پرسونال برندینگ چیست؟

پرسونال برندینگ
برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ یکی از موضوعات مطرح در سال‌های اخیر است. برند شخصی کمک می‌کند تا خود را از دیگرانی که شبیه ما هستند متمایز کنیم.

همه چیز درباره برندسازی شخصی

آیا می دانستید که می توانید برند شخصی خود را به منبعی درآمد تبدیل کنید؟ مطمئناً در مورد اهمیت این که بدانید چگونه خودتان را برای رسیدن به اهدافتان آماده کنید، شنیده اید. برای انجام این کار، اگر می‌خواهید سود خوبی به دست آورید، چه از لحاظ مالی و چه حرفه‌ای، باید روی برند شخصی خود کار کنید. حتما شما هم در مورد مفهوم برندسازی شخصی و اهمیت این کار شنیده اید. وقتی در مورد برندسازی شخصی صحبت می کنیم، تنها به مهارت ها یا شیوه های حرفه ای اشاره نمی کنیم، بلکه شامل ترکیبی از مهارت ها و تجربیاتی هستند که شما را همان چیزی که هستید می سازد و نشان میدهد. با افزایش فراگیر فن‌آوری‌های جدید و شبکه‌ های اجتماعی، ارائه یک برند شخصی به مردم ضروری است، پرسونال برندینگ شما باید بتواند پیامی شفاف درباره هویت و ارزش های شما ارائه دهد.

پرسونال برندینگ چیست؟

همه کم و بیش می دونیم که برند و برندسازی به چه معناست، همه ما می توانیم محصولات و تولید کننده آن را با دیدن آن در تلویزیون یا شنیدن آن از رادیو شناسایی کنیم. برند شخصی دقیقاً یکسان است اما به حوزه خاصی از پروفایل حرفه ای شخصی گفته میشود. باید بدانیم که برند ما از بدو تولد ثبت شده است. بنابراین می توانیم بگوییم که برند شخصی مسیر حرکت ما در زندگی است. هر چیزی که شما را به آنچه هستید تبدیل کرده است و در حوزه ای که در آن فعالیت می کنید شناخته شده یا “ناشناخته” هستید.

برند شخصی تاثیری است که ما روی دیگران می گذاریم و خاطره ای است که آنها از ما دارند. هرگاه در موقعیتی خاص مداخله کنیم، ردی از خود به جا می گذاریم. با اطلاعاتی که ما در اختیار شما قرار می‌دهیم، می‌دانید چه چیزی بر برند شخصی ما تأثیر می‌گذارد، چگونه آن را بهبود دهیم و اقدامات مشخصی برای کار روی آن انجام دهیم.

پرسونال برندینگ
پرسونال برندینگ

اول از همه باید به این سوال پاسخ دهیم که چرا به پرسونال برندینگ اهمیت می دهیم؟ بدیهی است که این موضوع بسیار مهم است. حضور داشتن ما در رسانه های اجتماعی ممکن است بزرگترین دلیل این امر باشد. اگر در شبکه های اجتماعی عضو نیستید، حتما عضو شوید و فعالیت خود را شروع کنید. ما با شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تصاویر، روابطمان، رفتارمان، نگرش روزمره‌مان، نحوه لباس پوشیدن، شهرتمان را به نمایش می‌گذاریم.

امروزه می توان گفت که محصول میتواند خود شخص باشد. پرسونال برندینگ باعث می شود ما در رقابتی باشیم و اهمیت ایجاد تفاوت را به لطف ارزش ها و فضایل خود درک کنیم تا اثری از خود بر جای بگذاریم و ما را با مواردی دوست داریم به یاد بیاورند.

برند شخصی همان اثری است که ما روی دیگران می گذاریم، پرسونال برندینگ فرآیند ایجاد برند از ماست. به این معنی است که اثری را از خود به جای می گذاریم به بقیه بگوییم و آنها را آگاه کنیم و اقدامات لازم را انجام دهیم تا این همان چیزی باشد که می خواهیم به یادگار بزاریم. به عبارت دیگر، مدیریت همه عناصری است که در ساخت برند ما نقش دارند.

ایجاد لوگو یا تصویر برند در جنبه های مختلفی به شما کمک می کند:

 • در حوزه خود حرفه ای شناخته خواهید شد.
 • به شما کمک می کند مشتریان بیشتری پیدا کنید یا شغل خود را تغییر دهید.
 • به شما این امکان را می دهد که دانش خود را به دیگران منتقل کنید.
 • به شما دید جهانی می دهد، اطلاعات شما در سراسر فضای مجازی به اشتراک گذاشته می شود.

عناصر کلیدی برندسازی شخصی چیست؟

باید بدانیم که ما هم به صورت آنلاین و هم آفلاین باید حضور داشته باشیم. برند شخصی ما، در هر چیزی که در هر یک از شبکه‌ها منتشر می‌کنیم، چه به صورت متنی و ویدیویی یا صوتی، منعکس می‌شود. در درون آنچه را که در هر محیطی بیان می کنیم، تصویری را که به نمایش می گذاریم نیز در بر می گیرید. هیکل ما، طرز لباس پوشیدن، سایت ما ، انتخاب عکس های پروفایل ما…

کاری که ما انجام می دهیم

اعمال خیلی بیشتر از کلمات ما را تعریف می کنند. ما به کارهایی که یک فرد انجام می دهد اهمیت بیشتری می دهیم و نه به حرف های او. وقتی می گوییم در یک فرهنگ یا جبهه هستیم باید ثابت قدم باشیم در نمایش رفتار های آن دسته از افراد، این باعث می شود که ما بر اساس آنچه گفته شد عمل کنیم.می توانیم بگوییم خیلی مسئولیت پذیر هستیم، اما اگر به تعهداتی عمل نکنیم، به هدفی که داریم نمیرسیم.

نگرش ما

نگرش ما تعیین می کند که چه می گوییم و چه کاری انجام می دهیم. برای مثال صحبت کردن در حالی که غمگین هستیم با خوشحالی یکسان نیست. اینکه چگونه چیزها را می گوییم و چگونه آنها را انجام می دهیم یک عامل تعیین کننده در برند شخصی ما است.

برای موفقیت و تسلط در این سه نکته، ما یک سری سؤال را پیشنهاد می کنیم که به شما کمک می کند تا بعداً دستورالعمل هایی برای کار خود ایجاد کنید:

 • من کی هستم؟
 • چه کاری میخوام انجام دهم؟
 • به چه اهدافی می خوام برسم؟

پس از دریافت پاسخ به این سوالات، باید این موارد رو مشخص کنید:

 • چه چیزی می توانم به دیگران ارائه دهم؟
 • به ساخت چه ارزشی می توانم کمک کنم یا چه نیازی را می خواهم در جامعه رفع کنم؟
 • ارزش های شخصی من چیست؟
 • مخاطب هدف من کیست؟
 • چگونه کارها و اهدافم را گزارش کنم؟
 • نام تجاری که میخواهم با آن شناخته شوم چیست ؟

همه این سوالات وارد مفهوم خودشناسی می شود. این سوالات و جواب ها برای ایجاد تصویری نادرست و نمایشی از خود نیست، بلکه استفاده از همه چیزهایی است که دارید و این شما را منحصر به فرد می کند. برای انجام این کار، ابتدا باید ویژگی های مثبت خود را بشناسید و خود برای بهره برداری از آنها آماده کنید و در کنار شناخت نقطه ضعف های خود برای تغییر آنها اقدام کنید.

با توجه به نیاز و نوع محتوا شبکه‌های اجتماعی، در این وسوسه قرار میگرید که بخواهید تصویری بهتر از خود نشان دهید، شاید حتی به تغییر نفس خود آزادی عمل بدهیم. اما ما نمی توانیم برند شخصی خود را بر اساس فریب شکل دهیم، این درست نیست. اگر فکر می کنید که هنوز آماده نیستید روی برند شخصی خود تمرکز کنید، عجله نکنید، زمان خود را صرف پیدا کردن اینکه چه کسی هستید و به چه چیزی می توانید کمک کنید معطوف کنید و سپس روی برند شخصی خود فعالیت کنید و تا بتوانید آن را  همیشه برای ادامه زندگی خود داشته باشید. ما به شما اطمینان می دهیم که این کارها ارزشش را دارد و با برنامه ریزی درست و طولانی مدت میتوانید رشد کنید.

چگونه از برند شخصی خود درآمد کسب کنیم؟

وقتی فهمیدیم کاری را که انجام می دهیم بر برند شخصی ما تأثیر می گذارد، می توانیم نتیجه بگیریم که به طور مداوم از برند خود میتوانیم درآمد کسب کنیم. از این رو اهمیت ارتباط حرفه ای، استراتژیک و پویا در موقعیت کلیدی مهم است. هکتور جیمنز در برند سازی شخصی حرفه ای راهی برای فروش از طریق برند خود فراتر از بازار کار می بیند. در وبینار خود برای مدرسه، او ترفندها، استراتژی‌ها و فرمول‌هایی را برای ایجاد یک برند شخصی تثبیت‌شده برای افزایش تصویر و شهرت خود نشان می‌دهد. میتوانید برای اطلاعات بیشتر نوشته های او را با یک سرچ ساده مطالعه کنید.

چگونه برند شخصی خود را ارتقا دهیم؟

هنگامی که کار خودشناسی را انجام دادیم، باید از مزیت رقابتی حضور و توسعه خود در فضای آنلاین آگاه باشیم. بنابراین، در زیر مجموعه‌ای از اقدامات را پیشنهاد می‌کنیم که مطمئناً برند شخصی شما را بهبود می‌بخشد و تقویت می‌کند.

برند شخصی خود را بهبود بخشید: یک وبلاگ یا وب سایت برای خود راه اندازی کنید

یک وبلاگ یا وب سایت به شما این امکان را می دهد که دانش خود را در مورد موضوعی که تصمیم دارید روی آن کار کنید به اشتراک بگذارید.

یک نام مناسب تجاری انتخاب کنید و دامنه خود را خریداری کنید. نامی که برای تبلیغ برند شخصی خود انتخاب می‌کنید تا مدت‌ها شما را همراهی می‌کند و با آن همراه می‌شوید، برای تصمیم‌گیری زمان بگذارید. این امکان وجود دارد که نامی که برای دامنه انتخاب کرده اید قبلا انتخاب شده باشد، آن را در سایتی که برای خرید دامنه خود انتخاب کرده اید بررسی کنید.

برای خود یک تقویم محتوایی سازید که در آن روز و مطلبی را که قرار است در آن روز اماده کنید برنامه ریزی کنید، به این ترتیب از بداهه گویی جلوگیری می کنید و می توانید زمانی را به تحقیق و تولید محتوا حرفه ای برای برند خود اختصاص دهید.

با لحن ارتباطی مناسب صحبت کنید تا خوانندگان شما آنچه را که توضیح می دهید بفهمند. به یاد داشته باشید که همه به اندازه  شما در موضوعات تخصصی اطلاعات ندارند  و مردم وبلاگ شما را می خوانند زیرا می خواهند درباره موضوعات شما یاد بگیرند. خود را به جای آنها بگذارید، جامعه خود را درک کنید و آنچه را که می خواهند و نیاز به شنیدن آن دارد به آنها ارائه بدهید.

استراتژی سئو برای سایت یا وبلاگ خود تعریف کنید. نه تنها اصالت موضوع مهم است، بلکه باید بررسی کنید که آیا کلمه کلیدی مورد نظر برای استفاده آسان است یا دشوار است، آیا ارزش پرداختن به آن موضوع را دارد یا خیر، اگر واقعاً به کاربران شما علاقه مند است. پس از انتخاب موضوع، باید در نظر داشته باشید که نوشتن برای اینترنت و وب سایت کار بسیار متفاوتی با نوشتن در کتاب یا مجلات است. کار بر روی سئو شامل انجام تجزیه و تحلیل معنایی روی کلمه کلیدی مرتبط با شماست.

وبسازان نوین مشاوره برندینگ

اگر می‌خواهید درباره نحوه بهره‌برداری صحیح از یک برند شخصی و ایجاد پیامی منحصر به‌ فرد در آن اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید  از کارشناسان حوزه برندینگ یا دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید، در صورتی که میخواهید با یک تیم حرفه ای برای پرسونال برندینگ یا برندسازی شخصی کار کتید با وبسازان نوین تماس بگیرید و از بهترین متخصصان این بخش کمک بگیرید داشتن تیم حرفه ای مسیر سخت و طولانی برند سازی را برای شما ساده میکند و موفقیت شما را تضمین میکند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 0 میانگین: 0]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها