طراحی وب چیست؟

طراحی سایت چیست
طراحی وب فرآیند برنامه ریزی، ایده پردازی و تنظیم مطالب بصورت آنلاین است. امروزه طراحی سایت فراتر از زیبایی است و شامل عملکرد کلی سایت است.

منظور از طراحی وب چیست ؟

طراحی وب فرایند برنامه ریزی، مفهوم سازی و چیدمان محتوا به صورت آنلاین است. امروزه طراحی وب سایت فراتر از زیبایی است و شامل عملکرد کلی وب سایت می شود. طراحی وب همچنین شامل برنامه های وب ، برنامه های تلفن همراه و طراحی رابط کاربر است. طراحی سایت معمولاً به جنبه های تجربه کاربر در توسعه وب سایت اشاره دارد تا توسعه نرم افزار. طراحی وب قبلاً بر طراحی وب سایت برای مرورگرهای کامپیوتر متمرکز بود. با این حال ، از اواسط دهه 2010 ، طراحی مرورگرهای موبایل و تبلت اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است.

روش متداول برای طراحی وب سایت،وبسایت هایی هستند که هم روی دسکتاپ و هم روی موبایل به خوبی نمایش داده میشود و طراحی ریسپانسیو و با همه دستگاه ها سازگار است. دو روش برای طراحی وب سایت، طراحی واکنش گرا و طراحی تطبیقی می باشد.در طراحی واکنش گرا ، محتوا بسته به اندازه صفحه نمایش به صورت پویا حرکت می کند.در طراحی تطبیقی، محتوای وب سایت در اندازه طرح بندی که با اندازه های معمول صفحه نمایش مطابقت دارد ثابت شده است. حفظ طرح بندی که تا حد ممکن بین دستگاه ها سازگار باشد، برای حفظ دسترسی پذیری و تعامل کاربران بسیار مهم است.

منظور از طراحی وب‌ سایت چیست؟
طراحی وب چیست؟

از آنجا که طراحی واکنش گرا می تواند در این زمینه مشکلاتی را به همراه داشته باشد، طراحان باید در کنار گذاشتن کنترل نحوه ظاهر شدن کارهای خود دقت کنند. اگر آنها مسئول محتوا سایت هم باشند، ممکن است نیاز به گسترش مهارت های خود داشته باشند، از مزیت کنترل کامل روی طراحی محصول نهایی لذت خواهند برد.

آیا می دانید که طراحی وب سایت می تواند تأثیر زیادی بر عملکرد شما در موتورهای جستجو مانند گوگل داشته باشد؟ این مقاله به شما در مورد نحوه ایجاد وب سایتی که نه تنها عالی  به نظر می رسد، بلکه به درستی رسپانسیو شود و رتبه بالایی در جستجو های گوگل داشته باشد، توضیح میدهیم.

چرا طراحی وب سایت مهم است؟

طراحی وب ابزاری است که از آن برای کمک به مردم در نمایش برند خود به نحوی که شما می خواهید استفاده می کنید. با استفاده از استراتژی و رویکرد بازاریابی صحیح، کسب و کار شما قادر به جذب مخاطب مناسب و تبدیل آن به مشتری خواهد بود. با تماس با برندی که سازگاری و اعتماد را نشان می دهد، کاربران تمایل بیشتری به تجارت با آن دارند.

طراحی وبسایت در کرج
طراحی وب چیست؟

طراحی وب سایت یک بخش از کسب و کار شما نیست که بهش توجه نکنید، داشتن وب سایتی که دارای طراحی مناسبی نباشد و کاربر را با مشکلات مختلف در نمایش روی دستگاه های مختلف روبرو کندباعث عدم تمایل مشتری به خرید از برند شما میشود.در عوض، آنها رقبایی را انتخاب می کنند که ارزش مناسبی به طراحی وب سایت خود می دهند.

به همین دلیل کار با طراحان متخصص و با تجربه در طراحی وب سایت مهم است. یک شرکت طراحی وب سایت حرفه ای و ماهر می تواند نیازهای برند شما را تجزیه و تحلیل کند و از ابزارهای مناسب برای طراحی بصری وب سایت شما استفاده کند و در عین حال به استراتژی و ارزش های خود وفادار بماند.

هنگام طراحی وب سایت به چه نکاتی توجه کنیم؟

در طراحی وب سایت باید به چه نکاتی توجه کنیم
طراحی وب چیست؟

همانطور که قبلاً گفتیم، طراحی وب می تواند بخشی از یک ارائه تجاری قدرتمند باشد. با این حال، مانند هر جنبه دیگری از استراتژی شما، باید بر اساس تصمیمات صحیح در مراحل برنامه ریزی و اجرا باشد. انتخاب های اشتباه می تواند بر کل حضور آنلاین شما تأثیر منفی بگذارد.

هنگام طراحی وب سایت باید عوامل خاصی را در نظر گرفت تا کیفیت آن تضمین شود. در زیر مهمترین آنها ذکر شده است.

زیبایی شناسی

هر زمان که افراد در مورد طراحی وب بحث می کنند، این عاملی است که بیشتر درباره آن بحث می شود ، اگرچه، تنها مورد مهم نیست. هویت برند شما زیبایی وب سایت شما را تعیین می کند و باید با طراحی وب شما به خوبی متراکم شود. این بدان معناست که مطمئن شوید وب سایت شما با رنگ ها، سبک ها و احساس شما مطابقت دارد.

مراقب باشید که اغراق نکنید، زیرا عناصر زیاد ممکن است تجربه بازدیدکنندگان شما را مختل کند.

قابلیت استفاده

هرگز فراموش نکنید که افراد واقعی از وب سایت شما استفاده خواهند کرد، بنابراین طراحی وب آن باید از قابلیت استفاده، دسترسی پذیری و امکانات خوبی برخوردار باشد. با این حال ، این مستلزم چیست؟

قابلیت استفاده به این معنی است که می توان مخاطبانی با سابقه ها، سنین و تخصص های مختلف را جذب مطالعه بیشتر وب سایت کرد. سادگی یکی از مهمترین اصول آن است، که از شما می خواهد تعداد منوها و گزینه های خود را حذف کنید. خود را به جای بازدیدکنندگان خود قرار دهید و به آنچه که آنها درباره وب سایت شما فکر می کنند، فکر کنید.

کیفیت محتوا

حتی اگر سایر عناصر طراحی وب به خوبی کار کنند، بدون محتوای خوب هیچ تاثیری در جذب کاربر ندارد. برعکس، چرا بازدیدکنندگان شما باید به شما مراجعه کنند؟

به همین دلیل است که بسیاری از مشاغل بازاریابی محتوا را انتخاب می کنند تا همیشه محتوای با کیفیتی داشته باشند که مردم محتوای وب سایت را بخوانند و به اشتراک بگذارند. این کار مستلزم این است که صفحات شما با ارائه راه حل های مناسب به زمان بازدیدکنندگان شما بیفزاید.

سرعت

آیا می دانستید که اگر وب سایت شما سرعت باگذاری پایینی داشته باشد ممکن است افراد از تجارت شما دست بکشند؟ مطالعات نشان داده اند که اگر زمان بارگذاری صفحه شما بیش از 6  ثانیه باشد، نرخ پرش شما 38 درصد افزایش می یابد، این بده.

یکی دیگر از عوامل در طراحی وب مربوط به سرعت بارگذاری است. این شامل ایجاد تعادل بین همه عناصر شما و فشار آنها بر مرورگر و اتصال اینترنت شما می شود.

سازگاری با تلفن همراه

بر اساس آخرین داده ها، دستگاه های تلفن همراه بیش از 50 درصد از کل ترافیک آنلاین را تشکیل می دهند. این بدان معناست که اگر وب سایت شما به درستی در تلفن های هوشمند و تبلت بارگیری نشود، ممکن است نیمی از مخاطبان بالقوه خود را از دست بدهید!

برای جلوگیری از این موضوع، استراتژی طراحی وب شما باید جوری باشد که محتوای شما برای موبایل مناسب باشد، این به معنی داشتن صفحاتی است که متناسب با اندازه صفحه نمایش و شرایط دسترسی با گوشی موبایل باشد.

مدیریت زمان نمایش محتوا به کاربر

یکی دیگر از مهارتهای نرم افزاری که برای طراحی وب بسیار مهم است مدیریت زمان است. این بدان معنی است که روش هایی را برای دستیابی به اهداف خود برای نمایش به کاربر در کمترین زمان  ممکن پیاده سازی کنیم.این بسیار ارزشمند است، زیرا ممکن است برای یک کسب و کار بخش هایی از سایت اهمیت بیشتری برای نمایش به بازدید کننده داشته باشد و هرچه زودتر اون بخش ها نمایش داده شود تاثیر گذاری بیشتری روی مراحل جذب کاربر دارد.

استخدام طراح سایت یا استفاده از شرکت های طراحی سایت

یکی از نیاز های شرکت های خصوصی و دولتی داشتن وب سایت است.این سازمان ها باید برای توسعه وب سایت و موارد دیگر مرتبط با کسب و کار خود یک شخص با مهارت های مختلف استخدام کنند که بتواند بخشی از نیاز های مرتبط را رفع کنند در بسیاری از موارد نیرو های استخدام شده توانایی لازم برای اجرای سناریو های کسب و کار ها را ندارند که باعث میشود مدیران از شرکت های فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ درخواست کمک کنند و این باعث سربار مالی بیشتر برای کسب و کار ها می شود.

استخدام طراح سایت یا استفاده از شرکت های طراحی سایت
طراحی وب چیست؟

مدیران سازمان ها میتوانند با امضای قرارداد و استفاده از شرکت های متخصص در حوزه دیجیتال مارکتینگ نیاز های کسب و کار خود را با هزینه های کمتری رفع کنند و همچنین از داشتن یک مشاور متخصص در همه حوزه ها راه موفقیت را با سرعت بیشتری طی کنند.

سخن اخر

اکنون که تعریف طراحی وب را می دانید ، آماده اید تا طراحی وبسایت مناسب خود را شروع کنید. هرگز فراموش نکنید که طراحی سایت حرفه ای مناسب برند شما مهمترین پایه برای شروع فعالیت در فضای دیجیتال میباشد،با توجه به این که چگونه رویکرد شما در این فضا می تواند نتایج عالی را بدون توجه به زمینه ای که کسب و کار شما در آن است ، به ارمغان آورد.

مطالبی را که در این مقاله یاد گرفته اید، برای سفارش طراحی سایت و سپردن کار به شرکت طراحی واجد شرایط به خاطر بسپارید. همانطور که در بالا مشاهده کردید ، یک وب سایت بهینه و مناسب برای کاربر می تواند تغییرات مثبتی در نتایج فروش و برندسازی شما ایجاد کند. برای مشاوره بیشتر و انتخاب یک شرکت طراح که بتواند تمام نیاز های کسب و کار شما را پوشش دهد و خیال شما را از داشتن بهترین متخصصان این حوزه راحت کنید میتوانید با کارشناسان وبسازان نوین تماس بگیرید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 0 میانگین: 0]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها