لندینگ پیج چیست ؟

طراحی لندینگ پیج
تعریف اصلی صفحه فرود، یک صفحه اختصاصی در یک وب سایت است که مستقیماً از یک منبع خارجی مانند یک آگهی پولی یا ایمیل وارد آن می شوید.

لندینگ پیج یا صفحه لندینگ

یکی از تکنیک های بازاریابی نوین ارسال لینک صفحه محصولات و خدمات برای مخاطبان است. برای نمونه با استفاده از ایمیل مارکتینگ برای مشتریان خود پیامک تبلیغاتی ارسال می کنید و از او می خواهید که برای دریافت تخفیف وارد لینک شما شود. پس از کلیک بر روی لینک، مخاطب شما وارد صفحه ای مجزا می شود که برای اهداف تبلیغاتی شما طراحی شده است. اینگونه می توانید او را از تخفیفات خاص خود و محصولاتی که در این تخفیف ویژه هستند را به او معرفی کنید. این صفحه وب از وب سایت شما مجزا است و صرفا برای بازاریابی شما طراحی می شود. در ادامه به طور کامل با لندینگ پیج آشنا خواهیم شد.

خدمات طراحی سایت در کرج با تیم مجرب وبسازان نوین

صفحه لندینگ در واقع یک فن خاص برای جذب مخاطب به صفحه ای مشخص است. فعالیت های این چنینی در ردیف call to action، دسته بندی می شود. call to action یا دعوت به انجام دان را می توان نمونه ای از ترغیب مشتری به انجام کاری جذاب در لحظه دانست. مخاطب با مواجه با یک تبلیغ جذاب به سرعت اقدام به عمل می کند و برای اطلاع از موضوعی خاص برای نمونه تخفیفات ویژه، وارد لینک می شود. اگر می خواهید بیشتر درباره لندینگ پیج بدانید تا انتهای این مقاله همراه ما در وبسازان نوین بمانید.

طراحی لندینگ پیج
طراحی لندینگ پیج

لندینگ پیج چیست؟

در عبارتی ساده باید بگوئیم شما مخاطب را دعوت به بازدید از یک صفحه مشخص می کنید و او به دعوت شما پاسخ می دهد. سپس وارد این صفحه می شود تا اطلاعات کسب کند و در نهایت خرید آنلاین صورت می گیرد. این صفحه خاص تبلیغاتی، که مخاطب با لینک وارد آن می شود همان لندینگ پیج است. این صفحه لندینگ یک صفحه ثابت در وب سایت شما نیست و برای نمونه با پایان یافتن جشنواره تبلیغاتی کاملا این صفحه پاک می شود. استفاده از این تکنیک روشی عالی و پربازده خواهد بود. این صفحه لندینگ راهکاری برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری است.

در واقع شما با استفاده از صفحات اجتماعی مانند یوتیوب، اینستاگرام، تلگرام و… مخاطب را ترغیب کنید که از لینک شما بازدید کنند. هم چنین با استفاده از تبلیغات در وب سایت های دیگر میتوانید این لینک را در اختیار مشتریان قرار دهید یا بنری تبلیغاتیان را به صفحه لندینگ لینک دهید تا مخاطب با کلیک روی آن وارد لندینگ پیج شما شود. این صفحه با هدف تبلیغات و ارائه انواع پیشنهاد های جذاب و معرفی خدمات به مشتری ایجاد شود. در نهایت استفاده از صفحه لندینگ سبب افزایش فروش برای وب سایت شما خواهد بود.

مطالعه بیشتر : سیستم مدیریت محتوای وردپرس چیست؟

تفاوت اصلی لندینگ پیج با دیگر صفحات وب سایت

اصلی ترین تفاوت لندینگ پیج با صفحات دیگر در وب سایت هدف از ایجاد آن است. ظاهر این صفحه با دیگر صفحات سایت متفاوت است. در واقع در این صفحه ما سعی داریم مخاطب را ترغیب به تماس یا دادن اطلاعات تماس کنیم. برای نمونه فرم دریافت اطلاعات تماس را در صفحه قرار می دهیم. وظیفه این صفحه افزایش نرخ تبدیل سایت است. یک بازدید کننده پس از ورود به این صفحه و مواجه با پیشنهاد های جذاب تبدیل به سرنخ میشود و در ادامه میتواند تبدیل به مشتری سایت شما شود.

لندینگ پیج معمولا برای یک هدف مشخص ایجاد میشود. بیش از 70 درصد از برند های مطرح در جهان برای افزایش فروش و اطلاع رسانی به مخاطبان از لندینگ پیج استفاده می کنند. اگر برای وب سایت فروشگاهی خود لندینگ پیج طراحی نکرده اید همین حالا اقدام به ایجاد آن کنید. تیم تخصصی وبسازان نوین ارائه دهنده خدمات حرفه ای طراحی وب سایت است.

مهم ترین کاربرد های لندینگ پیج چیست؟

 1. بازاریابی و تبلیغات
 2. دریافت اطلاعات تماس بازدیدکننده
 3. دریافت ایمیل مخاطب بازدیدکننده
 4. اطلاع رسانی از خدمات تازه و پیشنهادات ویژه
 5. رونمایی از خدمات و محصولات
 6. افزایش بازدید کننده
 7. بهینه سازی و سئو سایت
طراحی لندینگ پیج
طراحی لندینگ پیج

انواع لندینگ پیج

 • لندینگ پیج ارور 404 ، 404 Landing Page

یکی از مشکلاتی که بسیاری از سایت ها ممکن است با آن روبرو شوند، صفحاتی است که از روی سایت پاک شده یا لینک های شکسته قدیمی هستند.صفحه 404 یکی از صفحاتی است که میتواند کاربر را از سایت شما دور کند با داشتن یک لندینگ اختصاصی برای صفحه 404 میتوانید کاربر را به صفحات سایت هدایت کنید و تجربه خوبی به بازدید کنندگان وب سایت خود ارائه دهید.

 • لندینگ پیج به زودی، “Coming Soon” Page

یکی از خلاقیت های جالب کسب و کار ها استفاده از صفحه به زودی است. فرض کنید با وارد شدن به لینک، اطلاعات مبهم و جذابی به مخاطب می دهید که او ایمیل خود را برای زمان آماده سازی می دهد. برای نمونه با وارد شدن به صفحه شاهد یک تایمر هستیم که 72 ساعت دیگر را نمایش می دهد و خبر از تخفیاتی باور نکردنی برای محصولات تابستانی می دهد. در این صورت مخاطب برای اطلاع از زمان دقیق تخفیف، اطلاعات خود را در فرم تماس وارد میکند.

 • لندینگ پیج برای هدایت کاربر به صفحه ثبت نام در سایت، “Get Started” Landing Page

فرض کنید در یکی از صفحات اطلاعات جالبی از مزایا و کاربرد های خدمات و محصولات خود قرار داده اید. در اینجا نیاز دارید تا مخاطب را به ثبت نام در سایت خود دعوت کنید. عموما این صفحات شامل پیشنهاد های ویژه ثبت نام و تخفیف های ویژه کاربران جدید است، بنابراین این دسته از لندینگ پیجی باعث میشود کاربر در سایت شما ثبت نام کند.

 • لندینگ پیج فشار ،  Squeeze Page

یکی از جذاب ترین راه ها برای ارسال تبلیغات و اطلاعات به مخاطب ایمیل مارکتینگ است. لندینگ پیج فشار را می توان از صفحات لندینگ بسیار مهم دانست. در این صفحه لندینگ با ارائه یک پیشنهاد برای نمونه دریافت رایگان خبرنامه یا تخفیفات، از مخاطب آدرس ایمیل او را می گیرید. اگر این صفحه لندینگ را برای خود طراحی نکرده اید به سرعت اقدام کنید. با دریافت آدرس ایمیل مخاطب می توانید تعاملی جذاب با کاربر داشته باشید.

در طراحی لندینگ پیج این 5 نکته را رعایت کنید

 1. محتوا گیرا باشد-حتی اگر یک جمله را در این صفحه نوشته اید باید به اندازه کافی جالب و سوال برانگیز باشد.
 2. تصاویر- تمام تلاش خود را در استفاده از تصاویر مناسب و کافی به کار گیرید. استفاده از هویت بصری بیش از 80 درصد بر تصمیم مخاطب اثرگذار است.
 3. برای آن که کاربر مجبور به اسکرول نشود حتما دکمه کال تو اکشن را به خوبی طراحی کنید.
 4. اطلاعات کافی- مخاطب برای آن که اقدام کند نیاز به جزئیات دارد بنابراین به اندازه کافی برای او بنویسید.
 5. زمان- شما تنها 8 ثانیه فرصت برای جذب مخاطب دارید. اصولا ذهن مخاطب همین مقدار به شما زمان می دهد تا او را قانع کنید. بنابراین از تمام امکانات خود برای داشتن یک طراحی و نوشتار عالی استفاده کنید.

از چه عناصری برای طراحی لندینگ پیج استفاده کنیم؟

طراحی لندینگ پیج
طراحی لندینگ پیج
 • احساسات مخاطب را تحریک کنید.
 • از عنصر رنگ و هویت بصری نهایت استفاده را کنید.
 • هنر نوشتار را دست کم نگیرید.
 • از لوگو و نشانه های خود استفاده کنید.
 • صفحه را با استفاده از فضای خالی زیاد طراحی کنید تا مخاطب بر نوشته اصلی متمرکز شود.
 • مخاطب را با استفاده از علائم راهنمائی کنید. برای نمونه فلش ها تاثیرگذار هستند.

مطالعه بیشتر : طراحی رابط کاربری سایت

اهمیت صفحه لندینگ چیست؟

به یاد بسپارید که مخاطب در جستجوی شما نیست و این شما هستید که او را جذب می کنید. هنر شما این است که با استفاده از چنین امکاناتی مخاطب خود را از فرسنگ ها دور تر در یک دنیای دیگر بلند کنید و به پرواز درآورید. در نهایت او را در مکان مناسبی به اسم لندینگ آوریده اید و پیشنهادات خود را به او ارائه میدهید. استفاده از لندینگ پیج تنها به قصد بازاریابی نیست و برای نمونه صفحات ثبت نام، ارور 404 و لغو اشتراک هم از این دست هستند. اما جذاب ترین کاربرد این صفحه در جذب مخاطب و افزایش بازخورد و در نهایت افزایش فروش شما خواهد بود. با استفاده از یک فراخوان جذاب در پیامک یا ایمیل می توانید به راحتی کنجکاوی مخاطب را برانگیزید. برای طراحی لندینگ پیج از متخصصان طراحی وب سایت و گرافیک بهره ببرید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 1 میانگین: 5]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها