سئو سایت فروشگاهی کرج

سئو سایت فروشگاهی کرج
وقتی یک فروشگاه اینترنتی دارید، باید مشتریان دائمی به دست آورید و سود خود را تا حد امکان به حداکثر برسانید.

بهینه سازی حرفه ای سئو سایت فروشگاهی

وقتی یک فروشگاه اینترنتی دارید، باید مشتریان دائمی به دست آورید و سود خود را تا حد امکان به حداکثر برسانید. می دانید با نادیده گرفتن سئو سایت فروشگاهی کرج چه مشتریانی را از دست می دهید؟ در واقع شما خیلی چیزها را از دست می دهید. آمار می گوید که 71 درصد از خریداران آنلاین، سفر خود را از جستجو در گوگل شروع می کنند. یعنی وقتی فروشگاه شما یا محصولاتی که می خواهید را در گوگل جستجو می کنند باید جزو نتایج اولیه گوگل باشید، در غیر این صورت شما تنها می توانید درصد کمی از 29 درصد باقی مانده مشتریان آنلاین را جذب کنید.

همچنین عدم آگاهی در مورد سئو در کرج سایت، تنها به معنای از دست دادن صد ها مشتری ای که به سایت شما مراجعه می کنند نیست، اگر بخواهید در این بازار ادامه دهید، باید هزینه های بسیار زیادی را برای تبلیغات و رقابت با سایت های پربازدید متحمل شوید. زمانی که شما مشتریان را به سایت خود هدایت نکنید، رقبای شما این کار را انجام می‌دهند، بنابراین باید با روش های دیگر سعی کنید توجه مشتریان را به خود جلب کنید و اگر می خواهید آنها را به سمت خود جذب کنید، در بازار امروز با قدرت ادامه دهید و باید برای سایت خود تبلیغات کنید.

مطالعه بیشتر : خدمات مشاوره سئو در کرج

فرقی نمی کند که یک سایت فروشگاهی دارید یا یک سایت شرکتی، البته شما می خواهید در نتایج اول جستجو ظاهر شوید و در نتیجه بازدیدکنندگان و خریدهای بیشتری داشته باشید. اما برای این کار، باید موقعیت یابی خوبی انجام دهید، چیزی که خیلی ها نمی دانند. سئو سایت برای فروشگاه های اینترنتی اصطلاحی است که برای توصیف فرآیند بهینه سازی جستجو برای فروشگاه های اینترنتی استفاده می شود.
به زبان ساده، این مجموعه قوانینی است که باید در یک سایت فروشگاهی اعمال شود تا آن را جستجوگر پسند کند.

سئو سایت فروشگاهی کرج
سئو سایت فروشگاهی کرج

امروزه اکثر مردم از گوگل برای یافتن خدمات و محصولات مختلف استفاده می کنند که مهمترین آنها جستجوی محصولاتی است که کاربر می خواهد خریداری کند یا برای جمع آوری اطلاعات در مورد محصول قبل از سفارش یا خرید مستقیم از سایت های فروشگاهی می باشد. برای داشتن وب سایت فروش محصولات یکی از عناصر بسیار مهم و ضروری برای وب سایت سئو سایت فروشگاهی است تا در اولین نتایج جستجوی گوگل شما را نشان دهد. پیشرفت چشمگیر استفاده از موتور جستحو گوگل و رشد بازاریابی دیجیتال از طریق موتورهای جستجو، داشتن فرایند مناسب برای بهبود سئو سایت فروشگاه های اینترنتی به صورت حرفه ای لازمه تمامی صاحبان مشاغل آنلاین و اینترنتی است.

عناصر کلیدی برای سئو سایت فروشگاهی در کرج

قبل از شروع فرآیند بهینه سازی سئو برای هر فروشگاه یا وب سایتی، به سه عامل اصلی نیاز دارید:

 • سئو فنی سایت فروشگاهی
 • تولید محتوا سایت فروشگاهی
 • ایجاد استراتژی لینک سازی

 1- سئو فنی سایت فروشگاهی در کرج

یک عنصر بسیار مهم و یکی از مهمترین عناصر که باید به درستی کنترل شود، بررسی سایت از لحاظ کدنویسی و زبان های برنامه نویسی مورد استفاده است که باید به سه چیز اساسی توجه شود :

 • تمام صفحات شما باید در موتورهای جستجو نمایش داده شوند.
 • ربات های موتورهای جستجو در این صفحات می خزند و کلمات کلیدی صفحات را پیدا می کنند.
 • آخرین مورد این است که موتور های جستجو بتوانند صفحات وب سایت فروشگاهی را به پایگاه داده اضافه کنند، یعنی یک کپی از صفحات وب سایت شما را در پایگاه داده موتورهای جستجو ذخیره شود.

موتورهای جستجو بین صفحات سایت فروشگاهی شما می خزند، لینک های صفحات شما را اسکن می کنند، سپس خزنده ها صفحه های اصلی را برای یافتن لینک های صفحات دیگر و بایگانی مطالب بررسی میکنند.

سئو سایت فروشگاهی کرج
سئو سایت فروشگاهی کرج

ترجیحاً پیوندها به صورت متنی باشند تا موتورهای جستجو بتوانند بین صفحات خزش کنند:

 • ترجیحاً ساختار URL واضح و بدون پیچیدگی باشد: هنگامی که موتورهای جستجو بین صفحات می خزند، کلمات ساده و جملات متوسطی را که ممکن است حاوی پیوندهای داخلی به سایت و بایگانی باشد را انتخاب می کنند. ادرس صفحه باید با مفهموم و ساده باشد و حاوی کلمات کلیدی مرتبط با صفحه باشد.
 • زمان مورد نیاز برای بارگذاری کامل صفحه: مدت زمان لازم برای بارگذاری صفحه یکی از عناصر مهم است، زیرا موتورهای جستجو سایت هایی با سرعت بارگذاری بالا را سایت هایی می دانند که حاوی خطا یا کد های Css و JavaScript سنگین نیستند، بنابراین صفحات این سایت را زودتر ایندکس می کند. برای بالا بردن سرعت بارگذاری سایت می توانید زمان بارگذاری را با فشرده سازی اندازه تصاویر به حجم کمتر و همچنین کاهش حجم فایل های سایت مانند فایل های CSS و فایل های جاوا اسکریپت کاهش دهید زیرا روی سرعت سایت تاثیر زیادی دارند.
 • تغییر مسیر صفحاتی که مشکل دارند یا به درستی کار نمی کنند: داشتن صفحات و لینک هایی که به درستی کار نمی کنند، یعنی هدایت بازدیدکننده به صفحه ای که وجود ندارد، این ارور ها میتواند از ایندکس صفحات سایت توسط موتورهای جستجو جلوگیری کند.
 • نقشه سایت و فایل ربات گوگل: نقشه سایت یک فایل ساده از قوانین ایندکس تمام URL های موجود در وب سایت شما است که موتورهای جستجو برای تعیین صفحاتی که باید بررسی و فهرست بندی شوند استفاده می کنند.
 • فایل txt به موتور های جستجو می گوید که کدام صفحات نباید ایندکس شوند. شما باید این فایل ها را در هاست سایت خود برای سئو فروشگاه آپلود کنید تا به موتورهای جستجو کمک کند روند ایندکس سایت شما را سرعت ببخشد.

2- محتوای سایت فروشگاهی

محتوایی که در سایت، وبلاگ یا فروشگاه اینترنتی خود منتشر می کنید یکی از مهم ترین دلایلی است که باعث فروش و ماندگاری کاربر در سایت شما می شود، تولید محتوا وب سایت فروشگاهی یک کار ضروری در بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو می باشد، موتورهای جستجو به محتوایی که منتشر می کنید توجه زیادی می کنند و سایت را براساس این موضوع رتبه بندی می کنند.

برای تولید محتوا اصولی، باید کلمات کلیدی که بیشترین جستجو را در بین کاربران دارد را پیدا کنید تا مخاطبان مورد نظر خود را جذب کنید و آنها را به مشتری تبدیل کنید. کلمات کلیدی با توجه به نوع فروشگاه شما و صنف کسب و کار شما انتخاب می شوند و عبارات و اصطلاحاتی که ماهیت فعالیت شما را شبیه سازی می کنند، انتخاب می شوند. به عنوان مثال، برای جذب مخاطب هدف و مشتری برای وب سایت، باید از کلماتی استفاده کنید که خریداران هنگام جستجو برای محصولات موردنظرشان از آن استفاده می کنند.

چند نکته برای بهینه سازی صفحات

 • عنوان مقاله: بهتر است کلمه کلیدی را در ابتدای عنوان قرار دهید، در جستجو گوگل امتیاز بیشتری به صفحات شما تعلق می گیرد.
 • آدرس صفحه: آدرس وب سایت شما باید حاوی کلمه کلیدی باشد.
 • عنصر H1: سیستم های مدیریت محتوا اغلب این تگ را در عنوان صفحه به صورت پیش فرض نمایش می دهند، اما مطمئن شوید که پلتفرم شما از تنظیمات متفاوتی استفاده نمی کند.
 • پاراگراف اول محتوا: وقتی گوگل کلمه کلیدی را در ابتدای متن پیدا می کند، قطعا به آن اعتماد خواهد کرد.
 • نام فایل های تصویری و تگ های متن جایگزین: مطمئن شوید که حداقل یکی از تصاویر حاوی کلمه کلیدی در نام فایل باشد، زیرا موتورهای جستجو می توانند نام فایل های تصاویر و گرافیک ها را ببینند.
 • تگ های عنوان و متا تگ ها: موتورهای جستجو از آنها برای نمایش لیست های خود از کد استفاده می کنند، جایی که عنوان متا علاوه بر نقش آن در درک بیشتر موضوع صفحه، به عنوان عنوان لیست جستجو نمایش داده می شود.

3- نحوه راه اندازی لینک ها

موتور جستجوی گوگل و همه موتورهای جستجو صفحاتی را که حاوی لینک های مفید و مرتبط با سوالات و سرچ بازدیدکنندگان هستند را بیشتر دوست دارد. اقدامات فنی و محتوای صفحات سایت همانطور که قبلا ذکر شد بر سازگاری بیشتر صفحه با قوانین موتورهای جستجو تاثیر می گذارد و لینک ها صفحات داخلی سایت را با یکدیگر پیوند می دهند تا تجربه کاربری خوبی را ارائه دهند.

سئو سایت فروشگاهی کرج
سئو سایت فروشگاهی کرج

نوع دیگری از لینک وجود دارد که به عنوان بک لینک شناخته می شود، بک لینک به گروهی از لینک های خارجی گفته می شود که از سایت های دیگر به فروشگاه یا سایت شما لینک شده اند، به این صورت که سایت دیگری نام سایت یا کلمه کلیدی سایت شما را به بازدیدکنندگان خود ارجاع میدهد می کند و آنها را به سایت شما لینک می کند. بنابراین شما یک بک لینک یا لینک خارجی به سایت خود دریافت می کنید.

گوگل به سایت هایی که از سایت های دیگر بک لینک میگیرند توجه بیشتری می کند، زیرا آنها را مهم می داند و از سایت های دیگر به آنها ارجاع می شود.

مطالعه بیشتر : سئو سایت شرکتی کرج

بهینه سازی سایت فروشگاهی شامل چه مواردی است؟

هنگامی که صحبت از بهینه سازی وب سایت فروشگاهی می شود، بدیهی است که اهداف کلیدی وجود دارد که باید روی آنها تمرکز کنید:

 • بهینه سازی کلمات کلیدی
 • ساختار سایت
 • لینک های داخلی
 • قابلیت استفاده
 • سازگار با دستگاه های تلفن همراه
 • نظرات کاربران
 • ادغام با شبکه های اجتماعی

برای بهینه سازی وب سایت فروشگاهی و بهینه سازی کلمات کلیدی، شما باید مطمئن شوید که صفحه شما مرتبط ترین کلمه کلیدی را در مکان های استراتژیک دارد. این شامل عنوان صفحه، سرصفحه ها، توضیحات محصول، نام فایل های تصویری، برچسب تصویر جایگزین، URL و غیره است.
به یاد داشته باشید که این عنصر می تواند به شدت بر قابلیت استفاده، رتبه بندی و تبدیل در ساختار سایت تأثیر بگذارد. در حالت ایده آل، بر روی یک معماری سایت مسطح تمرکز کنید که طراحی آن مستلزم آن است که کاربر تا حد امکان از کلیک کمتری برای حرکت از صفحه اصلی به صفحه محصول استفاده کند.
صفحه باید تعداد معقولی از تکرار کلمات را داشته باشد، زیرا فیلترهای اسپم گوگل ممکن است استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در صفحه را تشخیص دهند و وب سایت شما را تحریم کنند. در نهایت، وقتی صحبت از قابلیت استفاده از یک وب سایت فروشگاهی می شود، باید استفاده از آن آسان، شامل و مفید باشد. تجربه کاربری خوب همچنین به این معنی است که مشتریان بالقوه زمان بیشتری را در سایت صرف خواهند کرد.

سئو سایت فروشگاهی توسط وبسازان نوین

فروشگاه‌ های اینترنتی این روزها در رقابت بزرگی برای بازاریابی محصولات خود هستند و موتورهای جستجو یکی از بهترین مکان‌هایی هستند که افراد برای جستجوی محصولی که می‌خواهند به آن مراجعه میکنند، بنابراین باید برای بهبود رتبه فروشگاه خود در گوگل تلاش کنید تا در جستجو های مشتریان ظاهر شود. وبسازان نوین شما را در سئو سایت فروشگاهی یاری می کند برای مشاوره سئو سایت خود با مشاوران وبسازان نوین تماس بگیرید.


برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 1 میانگین: 5]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها