طولانی مدت برای کاربران و شبکه ای فشرده از صفحات و پست ها انجام می دهد. بنابراین، چگونه آن را انجام می دهید؟ در اینجا هفت مورد آمده است.

1. محتوای زیادی ایجاد کنید.

برای ایجاد تعداد زیادی لینک داخلی، باید صفحات داخلی زیادی داشته باشید. اولین گام برای یک استراتژی لینک داخلی کشنده، داشتن یک استراتژی بازاریابی محتوای قاتل است. شما نمی توانید یکی را بدون دیگری داشته باشید. وقتی محتوای زیادی ایجاد می کنید، محتوای قابل لینک زیادی خواهید داشت. هر چه تعداد لینک‌ ها به مکان‌ های بیشتر باشد، استراتژی پیوند داخلی شما بهتر خواهد بود.

2. از انکر تکست استفاده کنید.

لینک سازی داخلی چیست
لینک سازی داخلی چیست

با توجه به موضوع سئو داخلی، پیوندهای داخلی شما باید از کلمه کلیدی به جای تصاویر لینک شده استفاده کنند. پیوندهای تصویری خوب هستند، به شرطی که تصاویر منبع اصلی پیوندها نباشند، و با فرض اینکه تصویر به درستی تگ alt شده باشد.

3. پیوند عمیق

هرچه لینک های شما عمیق تر باشد، بهتر است. دو نوع لینک وجود دارد که باید از استفاده در محتوای خود اجتناب کنید:

  • صفحه نخست: بیشتر سایت ها لینک های زیادی به صفحه اصلی دارند. شما ترجیح می دهید صفحات داخلی را تقویت کنید تا سئوی کلی سایت خود را تقویت کنید، نه اینکه به سادگی لینک های بیشتری را در صفحه اصلی قرار دهید.
  • با ما تماس بگیرید: این یک اشتباه رایج بسیاری از کسانی است که در بازاریابی محتوا شروع کرده اند. به عنوان بخشی از فراخوان اجباری خود برای اقدام در پایان یک پست، ممکن است چیزی شبیه به “برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات عالی ما با ما تماس بگیرید!” سپس با استفاده از متن «به ما تماس بگیرید» به صفحه «تماس با ما» پیوند می‌دهند. به صفحه تماس با ما پیوند ندهید مگر اینکه کاملاً ضروری باشد.

به طور کلی، شما می خواهید از لینک به صفحات سطح بالای یک سایت اجتناب کنید. صفحاتی که منوی اصلی پیمایش قبلاً به آنها پیوند دارد، بهترین لینک ها و طبیعی ترین لینک ها در استراتژی بازاریابی محتوا در ساختار یک سایت قرار دارند.

4. از لینک های استفاده کنید که برای خواننده طبیعی است.

لینک داخلی نیاز به رویکردی متمرکز بر کاربر برای افزودن ارزش و اطلاعات دارد. ارزش پیوندی که در سرتاسر سایت توزیع می‌شود، برای خواننده می باشد. یکی از مزایای نتیجه لینک داخلی این است که تعامل کاربر در سایت شما را بهبود می بخشد.
وقتی کاربر یک لینک آموزنده را می بیند که واقعاً با متن محتوا مطابقت دارد، احتمالاً روی آن پیوند کلیک می کند. این می تواند یک پیوند خارجی باشد، تا زمانی که چیزی باشد که خواننده به آن علاقه مند شود. اگر آن لینک داخلی باشد، بازدیدکننده سایت مدت بیشتری می ماند و بیشتر درگیر تجربه وب سایت شما می شود.

وقتی در محتوای خود لینک می دهید، به موتور می گویید که هدف پیوند شما آنقدر مرتبط و مهم است که می خواهید بازدید کننده شما به سادگی بتواند روی یک پیوند کلیک کند و مستقیماً به آنجا برود. اساسا، اینکه آنچه شما به آن پیوند می دهید به طور بالقوه آنقدر مرتبط است که بازدیدکننده ممکن است بخواهد مطالبی را که می خواند متوقف کند و به صفحه بعدی برود.

لینک های محتوا یک سیگنال قوی برای موتور جستجو و کاربر است که محتوایی که به آن پیوند می دهید واقعاً خوب است. خوانندگان این را می خواهند. بنابراین، لینک داخلی به خواننده کمک می کند.
اما شما به سئوی خود نیز کمک می کنید.

5. از لینک های مرتبط استفاده کنید.

به خاطر لینک دادن لینک سازی نکنید. در عوض، به محتوای مرتبط با متن منبع پیوند دهید. به عبارت دیگر، فرض کنید من یک صفحه در سایت خود در مورد غذای سگ دارم و،
من یک صفحه در سایت خود در مورد عادات لانه سازی طوطی ها دارم. (ما هیچکدام را ندارم.) آیا باید دو صفحه را لینک کنم؟ ارتباط قوی بین غذای سگ و لانه طوطی ها، به خصوص در سطح سطحی وجود ندارد. این دو صفحه احتمالاً بهبود متقابلی را از پیوندهای متقابل داخلی ارائه نخواهند داد.

اما، اگر صفحه ای در مورد غذای طوطی داشته باشم، سپس ممکن است یک پیوند داخلی عالی برای مقاله لانه سازی طوطی ها من باشد. به احتمال زیاد، اطلاعات مربوط به “طوطی ها” در هر دو صفحه وجود دارد. به دلیل همپوشانی محتوا، پیوند مرتبط است.

تا جایی که ممکن است، در لینک سازی داخلی خود به محتوای مرتبط لینک دهید.

6. از لینک های فالو استفاده کنید.

لینک های دنبال کردن بهترین راه برای ایجاد معماری لینک داخلی بازاریابی محتوای شما هستند. یکی از استراتژی‌های تئوری پیوند داخلی در گذشته این بود که بیشتر پیوندهای یک صفحه را فالوو نکنید، تا پیوند را به یک صفحه افزایش دهید. این نوع پیکربندی رتبه صفحه به عنوان یک استراتژی سئو کار نمی کند.

لینک سازی داخلی چیست
لینک سازی داخلی چیست

در سال 2005، موتورهای جستجو با nofollow آمدند که با ویژگی rel=nofollow شناخته می شود. ایده پشت nofollow این بود که پیوند “نباید بر رتبه هدف پیوند در فهرست موتور جستجو تأثیر بگذارد.” همانطور که ویکی پدیا بیان کرد، چنین پیوندهایی “کارایی انواع خاصی از تبلیغات اینترنتی را کاهش می دهند زیرا الگوریتم جستجوی آنها به شدت به تعداد پیوندهای یک وب سایت بستگی دارد.”

با وجود سروصدا و سردرگمی در پی پیوند nofollow، اکثر مردم اکنون موافق هستند که این ایده خوبی است. لینک‌های nofollow می‌توانند به سایت‌ها کمک کنند «از مشکلات موتورهای جستجو که معتقدند در حال فروش نفوذ هستند یا به نوعی درگیر طرح‌هایی هستند که به‌عنوان شیوه‌های غیرقابل قبول سئو تلقی می‌شوند، جلوگیری کنند».

با وجود ارزش آن، استفاده از لینک های nofollow استراتژی نیست که باید به عنوان بخشی از لینک های محتوای داخلی خود استفاده کنید. ارزش پیوند باید آزادانه به و از صفحات داخلی جریان یابد، نه اینکه توسط nofollow متوقف شود. چیزها را آزاد و روان نگه دارید.

مطالعه بیشتر : چگونه سئو سایت وردپرس را بالا ببریم؟

7. از تعداد معقولی لینک داخلی استفاده کنید.

شما به تعداد زیادی لینک در محتوای داخلی خود نیاز ندارید. دستورالعمل‌های Google ساده است: «پیوندها را در یک صفحه معین به تعداد معقول نگه دارید». سوال: چه عدد معقولی است؟ پاسخ: کسی نمی داند. افراد باهوش سعی کرده اند به این سوال پاسخ دهند، اما جواب قطعی ارائه نشده است.

وقتی صحبت از پیوند داخلی به میان می آید، بسته به طول پست شما حدود سه تا چهار را پیشنهاد می کنم. من معمولاً مقالاتی می نویسم که بیش از 1500 کلمه باشد،
و من نوار پیمایش سنگین لینک ندارم. بنابراین، اگر لازم باشد، از انداختن ده یا بیست لینک داخلی احساس بدی نمی‌کنم. هیچ عدد جادویی وجود ندارد با این حال، کاربر بسیار مهم وجود دارد. هر تعداد لینکی که برای کاربر مفید باشد اضافه کنید.

نتیجه

وقتی شما با در نظر گرفتن این هفت مورد لینک سازی سایت خود را انجام دهید، لینک سازی یک مشکل، طاقت فرسا، پیچیده یا دشوار نیست. نکته مهم این است که با پیوند داخلی ثابت، پروفایل پیوند قوی تر و سئوی بهتری را تجربه خواهید کرد. حتی ارزش آن را دارد که به عقب برگردید و محتوای قدیمی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که لینک داخلی کافی دارد.


برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 1 میانگین: 5]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها