کمپین بازاریابی ویدئویی

کمپین بازاریابی ویدئویی

چگونه بهترین کمپین بازاریابی ویدئویی را ایجاد کنیم؟

کلمه تمام شده است. اگر می خواهید با استراتژی محتوای خود موفق شوید، باید بازاریابی ویدیویی را نیز در نظر بگیرید. بر اساس نظرسنجی اخیر 54 درصد از مصرف‌کنندگان می‌گویند که ترجیح می‌دهند ویدیوی کسب‌ و کار هایی را که استفاده می‌کنند را به سایر انواع محتوا ببینند. ویدیو همیشه جذاب است، زیرا بر افراد همیشه چند ثانیه ابتدایی آن را نگاه می کنند و شما باید در 5 ثانیه اول مخاطب را جذب کنید. اگر شما خجالتی هستید باید برای رشد و افزایش فروش کسب و کار خود کمپین های بازاریابی ویدئویی خود را شروع کنید، در اینجا چند نکته برای کمک به ویروسی شدن ویدئو های شما وجود دارد.

مجهز شوید

هیچ چیز بیشتر از یک تلاش نامرغوب برای تولید ویدیو از برند شما بد نمی گوید. برای انجام درست این کار، می‌خواهید مطمئن شوید که بهترین تجهیزاتی را که می‌توانید تهیه کنید، دارید. اگر می‌خواهید جدی باشید، می‌توانید تجهیزاتی بخرید و آن را سرمایه‌گذاری در استراتژی ویدیویی خود در نظر بگیرید.

کمپین بازاریابی ویدئویی
کمپین بازاریابی ویدئویی

برای انجام امور مشاوره تبلیغاتی با ما تماس بگیرید

اگر بودجه برای خرید تجهیزات کم دارید، می توانید اجاره کنید یا بهتر است با یک شرکت حرفه ای همکاری کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. گفتنی است، بسته به شخصیت برند شما، یک ویدیوی پرحرف و دمدمی ساخته شده در تلفن هوشمند نیز می تواند کار کند. همه چیز در مورد پیامی است که می خواهید ارسال کنید، برندی که می خواهید بسازید و مخاطبانی که می خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید.

مطالعه بیشتر : اهمیت تبلیغات در کسب و کار

یک داستان بگویید

ویدیو هیچ تفاوتی با هر محتوای دیگری ندارد. باید داستانی را تعریف کند، برای ارائه داستانی که ارزش گفتن داشته باشد باید فکر کرد و دانستن اینکه برند شما بهترین مکان برای شروع است. به نکات دردسر مشتری فکر کنید و داستان هایی بگویید که نشان می دهد محصولات شما چگونه آنها را حل می کنند، بدون اینکه مستقیماً ظاهر شوید و آن را بگویید. اگر این فکر شما را عصبی می کند، پیام محصول را تا انتها با یک فراخوان برای اقدام بگذارید.

ایجاد مجموعه‌ ای را در نظر بگیرید که مردم را وادار به تماشای همه ویدیوهای شما کند، یا حتی بهتر، کانال یا صفحات رسانه‌های اجتماعی شما را دنبال یا مشترک شوند. اگر این به انتقال پیام شما کمک می کند، می توانید داستان هایی درباره تجربیات مشتری بگویید. با به اشتراک گذاشتن نکاتی که با محصول شما مرتبط است و راه‌ های جدیدی برای استفاده از آن که ممکن است فکر نکرده باشند، به راه‌ های جدیدی برای جذب مخاطب خود فکر کنید. کلیپ را سرگرم کننده و نوآورانه تولید کنید تا واکنش خوبی را مشاهده کنید. داستان مشتری از نقشی که فناوری در بهبود زندگی مردم ایفا می کند صحبت می کند.

کمپین بازاریابی ویدئویی را تا حد کمال متراکم کنید

ویدئوها باید طول کاملی برای کار داشته باشند. ویدیوهایی که حداکثر دو دقیقه طول می کشند بهترین تعامل را دارند. این به شما زمان کافی برای گفتن داستانتان می دهد. به آنها انگیزه دهید که با یک تیزر الهام بخش، طنزآمیز یا حتی کمی هیجان انگیز تماشا کنند. پرسیدن سوال نیز جواب می دهد. بینندگان می خواهند پاسخ را بدانند. هرچه داستان شما جذاب تر باشد، احتمال بیشتری دارد که ببینند اوضاع چگونه به پایان می رسد.

صدای خود را پیدا کنید

کمپین بازاریابی ویدئویی
کمپین بازاریابی ویدئویی

مهم نیست محصول یا برند شما چیست، باید صدای مناسبی را برای گفتن داستان خود پیدا کنید تا مخاطبان خود را از دست ندهید. این نه تنها به مجری، بلکه به محتوا نیز مرتبط است. شما باید یا از طنز برای حفظ تعامل استفاده کنید یا مطمئن باشید که اطلاعات بسیار مفیدی را بدون هدر دادن در مورد آن به اشتراک می گذارید. از محافظه کاری یا جدی بودن بیش از حد خودداری کنید، مگر اینکه برند شما به طور مطلق به آن دستور دهد. افراد بیشتری حتی در دنیای B2B به طنز پاسخ خواهند داد. این به شکستن یک روز کسل کننده کمک می کند و آن ها را تشویق می کند تا شوخ طبعی شما را با دیگران به اشتراک بگذارند.

به بینندگان چیزی بیاموزید و آنها را به فکر فرو ببرید

نگران نباشید که موضوع شما در تضاد مستقیم با جذاب و جالب ماندن است. وقتی مردم می خواهند یاد بگیرند، با شما همراه می شوند، به خصوص اگر اطلاعاتی را که می توانند استفاده کنند در اختیار آنها قرار دهید. چه در حال نمایش نحوه استفاده از محصول خود باشید، چه اطلاعات ارزشمندی در مورد صنعت خود به اشتراک بگذارید یا نکاتی را ارائه دهید که زندگی را آسان‌ تر می‌کند، آموزش روشی عالی برای استفاده حداکثری از محتوای ویدیویی شما است. آموزش همچنین می تواند بینش هایی ارائه دهد که جهان را به مکانی بهتر تبدیل کند.

از نظرات مشتریان استفاده کنید

نظرات مشتریان دارای 89٪ امتیاز اثربخشی است که بالاترین رتبه برای همه محتوا است. می‌توانید با استفاده از روش‌های خلاقانه مختلف، از نظرات و نظرات مشتریان در ویدیوی خود استفاده کنید تا داستان آن‌ها را بگویید. از نمایش بصری آن‌ها با صدا گرفته تا ارائه توصیفات ویدیویی از مشتریان واقعی، داستان آن‌ها در مورد اینکه چگونه محصول یا خدمات شما به آنها کمک کرده است، گویا باشد.

از برچسب ها استفاده کنید

اگر فکر می کردید با استفاده از ویدیو از آنها فرار کرده اید، دوباره فکر کنید. شما همچنان باید به کلمات کلیدی با تاکتیک های پشت صحنه تکیه کنید تا به موتورهای جستجو کمک کنید شما را پیدا کنند. ابتدا مطمئن شوید که ویدیوهای خود را در وب سایت خود ارسال کنید. ویدیو های خود را آپلود کنید تا شانس دریافت لینک های بازاریابی ورودی را افزایش دهید. همچنین باید یک نقشه سایت ویدیویی ایجاد کنید، که اطلاعاتی را برای کمک به Google در پیدا کردن شما در هنگام خزیدن سایت شما ارائه می دهد.

بخش بزرگی از قابلیت کشف محتوای ویدیویی در مراحلی است که هنگام آپلود ویدیوها در YouTube و آپارات و … انجام می شود. برای افزودن عنوان، توضیحات و برچسب ها باید مطمئن شوید که فرم را پر کرده اید. هر کدام هدف خاص خود را در مورد سئو دارند. برچسب ها به مخاطب شما می گویند که ویدیوی شما به طور کلی در مورد چیست. کلمات کلیدی را که در جستجو طبیعی هستند، وارد کنید و سعی نکنید تعداد زیادی از آنها را پارازیت کنید زیرا بیش از حد اسپم هستند. همیشه هنگام ایجاد برچسب های خود، کلمات کلیدی با بیشترین تقاضا را در اولویت قرار دهید و از استفاده از صفت ها خودداری کنید.

کمپین بازاریابی ویدئویی
کمپین بازاریابی ویدئویی

همچنین برچسب ها باید هم بلند و هم تک کلمات باشند. عنوان شما باید شامل کلمات کلیدی باشد که مردم به احتمال زیاد از آنها برای یافتن ویدیوی شما استفاده می کنند، بنابراین تحقیق کنید و عناوین را تا 70 کاراکتر نگه دارید. توضیحات شما به شما اجازه می دهد 2000 کاراکتر داشته باشید، بنابراین این جایی است که می توانید خلاق باشید. شما این شانس را دارید که با جذاب ترین اطلاعاتی که در دو جمله اول شما ظاهر می شود، توضیحاتی عمیق از ویدیوی خود ارائه دهید. این همان چیزی است که مردم ابتدا خواهند دید، بنابراین مطمئن شوید که افتتاحیه شما فریبنده است.

مطالعه بیشتر : دلیل مهم بودن تبلیغات

شروع کنید

اگر می‌خواهید محتوای خود را ارتقا دهید، باید ویدیو را در آن قرار دهید. ممکن است در ابتدا کمی ترسناک به نظر برسد، اما حوزه ای از بازاریابی است که در آن می توانید کمی سرگرم شوید. از آزمایش کردن نترسید زیرا اجرای خوب ویدیو کمی بیشتر از مجموع سایر محتوای شما جسارت می خواهد. می توانید کمپینی ایجاد کنید که با این نکات برای الهام گرفتن با مخاطبان خود ارتباط برقرار کند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 1 میانگین: 5]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها