مزیت سایت برای کسب و کار

8 مزیت وب سایت برای کسب و کار ها
یکی از بارزترین مزایای داشتن یک وب سایت این است که به افراد امکان می دهید شما را آنلاین پیدا کرده و به راحتی با شما تماس بگیرند. داشتن یک سایت موثر حتی می تواند منجر به فروش ها با سود بالا شود.

8 مزیت وب سایت برای کسب و کار ها

موج سوم فناوری و اطلاعات جهان امروز را تحت سیطره خود درآورده است. جهان مدرن امروز، پس از اکتشافات و اختراعات قرن اخیر بنا نهاده شد. جهانی که در آن ارتباطات شکل گرفتند و سیلی از تکنولوژی انسان را غرق نموده است. اگر از خود می پرسید که چرا باید برای کسب و کار خود وب سایت داشته باشم، در لبه پرتگاه موفقیت ایستاده اید. بهترین سوال زندگیتان را از خود پرسیده اید. این مسیر مانند باز شدن دریچه ای به جهان ناشناخته ای است که منتظر ارتباط گرفتن با شما است. باید گام در این مسیر بگذارید و ابدا اهمیتی ندارد که شما صاحب شرکت طراحی و تولید هستید یا یک کتابفروشی کوچک در حاشیه شهر دارید. کسب و کار بزرگ شما برند خواهد شد و کسب و کار کوچک شما در این مسیر توسعه خواهد یافت. امروزه زمانی نیست که از خود بپرسید چرا باید وب سایت داشته باشم؟ در ادامه به در مورد مزیت سایت برای کسب و کار به شما خواهیم گفت، با ما همراه باشید.

8 مزیت وب سایت برای کسب و کار ها
مزیت سایت برای کسب و کار

امروز زمانی برای پرسیدن این سوال است که؛ آیا برای فعالیت اینترنتی در وب سایت دیر نکرده ام؟ هر زمانی که معطل کنید فاصله شما ازموفق شدن را بیشتر و بیشتر خواهد نمود. در این مقاله سعی داریم 8 مزیت مهم کسب و کار اینترنتی و وجود وب سایت را بررسی کنیم. با ما در وبسازان نوین همراه باشید.

چرا به وب سایت نیاز داریم، به زبان ساده

8 مزیت وب سایت برای کسب و کار ها
مزیت سایت برای کسب و کار

وجود وب سایتی که معرف کالا و یا خدمات شما باشد شبیه به یک تئوری ساده است. فرض کنید صاحب فروشگاهی از آثاری دست ساز و زیبا هستید که در خیابانی از یک شهر کم جمعیت و نسبتا به دور از تکنولوژی قرار دارد. حالا تصور کنید در سراسر منطقه زندگی شما، برای نمونه استان یا کشور یا حتی قاره شما چه تعداد از انسان ها هستند که به این کالا علاقه و نیاز دارند.

آن ها اگر از خیابان فروشگاه شما عبور نکنند هرگز شما را نخواهند شناخت. اگر دوستی شما را به آن ها معرفی نکند مشتری شما نخواهند شد. چه تعداد از افراد روزانه از این خیابان عبور می کنند و چه تعداد دوست خوب دارید؟ وب سایت این امکان را به انسان هایی در محدوده های دورتر می دهد تا از شما خرید کنند.

افرادی که حتی شهر شما را نمی شناسند و هرگز از جلوی فروشگاه تان عبور نخواهند کرد کالای شما را دریافت نموده اند. این همان دلیلی است که شما را وا می دارد بدون توجه به حجم تجارت و شغل خود، اقدام به افتتاح وب سایت برای کسب و کارتان کنید. شما با ایجاد یک وب سایت به افرادی که هرگز با تبلیغات شما در بازار سرد مواجه نشده اند آشنا خواهید شد.

8 مزیت وب سایت برای کسب و کار ها
مزیت سایت برای کسب و کار

هشت گانه ای که مسیر شغلی شما را دگرگون می کند

 1. برندینگ: زمانی که از طریق وب سایت با مخاطبان خود در ارتباط هستید می توانید به صورت فراگیر فعالیت کنید. خلق یک نام تجاری و یا گسترش دادن به آن در جهان اینترنت و فضای مجازی بیار آسان تر است. شما نیاز به هزینه های گزاف تبلیغات سرد ندارید و به راحتی در دنیای بی انتهای وب درآمد کسب خواهید نمود. برترین تبلیغات امروز مربوط به بخش تبلیغات اینترنتی هستند.
 2. فعالیت بدون محدوده: وب سایت شما فضایی نامحدود برای معرفی هزاران کالا به مشتریان است. در این بعد از تجارت شما بدون محدودیت های زمانی و نگرانی های این چنینی مشغول کسب و کار خود هستید. اما آیا در فضای زندگی واقعی با چنین محیط نامحدودی روبرو هستید؟
 3. سهولت بازاریابی: بازاریابی اینترنتی از جذاب ترین انواع بازاریابی مدرن است. ازجمله فعالیت های این محدوده؛ تولید محتوا، انتشار تصاویر و تعامل با مخاطب است. در این زمینه فضای گسترده اینترنت به شما امکان ارتباط با کاربران بی شماری را خواهد داد. این کاربران به طور هدفمند وارد وب سایت شما خواهند شد.
 4. تعامل با مخاطب: حضور در فضای وب امکان ارتباط بسیار نزدیک و لحظه ای با مخاطبان را برای شما فراهم می کند. اصولا برندی موفق خواهد بود که در تعامل خود با مشتری موفق باشد. این بستر فوق العاده مناسب برای ارتباط با مشتری سبب جذب مخاطب تازه و حفظ مخاطب پیشین خواهد شد.
 5. تبلیغات به صرفه: شاید باورتان نشود اما روزانه هر تبلیغ اینترنتی به طور میانگین 50 هزار بار دیده می شود. تبلیغات اینترنتی به همین میزان بازخورد بالایی نسبت به تبلیغات فیزیکی دارند. به مرور و با گسترش روش های تبلیغ، شاهد کاهش هزینه های تبلیغات اینترنتی هستیم. گسترش استفاده و به کارگیری این روش ها سبب به صرفه شدن هزینه ها نیز شده است.
 6. به روزرسانی آسان: فرض کنید که در بازار های سرد، فصل به فصل ویترین مغازه و اجناس فروشگاه را تغییر می دهند. زمانی که فروشگاه اینترنتی دارید به راحتی بارگذاری یک تصویر و اطلاعات آن می توانید ویترین تازه ای بچینید. به سادگی قیمت ها را تغییر دهید و اجناس را از لیست خود حذف کنید.
 7. مطالعه فضای رقابتی: در فضای وب به راحتی می توانید از رقیبان خود مطلع شوید. قیمت های بازار آنلاین را مشاهده کنید و اطلاعات مناسب را دریافت کنید. با توجه به سهولت در مطالعه بازار های آنلاین می توانید تصمیم بهتری بگیرید. اگر محصولی در بازار به وفور وجود دارد می توانید به سراغ فروش محصولی کم یاب بروید.
 8. مدیریت درست برند: در فضای وب این امکان وجود دارد که خود و برند خود را آنگونه که مناسب است به مخاطب معرفی کنید. افزایش میزان خرید های اینترنتی این نکته را به اثبات می رساند. شناخت برند در این فضا به دلیل مدیریت مناسب بهتر از فضای فیزیکی صورت می گیرد.

آمارهایی که باید بدانید، شاید ایمان بیآورید

8 مزیت وب سایت برای کسب و کار ها
مزیت سایت برای کسب و کار
 • بیش از نیمی از بازار تجارت جهانی تنها در اختیار فروشگاه های اینترنتی بزرگی مانند آمازون و علی بابا است.
 • در سال 2020 فروشگاه اینترنتی آمازون اقدام به استخدام 100 هزار نیروی کار جدید نمود.
 • در سال 2016 بیش از 1.66 میلیارد خریدار اینترنتی وجود داشت.
 • بیش از 4 میلیارد از انسان های جهان به اینترنت دسترسی دارند.
 • بیش از 80 درصد از کاربران اینترنت در سال 2019 حداقل یک خرید اینترنتی انجام داده اند.
 • در سال 2018 میزان خرده فروشی در وب سایت های اینترنتی نسبت به سال 2017 در حدود 23.3 درصد افزایش یافت.

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments