نکات مهم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی
فروشگاه اینترنتی یکی از راهکار های زود بازده فروش محصولات می باشد، با فروشگاه اینترنتی هیچ وقت فروش شما تعطیل نمی شود و نظرات و مدیریت دقیق روی فروش خود داشته باشید.

فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم یا نه؟

آیا می دانستید که بیش از نیمی از بازار تجارت جهانی حول محور فروش آنلاین می چرخد؟ اگر می پرسید باید فروشگاه آنلاین راه اندازی کنیم یا نه به جمله بعد دقت کافی کنید. حدود 80 درصد از کاربران اینترنتی در سال 2021 حداقل یک خرید اینترنتی انجام داده اند، کاربران اینترنتی در حال حاضر بیش از 4 میلیارد نفر در سراسر جهان هستند. و این آمار به سرعتی شگفت انگیز رو به افزایش و گسترش هستند. آمار کاربران اینترنتی و آمار فروش اینترنتی هر 2 دارای رشد لحظه ای هستند. این چرخه ای است که می توان اطمینان حاصل نمود که در هیچ شرایطی باز نخواهد ایستاد. حال به این سوال پاسخ دهید تا به حال به فکر راه اندازی فروشگاه اینترنتی افتاده اید؟

راه اندازی فروشگاه اینترنتی در کرج
راه اندازی فروشگاه اینترنتی

جالب است که در دوران شیوع ویروس کووید 19 آمار خرید اینترنتی به شکلی فوق العاده افزایش یافته است، آنچه این چرخه را به حرکت درآورده است افزایش نیاز به کالاهای گوناگون و سهولت در امر خرید به این وسیله است. فروشگاه های اینترنتی از مهم ترین راه های کسب اطلاعات در رابطه با انواع کالا و خدمات هستند. خرده فروشی آنلاین در حال حاضر در ردیف بزرگ ترین مشاغل اینترنتی می باشند. تا انتهای این مقاله همراه ما در وبسازان نوین باشید تا این سوال را بررسی کنیم که آیا باید فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنیم یا نه؟

فروشگاه اینترنتی چیست؟ 

فروشگاه اینترنتی به سایتی گفته می شود که محصولات در آن در بستر اینترنت برای فروش عرضه می شوند؛ این محصولات می‌توانند فیزیکی یا مجازی باشند. در این وب سایت یک سبد خرید مجازی برای کاربر در نظر گرفته می شود و خرید در این وب سایت از طریق انتخاب کالا با توجه به اطلاعات و قیمتی که برای آن نگاشته شده است و پرداخت اینترنتی از طریق درگاه پرداخت انجام می شود.

فروشگاه اینترنتی آمازون و دیجیکالا دو نمونه موفق ایرانی و خارجی می باشند، آمازون به ارائه همه کالا و خدمات در سراسر دنیا می پردازد. این فروشگاه بیش از صدها انبار با مساحت های باورنکردنی دارد و هزاران نیروی فعال را استخدام نموده است. آمازون در سال 1994 در آمریکا تاسیس شده است و اکنون دارایی این شرکت بیش از 205 میلیارد دلار است، چه چیزی سبب شده در راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود تردید داشته باشید؟

فروشگاه اینترنتی چیست؟ 
راه اندازی فروشگاه اینترنتی

8 دلیل که چرا باید فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنیم؟

 1. فروش محصولات به بی نهایت موقعیت جغرافیایی و عدم محدودیت مکانی
 2. فروش محصولات بدون توقف حتی یک ثانیه، کاربران در هر ساعتی می توانند خرید کنند.
 3. عدم نیاز به هزینه های بازار مانند اجاره فروشگاه و …
 4. بازار آنلاین محیطی گسترده است که مخاطبان بسیاری را به ارمغان خواهد آورد
 5. سهولت در فروش، ارائه خدمات و ارسال کالا
 6. جذب مشتریان تازه و ورود به بازاری سود ده با بهره وری بالا
 7. معرفی محصولات به ساده ترین شکل ممکن در قالب تصاویر و محتوای متنی
 8. برندینگ و افزایش محبوبیت در فضای مجازی

اگر فروشگاه اینترنتی راه اندازی نکنید…

اگر فروشگاه اینترنتی راه اندازی نکنید...
راه اندازی فروشگاه اینترنتی

اگر به دنبال رویاهای بلند پروازانه و درآمد های شگفت انگیز نیستید، به فکر راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیفتید. چرا که این فضا به شما امکان برندسازی، محبوبیت برند و وفاداری مشتریان را خواهد داد و این ها به معنای رشدی بی نظیر خواهند بود که کمپانی شما و یا کسب و کار کوچک شما را گسترش خواهند داد. جالب است بدانید وب سایت فروش آنلاین علی بابا در حال حاضر بیش از 26 درصد از تجارت جهانی را در اختیار دارد. راه اندازی فروشگاه اینترنتی می تواند در بستر وب سایت و یا شبکه های اجتماعی که برای این هدف مناسب هستند رخ دهد، در این بستر شما می توانید به فروش کالا و خدمات خود بپردازید و لذت فروش شبانه روزی به همه نقاط کشور را تجربه کنید.

مهم ترین ویژگی های فروشگاه اینترنتی موفق چیست؟

 • امکان خرید اسان برای کاربران
 • جستجوی آسان و دریافت اطلاعات کامل
 • توانایی مقایسه قیمت در سایت های مختلف برای کاربر
 • روش های مختلف پرداخت و سهولت در پرداخت برای کاربر
 • وجود تخفیفات و رقابت در کاهش هزینه های ارسال میان سایت ها
 • تنوع فوق العاده بالا در محصولات
 • وجود نظرات مشتریان درباره هر کالا
 • وجود نقد و بررسی درباره هر کالا

انواع روش های پرداخت در فروشگاه اینترنتی 

اصولا هر فروشگاهی با توجه به نوع کالا و خدمات و به نسبت سیاست داخلی خود این روش ها را انتخاب می کند. برای نمونه مهم ترین روش خرید اینترنتی پرداخت آنلاین و از طریق درگاه اینترنتی با استفاده از کارت بانکی است اما روش هایی مانند پرداخت در محل نیز بسیار پر استفاده هستند. پرداخت در محل می تواند با توجه به انتخاب مشتری و امکان فروشگاه به شکل نقد یا دستگاه پز باشد.

به تازگی شیوه ای بسیار نوین و خاص برای پرداخت نیز مورد استفاده قرار می گیرد که پرداخت اقساطی است به این وسیله که کاربر باید مدارک مورد نیاز را ارسال کند و میزان مشخص اعتبار برای خرید را دریافت کند و به صورت ماهانه این هزینه را پرداخت کند، به همین شکل روش دیگری نیز وجو دارد که همان پرداخت با وجه اعتباری است کاربر میزان مشخصی اعتبار در حساب کاربری خود دارد که با توجه به آن اقدام به خرید می نماید.

انواع روش های پرداخت در فروشگاه اینترنتی 
راه اندازی فروشگاه اینترنتی

کسب و کار اینترنتی، فرصتی منحصر به فرد است

کاملا درست است! این شیوه فروش در حال حاضر اهمیت بالایی در بازار های جهانی دارد هر کاربر اینترنتی بار ها برای خرید محصول مورد نظر خود، آن را در اینترنت چک نموده است. حتی اگر از فروشگاه اینترنتی خرید نکند باز هم برای کسب اطلاعات هر کالا و تماشای تصاویر و کاتالوگ ها به سایت ها مراجعه می کند. چرا که در هر ساعتی و هر مکانی این امکان وجود دارد که هر کالایی را بررسی کند.

این فرصت می تواند به استفاده از پارامتر های گوناگون و تبلیغات اصولی سبب افزایش  فروش شود، بازاریابی اینترنتی و فروش اینترنتی دو عنصر مدرن هستند که طی دهه های اخیر به وجود آمده اند. اما در همین مدت کوتاه هم توانسته اند اقتصاد جهانی را زیر سلطه بگیرند، پس اگر می پرسید که آیا باید فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم یا نه؟ پاسخ مثبت است. با توجه به تمام مزایا و معایب فروشگاه اینترنتی و تمام سختی ها و سهولت آن پاسخ کاملا روشن است.

کسب و کار اینترنتی، فرصتی منحصر به فرد است
راه اندازی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی و آمار هایی متحیر کننده

 • در سال 2021 بیش از 2 میلیارد مصرف کننده از اینترنت خرید می کنند.
 • بیش از 53 درصد از انسان های جهان به اینترنت دسترسی دارند.
 • حدود 80 درصد از کاربران اینترنتی حداقل یک خرید اینترنتی را در کارنامه دارد.
 • خرده فروشی اینترنتی در سال 2018 نسبت به آمار سال 2017 رشد 23.3 درصدی داشته است.
 • حدود 67 درصد از کاربران اینترنت حداقل یک نرم افزار بازار آنلاین را دانلود کرده اند.
 • 80 درصد از کاربران به صورت اینترنتی خرید می کنند.
 • بیش از 80 درصد از ایرانیان به اینترنت دسترسی دارند.
 • در سال 1398 بیش از 2190 هزار میلیارد ریال سود فروش اینترنتی در داخل کشور بوده است.
 • پیش بینی می شود آمار فروش اینترنتی در سال جاری به بیش از 88 درصد افزایش یابد.

شرکت مناسب برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

برای آن که وبسایت فروش اینترنتی خود را داشته باشید باید با یکی از شرکت هایی که چنین خدماتی را ارائه می دهند همکاری کنید. این شرکت ها طبق نیاز ها و اهداف شما فروشگاه اینترنتی باب طبعتان را طراحی می کنند و آن را در اختیار شما قرار می دهند. وبسازان نوین با تکیه بر نیروی فنی متخصص و با استفاده از استانداره های روز دنیا وبسایتی در خور کسب و کار شما با در نظر گرفتن بهترین طراحی، گرافیک و کاربر پسند بودن برای فروش اینترنتی رو به رشد شما ارائه می دهد. با مشاوره و پشتیبانی 24 ساعته وبسازان نوین فروشگاه اینترنتی شما در طول شبانه روز اماده سرویس دهی به مشتریان شما می باشد.

شرکت مناسب برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی
راه اندازی فروشگاه اینترنتی
برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 0 میانگین: 0]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها