ارسال عکس با پیامک

چگونه از طریق پیامک عکس بفرستیم؟

چگونه از طریق پیامک عکس ارسال کنیم؟

امروزه با وجود پیام رسان‌هایی همچون تلگرام و واتس اپ ارسال عکس به یک فرآیند بسیار ساده و آسان تبدیل شده است. با این حال همانطور که پیام‌های متنی واتس اپ و تلگرام نتوانست نیاز به SMS را به طور کامل رفع کند، نیاز به پیام‌های چند رسانه‌ای برای ارسال عکس نیز رفع نشده است. در موارد زیادی ممکن است به دلایل مختلف امکان استفاده از تلگرام و واتس اپ وجود نداشته باشد. برای مثال زمانی که فرد مقابل از این نرم افزارها استفاده نمی‌کند چگونه باید برای او عکس ارسال کنیم؟ اینجاست که ارسال عکس با پیامک به کمک ما می‌آید.

ارسال عکس با پیامک امکان پذیر است؟

اولین سوالی که در مورد نحوه ارسال عکس با پیامک پیش می‌آید این است که آیا می‌توان از پیامک برای ارسال عکی استفاده کرد؟ در پاسخ باید گفت بله؛ اما پیامکی که حاوی عکس باشد دیگر SMS نیست و درواقع تبدیل به یک پیام چند رسانه‌ای یا MMS می‌شود. پیام‌های چند رسانه‌ای، امکان ارسال عکس، صوت، مخاطبان و … را برای ما فراهم می‌کنند. برای مثال شما می‌توانید با خرید پنل پیامک، اقدام به ارسال پیام‌های صوتی کنید که به نوعی یک پیام چند رسانه‌ای محسوب می‌شوند.

برای ارسال عکس از طریق پیامک به چه چیزهایی نیاز داریم؟

سرویس MMS اولین چیزی است که برای ارسال عکس در پیامک به آن نیاز دارید. شما باید این سرویس را روی گوشی خود فعال کرده باشید. فرد دریافت کننده نیز باید این سرویس را دریافت کرده باشد. همراه اول و ایرانسل به عنوان بزرگترین اپراتورهای همراه اول کشور، هر دو قابلیت ارسال پیام چند رسانه‌ای را دارند. 

تنظیمات برای ارسال عکس با پیامک

حال برای تنظیم گوشی تلفن خود در ایران به منظور دریافت MMS باید به این مورد توجه کرد. گوشی شما باید قابلیت دریافت MMS را داشته باشد.  برای مشاهده فهرست گوشی هایی که قابلیت دریافت MMS را دارند در سایت های اینترنتی جست وجو کنید. تنظیمات اتصال به GPRS در آن ذخیره شده باشد (توجه داشته باشید که MMS از طریق شبکه GPRS ارسال می شود). تنظیمات سرویس MMS در آن ذخیره شده باشد.

چگونه از طریق پیامک عکس بفرستیم؟
ارسال عکس با پیامک

ارسال عکس

برای ارسال عکس ها این مراحل را انجام دهید:

 1. به منوی پیام های (Messages) تلفن همراه تان بروید؛
 2. به این ترتیب ادامه بدهید: پیام جدید/ پیام چند رسانه ای (“New messages/MMS “Multimedia message)
 3. شماره تلفن همراه یا نشانی اینترنتی (Contact number/ E mail address) مورد نظر را وارد کنید. (در بعضی مدل های تلفن همراه، “آدرس ارسال” بعد از وارد کردن متن پرسیده می شود)؛
 4. گزینه “درج” (Insert) و سپس “درج عکس” (Insert picture) را انتخاب کنید.
 5. عکس مورد نظرتان را وارد کنید؛
 6. MMS را ارسال کنید.

دریافت عکس

پس از اطمینان از درستی تنظیمات MMS برای دریافت عکس به این مراحل دقت کنید.

 1. یک پیام در صندوق پیام های گوشی تان (inbox) ظاهر می شود.
 2. شما می توانید گزینه دیدن پیام (view/retrieve) را انتخاب کنید؛
 3. پیام به همراه تصویر ارسال شده روی گوشی شما نمایش داده می شود.

منظور از پیام چند رسانه‌ای یا MMS چیست؟ جدیدترین فناوری روز

MMS مخفف عبارت Multimedia Messaging Service به معنای سرویس پیامرسانی چندرسانه‌ای است. ام ام اس به عنوان یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین استانداردهای ارسال پیام در شبکه‌های موبایلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سرویس محدودیت‌های متنی در اس ام اس (حداکثر تعداد کاراکتر) را ندارد و علاوه‌بر این، امکان ارسال تصاویر، صدا و فیلم را از طریق پیام کوتاه امکان پذیر می‌کند. همین قابلیت‌های ویژه باعث شده تا نقش MMS در تبلیغات نیز پررنگ باشد.

بررسی تفاوت MMS با SMS؛ جلوه‌ای دیگر از تکنولوژی مخابراتی

پیام کوتاه متنی و پیام کوتاه چندی رسانه‌ای هر دو بر یک بستر و به صورت متنی ارسال می‌شوند. در پیامک‌های چند رسانه‌ای محدودیتی برای تعداد کاراکترها وجود ندارد. در این سرویس، کدهای عکس، صوت و فیلم ارسال می‌شود و در دستگاه گیرنده بارگزاری می‌شوند. برای استفاده از خدمات MMS به اینترنت نیاز است و همین موضوع باعث محدودیت‌هایی در سال‌های اولیه عرضه این سرویس شده بود. از طرفی هزینه خدمات MMS نیز بیشتر از SMS می‌شد و سرعت انتقال پیام‌ها نیز کمتر بود. به همین دلیل در سال‌های اولیه، خصوصاً در ایران، تمایل زیادی به MMS وجود نداشت.

اولین سرویس پیام کوتاه چند رسانه‌ای برای شبکه‌های GPRS در ایران عرضه شد. بعد از آن در شبکه نسل سوم ۳G و نسل چهارم ۴G امکان ارسال MMS با حجم بالا در مدت زمان کمتر نیز فراهم شد. با وجود شبکه‌های پرسرعت ۴G و ۴.۵G در ایران، امروزه امکان ارسال پیام چندرسانه‌ای به صورت پیامک انبوه و با سرعت بالا نیز وجود دارد. به این ترتیب تفاوت زیادی از این لحاظ با پیامک متنی ندارد.

چه فرمت‌هایی در MMS قابل ارسال هستند؟

در ادامه پاسخ به سوال پیام چند رسانه ای چیست، باید به این نکته توجه کنید که MMS این امکان را به ما می‌دهد تا در کنار ارسال پیام‌های متنی بدون محدودیت تعداد کاراکتر، پیام‌های حاوی فایل‌هایی با فرمت‌های زیر را نیز ارسال کنیم:

 • متن (متن با قلم‌ها و رنگ‌های مختلف)
 • عکس (JPEG، GIF)
 • صدا  (MP3، MIDI)
 • ویدئو (MPEG)

چگونه پیام چند رسانه‌ای ارسال کنیم؟ راهنمای ارسال پیام چند رسانه ای در ایرانسل و همراه اول

برای فعال سازی MMS ایرانسل و همراه اول در هنگام خرید سیم کارت باید در فرم اولیه درخواست فعال سازی پیام چند رسانه‌ای را ثبت کرده باشید. در غیر این صورت باید به دفاتر خدمات یا نمایندگی‌های این دو شرکت مراجعه کنید و فرم مربوط به فعال سازی سرویس پیام چند رسانه‌ای را پر کنید.

راهنمای تنظیم پیام چند رسانه ای همراه اول،‌ فقط یک کد ارسال کنید

ارسال عکس با پیامک
ارسال عکس با پیامک

در فعال سازی پیامک MMS همراه اول معمولاً همزمان با ارسال تنظیمات مرتبط با اینترنت، که به صورت خودکار انجام می‌شود، تنظیمات پیامک چند رسانه‌ای نیز از اپراتور دریافت می‌گردد. با این حال شما می‌توانید با ارسال کد IMEI گوشی خود به شماره ۸۰۰۸ نیز مجدداً این تنظیمات را دریافت و روی گوشی خود نصب کنید.

تنظیمات mms ایرانسل چگونه است؟ راهنمای فعال سازی MMS ایرانسل

در خطوط ایرانسلی نیز شرایط مشابهی وجود دارد و در صورت ثبت درخواست فعالسازی MMS، تنظیمات آن به صورت خودکار ارسال می‌شود. همچنین شما می‌توانید با شماره گیری #۱*۴*۵۵۵* نیز این تنظیمات را دریافت و نصب کنید. در صورت تمایل به ارسال MMS تبلیغاتی نیازی به فعال سازی آن روی خط شخصی ندارید و می‌توانید از سرویس‌های نوران اس ام اس استفاده کنید. در کنار ارسال پیامک‌های تبلیغاتی می‌توانید از خدماتی مانند ارسال پیامک ناشناس نیز بهره مند شوید.

چگونه پیام چند رسانه ای را غیر فعال کنیم

حتما با توضیحاتی که در این قسمت مطالعه کرده‌اید این سوال برایتان پیش آمده است که چگونه پیام چند رسانه‌ای را غیر فعال کنیم؟ غیر فعال کردن پیام‌های رسانه‌ای از طریق منوی گوشی امکان‌پذیر است. همچنین با ارسال درخواست به اپراتورهای تلفن همراه می‌توانید برای غیر فعال کردن MMS اقدام کنید.

آیا فعال کردن پیام چند رسانه‌ای برای همه گوشی‌ها ممکن است؟

در گذشته تنها تعداد اندکی از گوشی‌های تلفن همراه از MMS پشتیبانی می‌کردند و این ویژگی به عنوان یک آپشن در نظر گرفته می‌شد. اما بعد از ورود اپل با سیستم عامل IOS و بعد از آن عرضه سیستم عامل اندروید تمام گوشی‌هایی که با این دو سیستم عامل عرضه شده‌اند به صورت پیش فرض از MMS پشتیبانی می‌کنند. تنها در صورتی که از گوشی‌های ساده بدون سیستم عامل استفاده می‌کنید امکان ارسال و دریافت پیام چند رسانه‌ای را نخواهید داشت. در حال حاضر علاوه بر گوشی‌ها، بسیاری از پلاگین های پیامکی در سایت‌ها نیز از MMS پشتیبانی می‌کنند و شما می‌توانید از سایت خود نیز پیام چند رسانه‌ای ارسال کنید.

پیامک صوتی با MMS‌ چه تفاوتی دارد؟

لازم به ذکر است که پیامک چندرسانه ای با پیامک صوتی متفاوت است، در وب سرویس پیامک چند رسانه‌ای محتوا در قالب پیامک ارسال می‌شود اما هنگام ارسال پیام صوتی با مخاطب تماس گرفته می‌شود و بعد از پاسخ‌دهی مخاطب صدا پخش می‌شود.

آیا پیام چند رسانه‌ای محدودیت دارد؟ حجم عکس چقدر باشد؟

در پیام چند رسانه‌ای برخلاف اس ام اس به 160 کاراکتر متنی محدود نیستید و می‌توانید محتواهای تصویری و صوتی را نیز ارسال کنید. اما حجم کل پیامک نباید از 300 کیلوبایت بیشتر باشد. بنابراین نمی‌توانید عکس‌هایی که با دوربین گوشی تهیه کرده‌اید را بدون هیچ کاهش حجمی ارسال کنید. نرم افزارهای زیادی برای گوشی‌ها وجود دارد که می‌تواند این کار را فرم ها برای شما انجام دهد.

البته در گوشی‌های جدید با انتخاب عکس به صورت خودکار تغییر سایز انجام می‌گیرد. ممکن است این موضوع کیفیت عکس را کاهش دهد. این موضوع تنها مربوط به پیام چندرسانه‌ای و MMS نیست. در واقع زمانی که تصاویر را در تلگرام و واتساپ ارسال می‌کنید نیز به صورت خودکار حجم آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

چگونه در پیامک عکس ارسال کنیم؟

حالا که با پیام چند رسانه‌ ای و محدودیت‌ های آن آشنا شده‌ای کافی است بعد از طی مراحل قبلی که شامل فعال سازی MMS و کاهش حجم تصاویر می‌شود، وارد نرم افزار پیام رسان گوشی خود شوید. فرقی نمی‌کند که گوشی شما اندرویدی یا iOS باشد. هنگامی وارد نرم افزار SMS خود می‌شوید، معمولاً در کنار بخش وارد کردن متن، گزینه‌ای برای الصاق تصاویر یا پیام صوتی وجود دارد. کافی است تا این گزینه را انتخاب کرده و سپس از گالری خود عکس مورد نظر را نشان دار کنید.

بعد از انجام این مرحله، پیام کوتاه شما به پیام چند رسانه‌ای تبدیل می‌شود. معمولاً در کنار تصویر انتخاب شده سایز کلی پیام چند رسانه‌ای شما نیز نمایش داده می‌شود. به این ترتیب در صورتی که حجم پیام به 300 کیلوبایت نرسیده باشد می‌توانید متن، صوت یا تصاویر دیگری نیز به پیام خود اضافه کنید. در صورت رسیدن به حداکثر حجم پیام اخطاری برای شما نمایش داده خواهد شد. حالا می‌توانید پیام خود را به شماره مدنظر ارسال کنید.

آیا امکان ارسال پیام با عکس به صورت انبوه وجود دارد؟

ارسال پیامک انبوه یکی از بهترین روش‌های بازاریابی و تبلیغات است. امکان ارسال پیامک عکس دار به صورت انبوه می‌تواند بسیار جذاب باشد و باعث جلب نظر مخاطبان شود. با این حال، به دلایل مختلفی این موضوع امکان پذیر نیست. نکته اول هزینه نسبتاً بالای پیام‌های عکس دار است که باعث می‌شود هزینه نهایی چندین برابر هزینه پیامک متنی باشد. از طرف دیگر، متاسفانه تعداد افرادی که سرویس MMS را فعال کرده‌اند بسیار اندک است. به همین دلیل ممکن است بسیاری از مخاطبان شما قادر به دریافت پیامک چند رسانه‌ای نباشند.

هزینه ارسال پیام دارای عکس چقدر است؟ چقدر طول می‌کشد پیام به مقصد برسد؟

همانطور که اشاره کردیم هزینه ارسال عکس از طریق پیامک چندین برابر پیام‌های متنی است. در واقع یک پیام چند رسانه‌ای خود از چندین پیام متنی تشکیل شده است و این موضوع هزینه ارسال آن را زیاد می‌کند. با این که این روش می‌تواند برای تبلیغات بسیار جذاب باشد اما گزینه‌های جذاب‌تری مانند ارسال پیامک با نام دلخواه وجود دارد که علاوه بر کم هزینه بودن، تأثیر گذاری زیادی هم دارند.

به طور معمول مدت زمان ارسال پیام کوتاه چند رسانه‌ای کمی بیشتر از پیام متنی است. با این حال معمولاً بیشتر از چند دقیقه طول نخواهد کشید و دریافت کننده بلافاصله می‌تواند عکس ارسال شده در پیامک را مشاهده کند.

نوران اس ام اس، بهترین پنل پیامکی ایران

در این مقاله سعی کردیم به سؤال چگونه از طریق پیامک عکس بفرستیم پاسخ دهیم. شما می‌توانید با استفاده از سرویس پیام چند رسانه‌ای همراه اول و ایرانسل، اقدام به ارسال پیامک عکس دار کنید. برای اینکار باید MMS روی خط شما و دریافت کننده فعال باشد. هزینه این روش بیشتر از پیامک معمولی است اما در شرایط ویژه بسیار کار راه انداز خواهد بود. این روش برای ارسال پیامک تبلیغاتی و اس ام اس انبوه مناسب نیست زیرا هزینه زیادی دارد و همه افراد MMS را فعال نکرده‌اند. با این حال شما می‌توانید از امکانات جذاب پنل پیامکی نوران اس ام اس همچون ارسال پیام صوتی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه کافی است تا با شماره‌های موجود در سایت ارتباط برقرار کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 0 میانگین: 0]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها