ویژگی های اصلی محتوای خوب چه می باشد؟

ویژگی های اصلی محتوای خوب
چه جنبه هایی سطح کیفی یک مقاله را تعیین می کند؟ وبسازان نوین ویژگی‌های محتوای مفید را هم برای کاربران و هم برای کسب‌وکار در این مقاله شرح می دهد.

محتوای خوب برای کاربر و برای کسب و کار مناسب است

ویژگی های اصلی محتوای خوب چه می باشد؟ یکی از تکراری ترین نکات گوگل برای بهینه سازی سئو، انتشار «محتوای با کیفیت» است. آخرین راهنمای جهت‌یابی گوگل فضای زیادی را به این موضوع اختصاص می‌دهد و داده‌هایی را برای بهبود اعتبار سایت‌ ها ارائه می‌دهد، اما خیلی مشخص نیست که این اصطلاح پرکاربرد به چه معناست.

محتوا باید خیلی راحتی به دل کاربر بشیند و سبک و ساختار مناسبی برای کاربران و کسب و کار داشته باشد. استراتژی خاص پروژه شما مشخص می کند که این جنبه ها به چه چیزی اشاره دارند. محتوا زمانی برای کاربران مناسب هستند که با ارائه آنچه که نیاز دارند، زمانی که به آن نیاز دارند و به روشی درست به آنها کمک می کنند به اهداف خود برسند.

برای رسیدن به این هدف، باید کاربران خود را مورد برسی قرار دهید و به طور مداوم معیارها را بررسی کنید، با این اطلاعات می‌دانید که آنها به دنبال چه هستند، چه قالب‌هایی را ترجیح می‌دهند و در چه زمان‌هایی به محتوا نیاز دارند. محتوا زمانی برای کسب و کار مناسب است که به شرکت در رسیدن به اهداف خود به روشی پایدار کمک کنند، زیرا این فرآیندی است که زمان می برد. این اهداف می تواند برای مثال بهبود فروش، بهینه سازی خدمات فنی یا کاهش هزینه ها باشد.

ویژگی های اصلی محتوای خوب
ویژگی های اصلی محتوای خوب

سفارش تولید محتوا در کرج با تیم تولید محتوا وبسازان نوین

یکی از کلیدها ایجاد محتوای پایدار است، یعنی مقالاتی که می توانند بدون سرمایه گذاری زیاد و بدون افت کیفیت بسیار ایجاد و نگهداری شوند. اگرچه واضح به نظر می رسد، مهم است که این را در نظر داشته باشید، زیرا ایجاد یک برنامه بسیار جاه طلبانه بدون در نظر گرفتن تلاشی که برای حفظ آن در طولانی مدت نیاز دارد، آسان است.

محتوای خوب مفید و خاص است

برای اینکه بدانید چگونه محتوای خوب و متمرکز ایجاد کنید، باید مشخص کنید هدفی که به دنبال آن هستید چیست؟

برخی از اهداف روشن و تعریف شده می توانند عبارتند از:

 • مزایای یک محصول را فهرست کرده و نشان دهید.
 • نشان دهید که چگونه یک محصول به یک هدف خاص کمک می کند.

مطالعه بیشتر : تقویم محتوایی چیست؟

محتوای خوب کاربر پسند است

چارچوب شناختی کاربران را در نظر بگیرید. محصول نهایی باید نیازها و خواسته های واقعی افراد را با پیروی از مدل های ذهنی آنها و در نظر گرفتن واژگان و روش های بیان آنها برآورده کند. این اطلاعات نیز از طریق تحلیل و بررسی به دست می آید. علاوه بر این، طراحی کاربر پسند باید اطمینان حاصل کند که همه می توانند درک کنند که در هر زمان چه کاری باید انجام دهند و چه اتفاقی در سایت می افتد.

محتوای خوب واضح است

محتوای خوب با مردم به زبانی صحبت می‌کند که آنها می‌توانند آن‌ها را بفهمند، به سؤالات آن‌ها پاسخ می‌دهد و به گونه‌ای سازماندهی شده‌  است که استفاده از آن را آسان می‌کند. برای اکثر مردم، زبان اولین رابطی است که با دیگران و با دنیای خارج داریم. سازگاری در اشکال بیان و ارائه اطلاعات یک رابط منسجم ایجاد می کند که بار شناختی کاربر را کاهش می دهد و درک مطلب را تسهیل می هد.

در همین حال، ناسازگاری ها به تلاش شناختی بیشتری نیاز دارند، حواس خوانندگان را پرت می کنند و درک را دشوار می کنند. برای جلوگیری از این مشکل، لازم است از راهنما های سبک استفاده شود که قوانینی را برای ساختار محتوا و اقدامات خوب برای تولید و ارائه آن ایجاد می کند.

ویژگی های اصلی محتوای خوب
ویژگی های اصلی محتوای خوب

محتوای خوب مختصر است

تمام اطلاعات غیر ضروری را نادیده بگیرید. هنگامی که محتوای بیش از حد وجود دارد، برای کاربران دشوار است که آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند و برای شرکت پیچیده است تا سطح کیفیت را در نشریات حفظ کند. راه های زیادی برای فهمیدن اینکه محتوای غیر ضروری چیست وجود دارد. تجزیه و تحلیل ترافیک، نظرسنجی کاربران و قضاوت سرمقاله برای این منظور مفید هستند.

برخی از مطالبی که توصیه می شود آنها را کاهش دهید عبارتند از:

 • ماموریت، چشم انداز و ارزش ها: اگر سازمان واقعاً به چیزی متعهد باشد، آن را در کاری که انجام می دهد نشان می دهد. تنها استثناء مؤسسات خیریه هستند که مأموریت در عین حال محصول آنهاست، اما حتی پس از آن، محتوا باید با شواهد تکمیل شود.
 • بریده‌های مطبوعاتی: قرار دادن آنها بدون تطبیق آنها با وب‌سایت، نمونه‌ای عالی از کارهایی است که نباید انجام دهید، زیرا از روش‌های قدیمی پیروی می‌کنید.
 • صفحات قانون طولانی و سخت خوان: برخی از پاراگراف ها قابل قبول هستند، اما اگر می خواهید نشان دهید که به خوانندگان خود احترام می گذارید، برای خلاصه کردن اطلاعات وقت بگذارید.
 • لیست طولانی ویژگی ها: اکثر آنها برای کاربران بی فایده هستند. اگر آنها بسیار مهم هستند، می توانید آنها را در زیر شاخه هایی سازماندهی کنید که به درک و یافتن آنها کمک می کند.
 • مستندات اضافی: یکی از مزایای محتوای دیجیتال این است که می توان آن را با لینک تکمیل کرد، لازم نیست چیزی را دو بار منتشر کنید.
 • انیمیشن های تزئینی: ویدیوهای خود را طوری ویرایش کنید که فقط اطلاعات لازم را نشان دهند و وقت خود را از کاربران نگیرند.

محتوای خوب بروزرسانی می شود

بدون داشتن برنامه پشتیبانی و به روز رسانی محتوا را منتشر نکنید. هر بار که اطلاعات جدید ظاهر می شود، مقالات باید غنی و اصلاح شوند. محتوای حساس به زمان، مانند اخبار یا رویدادها، باید بخشی از یک تقویم باشد تا فقط در صورت مرتبط بودن تبلیغ شود.

محتوای خود را با دنیای دیجیتال تطبیق دهید

ویژگی های اصلی محتوای خوب
ویژگی های اصلی محتوای خوب

بیشتر این نکات به نیاز به تطبیق محتوا با دنیای دیجیتال و ویژگی های خاص خواندن روی صفحه مربوط می شود. نکات ما برای بهینه سازی مقالات عبارتند از:

 • این شامل عناصری است که به کاربر کمک می کند اطلاعات را اسکن کند، مانند زیرنویس ها، عبارات برجسته، ایده های کلی به صورت پررنگ و غیره.
 • از تصاویر برای کمک به کاربران در درک عملکردها و داده ها استفاده کنید. می توانید تصاویر، اینفوگرافیک، عکاسی، گرافیک و/یا جداول اضافه کنید.
 • ساختاری ایجاد کنید که سلسله مراتب را نشان دهد و به شناسایی سریع اطلاعات کمک کند. عنوان و رها کردن باید مشخص کند که اطلاعات اصلی چیست و چه چیزی در مقاله پیدا خواهند کرد، در حالی که زیرنویس ها باید نحوه سازماندهی داده ها را نشان دهند.
 • در مورد کلمات کلیدی تحقیق کنید و از آنها در سطوح مختلف عنوان، در پاراگراف اول مقاله خود استفاده کنید.

بهترین محتوای تولید شده توسط وبسازان نوین

اگر این توصیه‌ها را دنبال کنید، می‌توانید محتوایی ایجاد کنید که در موتورهای جستجو به خوبی دیده شود و برای مردم مفید باشد و هم نیازهای پروژه شما و هم نیازهای کاربرانتان را برآورده کند. شما برای دریافت تولید محتوای بهینه می توانید با کارشناسان تولید محتوا وبسازان نوین تماس حاصل فرمایید تا ما شما را در این راه پر فراز و نشیب همراهی کنیم.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 1 میانگین: 5]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها