طراحی لوگو برای یوتیوب

طراحی لوگو برای یوتیوب

ساخت لوگو برای یوتیوب

یوتیوب یکی از رقابتی ترین پلتفرم‌هایی است که کسب و کارها را از طریق ویدئو به مخاطبان خود معرفی و نزدیک می‌کند. یکی از حیاتی‌ ترین رویکردهایی که هر کسب و کار باید برای کانال یوتیوب خود و عالی جلوه دادن آن اتخاذ کند ساخت لوگو برای یوتیوب است. طراحی یک لوگوی عالی به دلایل مختلف برای کانال یوتیوب شما حیاتی است. طراحی لوگو برای کانال یوتیوب به شما این امکان را می‌دهد که با مخاطبین بالقوه خود به طور منحصر به فرد ارتباط برقرار کنید و این تجربه را برای شما شخصی می‌کند.

ساخت لوگو برای چنل یوتیوب می‌تواند به مخاطبین شما بینشی در مورد ماهیت کارتان بدهد و برند شما را فوراً برای بیننده نهایی قابل تشخیص کند. به علاوه یک لوگو خوب، شما را به یاد ماندنی‌تر می‌کند، به خصوص برای افرادی که موارد بصری را بهتر از موارد دیگر  به خاطر می‌آورند.

به طور کلی لوگو یوتیوب به عنوان شناسه اصلی برند شما، بسیار مهم است. در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل به تشریح تمامی مفاهیم مورد نیاز در رابطه با ساخت لوگو برای یوتیوب بپردازیم. همچنین شایان ذکر است که برای ساخت لوگو حرفه‌ای و جذاب به ساده‌ترین شکل و در کمترین زمان ممکن برای کانال یوتیوب خود، تنها کافی است از وبسازان نوین در این زمینه کمک بگیرید.

چرا برای کانال یوتیوب خود به لوگو نیاز دارید؟

ساخت لوگو برای یوتیوب به صورت حرفه‌ای چیزی است که برند شما را به سطح بالاتری منتقل می‌کند. این امر نه‌تنها کانال یوتیوب شما را تبلیغ می‌کند، بلکه به مخاطبان شما نشان می‌دهد که شما چه کسی هستید و کانال شما چگونه است. همچنین ساخت لوگو برای کانال یوتیوب به ایجاد اعتماد و اعتبار در بین مخاطبان شما نیز کمک می‌کند.

طراحی لوگو برای یوتیوب

لوگو را می توان نقطه کانونی یک برند نامید. این نقطه شروعی است برای مخاطبان شما تا با برند شما آشنا شده و فرصتی را برای آنها ایجاد می‌کند تا محتوای کانال شما را به خوبی به خاطر بسپارند. ساخت لوگو برای چنل یوتیوب شما راهی عالی برای ارتباط بینندگان با نام تجاری و هویت کانال یوتیوب شما است. داشتن لوگوی کانال به این معنی است که می‌توانید محتوای برند خود را در چندین پلتفرم، از ویدیوهای یوتیوب گرفته تا کانال‌های رسانه‌های اجتماعی، منتقل کنید.

4 دلیل طراحی لوگو برای یوتیوب

طراحی لوگو برای یوتیوب یک راه عالی برای جلب توجه مخاطبان است. این همان تصویری است که در بالای صفحه کانال یوتیوب شما قرار دارد. هدف اصلی از ساخت لوگو چنل یوتیوب، انتقال بصری هویت و برند کانال یوتیوب شما به مخاطبان هدف است.

یک طراحی لوگو برای یوتیوب که به خوبی برنامه‌ریزی شده است به بازدیدکنندگان شما می‌گوید که چه محتوایی را می‌توانند از کانال شما انتظار داشته باشند و علاوه بر این آنها در نگاه اول خواهند فهمید که شما چه نوع برندی هستید. چه بخواهید یک داستان هیجان‌انگیز را در کانال یوتیوب خود نشان دهید یا پیام برند خود را از طریق آن منتقل کنید، تنها چیزی که نیاز دارید یک طراحی لوگو جذاب برای یوتیوب است. در ادامه 4 دلیل مهم که به اولویت و ضرورت طراحی لوگو برای یوتیوب اشاره دارد، ذکر شده است:

1.به شما کمک می‌کند تا مخاطبین را در نگاه اول جذب کنید

اولین و مهم‌ترین دلیل برای ایجاد یک کانال یوتیوب، ایجاد رابطه با مخاطبان هدف شما است. همچنین هدف شما این است به مخاطبان خود اطلاع دهید که چگونه برند شما می‌تواند راه حلی برای مشکل آنها ارائه دهد.

حال سؤال این است که چگونه می‌توانید مخاطبان هدف را به کانال خود بیاورید و آنها را به کانال یوتیوب خود متصل کنید؟ اینجاست که طراحی لوگو برای کانال یوتیوب به شما کمک می‌کند.

طراحی لوگو برای یوتیوب

ممکن است فکر کنید که اکثر بازدیدکنندگان کانال شما برای محتوای ویدئویی که آپلود کرده‌اید در آن حضور دارند، اما اگر نگاه دقیق‌تری داشته باشید، برای شما شگفت‌انگیز خواهد بود که بدانید طراحی لوگو برای کانال یوتیوب تا حد زیادی به جلب مخاطب و فروش موفقیت‌آمیز کانال شما کمک می‌کند. این بدان معنی است که اگر شما کار ساخت لوگو برای کانال یوتیوب خود را به درستی انجام دهید شما اولین تصور را ایجاد و اولین مشترکین خود را به سرعت جلب می‌کنید. شما به راحتی و در کمترین زمان می‌توانید در سایت وبسازان نوین به ساخت لوگو برای کانال یوتیوب خود بپردازید.

2. برند شما را متمایز می‌کند

همانطور که قبلاً بحث کردیم، ساخت لوگو برای کانال یوتیوب، نقش مهمی در جذب اولین بینندگان شما و ایجاد بازدیدهای بیشتر دارد. بنابراین نمی‌توانیم اهمیت ترکیب لوگوها را در اینجا انکار کنیم.

لحظه‌ای که لوگو را به کانال یوتیوب خود اضافه می‌کنید هویت کاری خود را نشان می‌دهید. نیازی به گفتن نیست که این لوگوها منحصر به برند شما هستند و بنابراین اساساً قابل شناسایی هستند و درنتیجه برند شما را متمایز می‌کنند.

لوگوها مخاطب شما را درگیر می‌کنند. با این حال، باید بدانید که یک لوگو با نمایه کاربر کاملاً متفاوت است. نمایه کاربر تصویری است که در صفحه اصلی و در کنار نظرات کاربران نمایش داده می‌شود، در حالی که لوگو برند نمادی است که نشان می‌دهد شما چه کسی هستید و کار اصلی شما چیست.

3. نشان می‌دهد که ویدیوها و کسب‌وکار شما در مورد چه چیزی هستند

فقط به این مسأله فکر کنید که چرا ویدیوها را در کانال یوتیوب آپلود می‌کنید؟ ساده است، شما می‌خواهید مخاطبان هدفتان با برند شما درگیر شوند.

جای هیچ شکی وجود ندارد که ساخت لوگو برای یوتیوب دارایی اصلی شما در صفحه یوتیوب است، زیرا در سمت راست درست بالای تمامی محتوای شما قرار دارد و مطمئناً توجه مخاطبان شما را جلب خواهد کرد. به عبارت دیگر، این منطقه می‌تواند به عنوان نقطه مناسبی برای تبلیغ در مورد محصول و خدمات شما عمل کند.

طراحی لوگو برای یوتیوب

4.اطلاعات لازم را در مورد کانال شما منتقل می‌کند

ساخت لوگو برای یوتیوب اطلاعات لازم را در مورد کانال شما از جمله در مورد شعار، حساب‌های رسانه، زمان‌بندی آپلود و غیره منتقل می‌کند. یک نگاه کوتاه به لوگو یوتیوب شما به مخاطبان اجازه می‌دهد تا بدانند چه زمانی روی کانال شما کلیک کنند و چه انتظاراتی از شما داشته باشند.

برنامه ساخت لوگو برای یوتیوب

حتی اگر در طراحی لوگو با برنامه Adobe Photoshop خوب نیستید، برنامه‌ها و وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند فرآیند طراحی لوگو را برای شما به کاری آسان تبدیل کنند. در برنامه طراحی لوگو برای یوتیوب طرح‌ها و قالب‌های بی‌شماری برای شما وجود دارد که می‌توانید فرآیند ساخت لوگو برای کانال یوتیوب خود را شروع کنید. شما می‌توانید با برنامه ساخت لوگو برای یوتیوب به نام Logo Maker Shop لوگوهای خود را طراحی کنید.

لوگوی شما هویت برند شماست. وقتی تازه شروع به طراحی لوگوی خود می‌کنید، با برنامه و سایت‌هایی با بیش از 1000 الگوی لوگو می‌توانید بهترین لوگوها را طراحی کنید. هنگامی که بتوانید تشخیص دهید که چه قالبی مورد علاقه شماست، می‌توانید آن را برای کانال یوتیوب خود با افزودن فونت‌ها و نمادهای مختلف که شبیه به برند شما هستند، آن را به دلخواه خود سفارشی کنید. در برنامه ساخت لوگو برای یوتیوب می‌توانید با انتخاب الگوهای خود که بر اساس مشاغل، عروسی، تک نگاری ها، آموزشی، رویدادها و غیره طبقه‌بندی شده‌اند، استفاده از این برنامه را شروع کنید. همچنین می‌توانید با یک بوم خالی شروع کنید و تصاویر و اشکال خود را آپلود کنید.

طراحی لوگو برای یوتیوب

سپس می‌توانید با تغییر آیکون‌ها، رنگ‌های فونت، طرح‌های رنگی، فونت‌ها، استایل و غیره، قالب لوگو را به دلخواه شخصی‌سازی کنید. درنهایت می‌توانید فایل‌های شفاف PNG را دانلود کنید. علاوه بر لوگوها، حتی می‌توانید از این برنامه برای طراحی تی‌شرت‌ها و لباس‌ها استفاده کنید.

سایت ساخت لوگو برای یوتیوب

وبسازان نوین یک سایت ساخت لوگو برای یوتیوب است که به صورت حرفه‌ای می‌تواند به شما در ساخت لوگو برای کانال یوتیوب کمک کند. اگر تازه‌کار هستید و به نرم افزار فتوشاپ نیز مسلط نیستید می‌توانید به راحتی و در کمترین زمان در سایت وبسازان نوین به ساخت لوگو برای چنل یوتیوب خود بپردازید.

وبسازان نوین بهترین سایت ساخت لوگو برای یوتیوب است که نظیرش را در هیچ سایت دیگری نخواهید یافت. شما می‌توانید تمامی فرآیند ساخت لوگو برای یوتیوب را با هر شکل، رنگ و طراحی مد نظر خود در سایت وبسازان نوین به آسان‌ترین روش ممکن انجام دهید. همچنین می‌توانید از سایت وبسازان نوین به راحتی برای ساخت لوگو برای یوتیوب با گوشی نیز استفاده کنید.

چگونه برای کانال یوتیوب لوگو طراحی کنیم؟

اگر تا این بخش از مطلب را مطالعه کرده باشید ممکن است این سؤال برایتان پیش آمده باشد که چگونه برای کانال یوتیوب خود لوگو طراحی کنید؟ در این بخش سعی کرده‌ایم تمامی مراحل طراحی لوگو برای یوتیوب را به طور کامل شرح داده و به صورت مختصر به آموزش ساخت لوگو برای یوتیوب بپردازیم.

یک بوم جدید ایجاد کنید

در برنامه فتوشاپ یک سند جدید ایجاد کنید. از سایز بوم 500 در 500 پیکسل استفاده کنید. شما می‌توانید اندازه بوم را در هر مرحله‌ای تغییر دهید. از Photoshop > Preferences بروید و برای هر 50 پیکسل یک خط شبکه تنظیم کنید. سپس Snap to the Grid را فعال کنید.

یک شکل پایه بکشید

ابزار Pen را در نوار ابزار انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که در سمت چپ نوار گزینه‌ها روی “شکل” تنظیم شده است و نه مسیر. از ابزار قلم برای کشیدن یک شکل، استفاده کنید و از تقاطع خط گرید برای نقاط دیگر استفاده کنید. لایه‌های را نام‌گذاری کنید؛ البته نامگذاری لایه‌ها ضروری نیست اما اگر لایه‌های زیادی وجود داشته باشد این کار می‌تواند مفید باشد.

رنگ را با گرادیان اضافه کنید

گرادیان چیزی است که هنوز در طراحی لوگو مورد توجه است، بنابراین می‌توانید یک گرادیان را به لوگوی خود اضافه کنید. یک گرادیان جدید در منوی کشویی Fill ایجاد کنید. در پنجره گرادیان، می‌توانید رنگ‌های دلخواه خود را انتخاب کنید.

اضافه کردن اشکال

شکلی را انتخاب کرده یا شکلی را که دوست دارید روی لوگوی یوتیوب شما طراحی شود، بکشید. آن را در مرکز بوم تراز کنید. حتی می‌توانید از چندین شکل مانند مستطیل یا مربع یا دایره روی آن هم استفاده کنید.

متن لوگوی خود را اضافه کنید

شما به آخرین قسمت طراحی لوگو خود رسیده‌اید. روی نماد متن کلیک کنید یا از نماد میانبر T در نوار ابزار استفاده کنید، سپس آن را روی بوم خود بکشید. متن خود را در کادر تایپ کرده و در مرکز آن قرار دهید. آن را با بوم تراز کنید و با استفاده از دکمه‌های موجود در برگه Character آن را در مرکز قرار دهید. دوباره از ابزار align برای وسط‌چین کردن آن روی بوم استفاده کنید.

طراحی لوگو برای یوتیوب

تنظیمات نهایی را انجام دهید

تنظیمات نهایی در مورد اعمال ترکیبات خاص به لوگوی یوتیوب شما است. در این مرحله شما می‌توانید پس‌زمینه، سایه و انعکاس را اضافه کنید و از تکنیک‌های مشابه ماسکینگ برای افزودن یا محو شدن استفاده کنید.

سخن پایانی

اگر می‌خواهید در یوتیوب کانالی فعال با مخاطبین مؤثر و تعداد زیاد داشته باشید نیاز است تا به ساخت لوگو برای کانال یوتیوب خود بپردازید. طراحی لوگو یوتیوب می‌تواند به شما در جذب مخاطبین تان کمک شایانی کند؛ از این رو واجب دانستیم تا اطلاعات لازم در این زمینه را در قالب این مطلب در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 0 میانگین: 0]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها