تبلیغات شبکه اجتماعی

تبلیغات شبکه اجتماعی

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

تبلیغات در شبکه های اجتماعی یکی از سریع ترین و موثرترین راه ها برای ارتباط با مخاطبان هدف شماست. تبلیغات فرصت‌های سودآور زیادی را فراهم می‌کنند و راهی عالی برای تقویت کمپین‌های بازاریابی دیجیتال شما هستند. تبلیغات کوچک اما قدرتمند از تمام داده‌هایی که کاربران در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند برای ارائه محتوای شخصی و مرتبط استفاده می‌کنند، که در نهایت فرصت‌های تبدیل به مشتری را گسترش می‌دهد و برند شما را به مشتریان جدید بیشتری معرفی می‌کند.

از آنجایی که برندهای بیشتری با تبلیغات در شبکه های اجتماعی محوبیت مناسبی به دست آورده اند، درک نحوه عملکرد این رسانه تبلیغاتی بسیار مهم است. تبلیغات در شبکه های اجتماعی یک کانال تبلیغاتی فوق العاده سودآور و همه کاره است که به ما توانایی ایجاد کمپین های خاص در شبکه های اجتماعی و دستیابی به مجموعه ای از اهداف تجاری مختلف را با هزینه های نسبتا کم می دهد.

برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد نحوه عملکرد تبلیغات شبکه های اجتماعی به شما نشان دهیم، اجازه دهید چند نمونه از کمپین‌های تبلیغاتی رسانه‌های اجتماعی را مرور کنیم و همه چیزهایی را که باید در مورد تبلیغات رسانه‌های اجتماعی بدانید را به شما بگوییم و شما را برای اجرای کمپین تبلیغاتی راهنمایی کنیم.

تبلیغات شبکه اجتماعی
تبلیغات شبکه اجتماعی

برای انجام امور مشاوره تبلیغاتی با ما تماس بگیرید

تبلیغات شبکه های اجتماعی چیست؟

در شبکه های اجتماعی، بهترین راه برای سرمایه گذاری در تبلیغات اجتماعی چیست؟ در حالی که ممکن است فکر کنید پاسخ در دانستن اینکه کدام پلتفرم شبکه اجتماعی بیشترین کاربر را دارد، در واقع هیچ پاسخ صحیحی وجود ندارد. حقیقت این است که بستگی به شرایط دارد. هنگام تصمیم گیری، باید به این فکر کنید که کجا می توانید مخاطبان خود را در شبکه های اجتماعی پیدا کنید، چه نوع کمپینی را می خواهید از طریق تبلیغات اجتماعی ایجاد کنید، چگونه می توانید از این اطلاعات برای بهینه سازی سرمایه گذاری تبلیغات استفاده کنید. برای کمک به شما، در اینجا خلاصه ای کوتاه از انواع مختلف گزینه های تبلیغات رسانه های اجتماعی آورده شده است.

 • تبلیغات در اینستاگرام به عنوان یک رسانه اجتماعی بصری، کاربران تمایل دارند پست های زیادی را ببیند. برای استفاده حداکثری از پتانسیل اینستاگرام، نمونه هایی از تبلیغات اینستاگرامی را بیابید که می خواهید از آنها تقلید کنید و روی بهتر کردن نوع تصاویر و ویدیوهای خود تمرکز کنید.
 • تبلیغات در تلگرام یکی از رایج ترین روش های تبلیغاتی می باشد، که البته با مسدود شدن این شبکه اجتماعی افت کمی پیدا کرده است، اما دورباره کاربران به تلگرام روی آورده اند. این موضوع را می‌توان از افزایش اعضای کانال‌های تلگرامی متوجه شد. از آنجا که در بازاریابی شما هم نباید میدان را برای رقبایتان خالی بگذارید، بهتر است هر جا مشتریانتان حضور دارند حاضر باشید.
 • تبلیغات در توییتر این شبکه همچنین گزینه‌های تبلیغات اجتماعی بسیار جالبی را ارائه می‌کند و به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد تا کمپین‌هایی متناسب با اهداف مختلف ایجاد کنند و مخاطبان خود را با پلتفرم مخاطب توییتر افزایش دهند.
 • تبلیغات در آپارات بازاریابی ویدیویی در آپارات نزدیکترین چیزی است که به تبلیغات سنتی یا اصطلاحا تلوزیونی موجود است. از پتانسیل آن نهایت استفاده را ببرید تا داستان هایی را به مخاطبان خود بگویید و با آنها ارتباط برقرار می کنند.
 • تبلیغات در لینکدین این پلتفرم شبکه اجتماعی با کاربر حرفه ای بزرگ، راه حل تبلیغاتی را برای کسانی که به دنبال دسترسی به مخاطبان شرکتی هستند، با بازاریابی B2B به ارمغان می آورد.

مطالعه بیشتر : چرا کمپین تبلیغاتی شکست می خورد؟

نکاتی برای تبلیغات در رسانه های اجتماعی

قبل از اینکه به انواع مختلف و نمونه های تبلیغات اجتماعی بپردازیم، بیایید ببینیم که آنها چه هستند، چگونه طراحی شده اند و چرا اهمیت دارند.

بیش از 50 میلیون پست اینستاگرام در روز منتشر می شود. در تلگرام، روزانه بیش از 300 هزار پست آپلود می شود و حدود 100 هزار کلیپ در آپارات اشتراک گذاری میشود. در میان این حجم خیره کننده محتوا، چگونه می توانید کمپین های تبلیغاتی خود را در رسانه های اجتماعی متمایز کنید؟

روشی که تبلیغات شما طراحی می شود، تصاویر و متنی که استفاده می کنید و زمینه ای که در آن کار می کنند، همگی در تشویق کاربران به کلیک بر روی تبلیغات شما تأثیر خواهند داشت.

حقیقت این است که در سایر پلتفرم‌های دیجیتال، مانند گوگل ادز، کاربران تمایل دارند که کلمه کلیدی یا محصولی که میخواهند را از طریق کلیک روی نتایج بالای گوگل پیدا کنند و در صورتی که سایت شما با تبلیغات اول نمایش داده شود میتوانید این مخاطبان را به مشتری تبدیل کنید. از سوی دیگر، تبلیغات رسانه‌های اجتماعی محصول شما را به کاربرانی نشان می‌دهند که با مخاطبان هدف شما مطابقت دارند، اما لزوماً برند شما را نمی‌شناسند یا به فکر خرید محصول نیستند.

به همین دلیل است که با تبلیغات شبکه های اجتماعی، هنگام برخورد با جوامع در مقابل تبلیغات و محتوای ارگانیک در مقابل محتوای پولی، با استراتژی های بسیار متفاوتی مواجه می شویم. لحن، محتوا و رفتار کاربر در هر موقعیتی متفاوت است.

مخاطب هدف خود را به خوبی بشناسید

قبل از شروع تبلیغات در شبکه های اجتماعی، حتما مشخصات مخاطبان هدف و مشتریان بالقوه خود را بشناسید. هر پلتفرم به شما امکان می دهد مخاطبان خود را به طور دقیق و استراتژیک هدف قرار دهید. برای به دست آوردن حداکثر بازگشت سرمایه، باید تبلیغات خود را به مخاطبانی نشان دهید که به وضوح با معیارهای اجتماعی و جمعیت شناختی، علایق، کار، جنسیت یا عادات ارتباطی آنها با مخاطب هدف شما مطاقبت داشته باشد.این معیارها به موضوع فعالیت شما بستگی دارد.

تبلیغات شبکه اجتماعی
تبلیغات شبکه اجتماعی

هر شبکه فرصت های بازاریابی متفاوتی را ارائه می دهد، اما معمولاً می توانید مکان، جنسیت و محدوده سنی مخاطب ایده آل خود را مشخص کنید. مقصود از هدف گذاری و طراحی استراتژی تبلیغاتی این است که بیشترین بهره را از هزینه تبلیغات خود ببرید و به افراد در شبکه های اجتماعی محتوای مرتبط و مورد نیازشان را نشان دهید.

با این حال، هنگام تعیین مخاطب، به میزان تخمینی بازدید مخاطبان توجه داشته باشید (اکثر شبکه‌ها این اطلاعات را نمایش می‌دهند). دقیق بودن و با استراتژی دقیق بودن تبلیغات می تواند از دیده شدن آگهی شما توسط افرادی که جزو مخاطب هدف شما نیستند، جلوگیری کند و در هزینه های تبلیغات شما صرفه جویی کند.

تبلیغات در اینستاگرام چگونه است؟

آیا تبلیغات اینستاگرام جواب می دهد؟ خوب، بیایید به داده ها نگاه کنیم. طبق گفته اینستاگرام، 50 درصد از افراد نمونه بررسی شده گفته اند که مشاهده یک تبلیغ در این پلتفرم باعث می شود که علاقه بیشتری به یک شرکت یا برند داشته باشند. تبلیغات اینستاگرام قطعا برای کسب و کار شما جواب می دهد. شما نیز می توانید با تبلیغات در اینستاگرام موفقیت را مشاهده کنید. اگر تجربه زیادی از اینستاگرام ندارید یا می خواهید نحوه تبلیغات در اینستاگرام را یاد بگیرید، در جای مناسبی هستید.

اینستاگرام یک پلتفرم بصری است، به این معنی که برای تبلیغ کسب و کار خود باید نوعی عنصر چندرسانه ای داشته باشید. اکثر پست‌های اینستاگرامی که می‌بینید دارای یک عکس یا ویدیو و یک اطلاعیه برای تماس یا سفارش یک محصول هستند که شما را به دانستن اطلاعات بیشتر درباره محصول یا خرید ترغیب میکنند. برخی از تبلیغات ممکن است از ویژگی چند اسلایدی اینستاگرام استفاده کنند که در آن می‌توانید چندین عکس یا ویدیو را در یک پست نمایش دهید، یا از طریق مجموعه ای تصاویر و ویدیو ها برای ایجاد یک داستان برای تبلیغ استفاده کنید. جایی که تبلیغ را نمایش می دهید به همان اندازه که چه نوع تبلیغی را انتخاب می کنید مهم است.

تبلیغات در اینستاگرام برای چه کسب و کارهایی مناسبه؟

روزانه بیش از 50 میلیون کاربر در اینستاگرام فعالیت میکنند، یعنی کاربران در همه گروه های سنی و جنسیتی در اینستاگرام فعال هستند، پس شما هر کسب و کاری داشته بشید می توانید به سادگی در اینستاگرام تبلیغ کنید و مشتریان جدید پیدا کنید.

هزینه تبلیغ در اینستاگرام چقدر است؟

تبلیغ در اینستاگرام
تبلیغات شبکه اجتماعی

هزینه تبلیغات در انیستاگرام به عوامل متععدی مانند درصد فالور های واقعی، نرخ تعامل، خصوصی یا عمومی بودن پیج و … بستگی دارد. برای دریافت هزینه تبلیغات در پیج ها بهترین کار مراجعه به دایرکت پیج برای دریافت تعرفه تبلیغات میباشد.

شما با هزینه ای که صرف تبلیغات خود می کنید انتظار بازدهی مناسب را دارید و باید پیج هایی را انتخاب کنید که قیمت مناسبی داشته باشد.

شما باید برای دریافت بازدهی بالا حتما پیج شرکتی یا شخصی خود را آماده کنید، یعنی چند پست با محتوای مناسب و جذاب که توجه مخاطب را جلب می کند در پیج قرار داده باشید. حتما اگر پیج فروشگاهی دارید، هایلایت های رضایت مشتری و مراحل انجام کار را قرار دهید که مشتری به کسب و کار شما اعتماد کند. حتما اطلاعات تماس خود را در بیو قرار دهید، اگر سایت دارید ادرس سایت را در بایو قرار دهید تا اعتماد مشتری به شما بیشتر شود.

بعد از اماده سازی پیج شما باید بدانید که چه تبلیغی را باید به چه پیجی بدهیم، یعنی محتوای پیج شخصی شما با کدام پیج مناسب است و برای تبلیغ و پرسونای مخاطب هدف یکی میباشد. امکان دارد شما در پیجی که فالور های میلیونی دارد تبلیغ دهید، اما به نتیجه مثبتی نرسیده باشید، به عنوان مثال من یه پیج فروش کراوات دارم و میخوام تبلیغ را به پیج مربوط به غذا بدهم صد در صد تبلیغ من درست و منطقی نیست، زیرا مخاطب های پیج غذا به دنبال محتوای مربوط به غذا هستند.

شما باید هدف از انجام تبلیغات را مشخص کنید، شما باید بدانید که تبلیغات در اینستاگرام شما را به چی میرساند، شما باید یکی از اهداف زیر را داشته باشید؛

 • برندسازی
 • فروش محصول
 • نصب اپلیکیشن یا بالا بردن ترافیک سایت
 • افزایش نرخ تعامل در پیج
 • افزایش بازدید ویدیو
 • افزایش فالوور

در آخر

تبلیغ در اینستاگرام
تبلیغات شبکه اجتماعی

همیشه به یاد داشته باشید که کمپین های تبلیغاتی خود را آزمایش کنید! چندین نسخه از یک تبلیغ را اجرا کنید تا نسخه ای را پیدا کنید که بیشترین تبدیل را ایجاد می کند. این بهترین راه حل برای تبلیغات رسانه های اجتماعی شما برای ارائه بازده بالا است. برای صرفه جویی در زمان، می توانید از یک کارشناس تبلیغات در وبسازان نوین نیز بخواهید که به شما در ایجاد کمپین های تبلیغاتی کمک کند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 1 میانگین: 5]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها