10 اشتباه در برندینگ

اشتباه در برندینگ

10 اشتباه در برندینگ که باید از آنها اجتناب کرد

نام تجاری یک تکه کیک نیست. برای ایجاد برندی که متمایز باشد و داستان کسب و کار شما را بازگو کند، کار سنجیده و دقیق زیادی لازم است. از طریق رسانه های اجتماعی، خبرنامه ها، ایمیل ها، سایت شما و سایر روش های ارتباط با مخاطبان برندینگ انجام می شود. در حالی که شما در حال انجام کار نمایندگی برند خود به صورت آنلاین و حضوری هستید، فکر کردیم ایده خوبی است که به شما نشان دهیم چه کاری را نباید انجام دهید. بسیاری از اشتباه های رایج در مشاوره برندینگ وجود دارد که به راحتی می توان از آن ها اجتناب کرد، در این مقاله 10 اشتباه رایج در برندینگ که باید از آن ها اجتناب کرد را به شما می گوییم.

1. لوگویی که با برند شما مطابقت ندارد

لوگو یکی از جنبه های اصلی برند شماست، اما اگر با لوگویی که کاملا درست نیست شروع کنید، به روزرسانی آن در آینده دشوار است. برخی از اشتباهات رایج لوگو عبارتند از:

  • استفاده از فونت های ناخوانا
  • انتخاب ضعیف از ترکیب رنگ
  • داشتن یک شعار لوگوی طولانی یا غیر ضروری
  • استفاده از نمادی که با برند یا هدف تجاری شما مطابقت ندارد

یک لوگو با نام تجاری شما مرتبط می شود و تغییر لوگو واقعاً می تواند بر پایه و اساس شما تأثیر بگذارد، بنابراین بهتر است بار اول آن را درست انجام دهید.

2.موفقیت خود را به نمایش نمی گذارید

شما باید با موفقیت با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید که چرا برند شما خاص و متفاوت از دیگران است. اگر این کار را نکنید، آن‌ها برای مدت طولانی در وب‌ سایت شما حضور نخواهند داشت یا به کسب و کار شما پایبند نیستند. به عبارت دیگر، توسعه وفاداری به برند دشوار خواهد بود.

از شعار گرفته تا هدف شرکت، در پیام‌ های خود واضح و شفاف باشید که چه می‌ کنید و چرا برای مشتریانتان مهم است. از استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی، اصطلاحات مبهم که معنی خاصی ندارند و استفاده از پیام هایی مشابه رقبا خودداری کنید. در مورد مشکلی که حل می کنید واضح باشید.

اشتباه در برندینگ
اشتباه در برندینگ

3.عدم حفظ ثبات برند

یکی از بدترین کار هایی که می توانید برای کسب و کار خود انجام دهید این است که از دستورالعمل های برند خود پیروی نکنید. این دستورالعمل‌ ها مشخص می‌کنند که کسب‌ و کار شما چیست و چگونه از دیگران متمایز است. به دستورالعمل‌ های برند خود پایبند باشید، از استفاده از لوگو گرفته تا طرح‌ های رنگی، تصاویر بصری، سبک صوتی و پیام‌ رسانی و فونت‌ ها.

4.فراموش کردن ارتباط با مشتریان

مشتریان شما نان و کره کسب و کار شما هستند. بدون آن ها، شما هیچ جا نبودید! مخاطبان شما منحصر به برند شما هستند و برند شما نیز در نوع خود بی نظیر است. به همین دلیل، یک ارتباط منحصر به فرد وجود دارد که فقط شما می توانید با مشتریان خود داشته باشید! درک این موضوع به شما کمک می کند تا بین خود و مشتریان یا مشتریان خود حس اعتماد ایجاد کنید که به حفظ وفاداری به برند کمک زیادی می کند.

برخی از راه‌های عالی برای ارتباط بیشتر عبارتند از:

  • یک خبرنامه هفتگی یا ماهانه شامل داستان های مشتری و ویژگی ها
  • پاسخ دادن به نظرات در کانال های اجتماعی شما
  • نمایش نظرات مشتریان در وب سایت شما
  • وبلاگی که مشتریان شما را از طریق مصاحبه معرفی می کند
  • زمان پاسخگویی سریع و پشتیبانی قوی از مشتری
  • پاسخ به بررسی های آنلاین

همه این‌ها راه‌هایی هستند که مطمئن شوید جریان ارتباطی ثابتی بین شما و مشتریانتان برقرار می کنید.

5.فراگیر نبودن

حتی اگر یک کسب‌ و کار محلی با مشتری کوچک و محلی هستید، برند شما به لطف چیز کوچکی به نام اینترنت، دامنه جهانی دارد. آخرین چیزی که می خواهید این است که مردم فکر کنند برند شما قدیمی یا منحصر به فرد است.

مطمئن شوید که با استفاده از زبانی فراگیر، تصاویر متنوع و حساسیت فرهنگی از مشتریانی با هر زمینه‌ ای استقبال کنید. اگر بودجه دارید، حتی ممکن است بخواهید وب سایت خود را به صورت حرفه ای ترجمه شده نگاه کنید. همیشه از مشتریان خود بازخورد بخواهید و حتماً قبل از انتقال کسب و کار خود به مناطق یا بازارهای جدید، تحقیقات عمیقی انجام دهید.

دوران کسب و کار های کوچک و فروشگاه های گوشه ای گذشته است. اینترنت همه چیز را جهانی کرده است و دلیلی وجود ندارد که کسب و کار شما نتواند به آن ملحق شود.

6.عدم نمایش عمق نام تجاری شما

نحوه استفاده و برقراری ارتباط شما در هر یک از کانال های رسانه اجتماعی باید کمی متفاوت باشد، زیرا مخاطبان شما نیز از هر یک به طور متفاوت استفاده می کنند. اینستاگرام شما ممکن است پلت فرم اصلی برای بازاریابی و نمایش محصولات و خدمات شما باشد، در حالی که صفحه فیس بوک شما به عنوان منبع اصلی تماس و فروش برای کسب و کار شما استفاده می شود.

اشتباه در برندینگ
اشتباه در برندینگ

اگر مشتریان احتمالی شما در کانال‌ های مختلف شما را بررسی می‌ کنند، نمی‌ خواهید دقیقاً همان چیزی را در هر کدام ببینند. این یک اشتباه بزرگ در برندسازی خواهد بود. شما می‌ خواهید مطمئن شوید که جنبه‌ های مختلف برند خود را با استفاده از هر کدام متفاوت نشان می‌دهید.

7.نادیده گرفتن افکار عمومی

عادت کردن به نظرات عمومی در مورد برند و کسب و کار شما می تواند سخت باشد، اما بخش مهمی از ایجاد و حفظ اعتماد و وفاداری با مشتریان شما است. از فرم های بازخورد استفاده کنید، در مورد افکار عمومی تحقیق کنید و نظرسنجی راه اندازی کنید تا دریابید که چه کاری می توانید برای خدمات رسانی به مشتریان خود انجام دهید.

رسانه های اجتماعی فراتر از استفاده از آن به عنوان یک ابزار بازاریابی و بیشتر به عنوان یک ابزار ارتباطی حرکت می کنند. مشتریان بیشتری از برندها درباره محصولاتشان سؤال می‌ پرسند، بازخورد می‌دهند و حتی از برندهایی که خدمات بد یا محصول معیوب ارائه کرده‌اند، صدا می‌زنند. در واقع، 46 درصد از مردم از رسانه های اجتماعی برای فراخوانی یک برند استفاده کرده اند!

به‌عنوان یک کسب‌ و کار، قطعاً باید به این نظرات پاسخ دهید، مبادا تأثیری که روی مشتریانتان می‌گذارید بدتر شود. بهترین روش این است که در عرض 12 ساعت به نظراتی که در کانال های خود ارسال می شود پاسخ دهید. هرچه سریعتر پاسخ دهید، تجربه مشتری شما بهتر خواهد بود. همه اینها به طور مثبت بر برند شما منعکس می شود.

8.جلوگیری از بحران

ما امیدواریم که شما هرگز مجبور نباشید با هیچ نوع بحرانی دست و پنجه نرم کنید اما می دانیم که همیشه دست اندازها در جاده وجود دارد. وب سایت شما در یکی از بزرگترین فروش های شما از بین می رود. با مشکلات حمل و نقل مواجه می شوید. شما عکس را دریافت می کنید. اگر همه چیز به هر دلیلی اشتباه پیش برود، روشی که نام تجاری شما با بحران برخورد می کند تأثیر زیادی بر نحوه دید عموم از شرکت شما خواهد داشت.

اولین کاری که باید انجام دهید، اگر مشکلی پیش بیاید، رسیدگی فوری به موقعیت و با حساسیت است. آنچه را که اتفاق افتاده است بپذیرید و کمی همدلی نشان دهید راه طولانی تری نسبت به رها کردن کشتی یا سرزنش کردن دارد. راه‌ حلی را که روی آن کار می‌کنید به اشتراک بگذارید و حضور داشته باشید (اینجا است که پاسخ‌های سریع به نظرات کمک می‌کند) تا مردم فکر نکنند که شما سعی در پنهان کردن دارید.

9.بیش از حد مبهم بودن

در تبلیغات، مبهم بودن از دیرباز با ایجاد فضایی از رمز و راز و دسیسه همراه بوده است. اما تا زمانی که به طور کامل آن را ثابت نکنید، ریسک ارزش آن را ندارد. مبهم بودن بیش از حد در زبان می تواند باعث شود مردم به طور کامل از کاری که انجام می دهید سوء تفاهم کنند، مشکلی که قطعاً نمی خواهید داشته باشید. نه تنها مجبور خواهید بود بارها و بارها به سؤالات مشابه پاسخ دهید، بلکه احتمالاً در ایجاد تمایز بین خود و رقبای خود شکست خواهید خورد. اشتباه بزرگ در برندینگ!

اشتباه در برندینگ
اشتباه در برندینگ

از اصطلاحات منحصر به فرد استفاده کنید و خود را به وضوح توضیح دهید تا برند شما از بقیه متمایز شود. شما زمان محدودی دارید تا داستان برند خود را به کسی بگویید و آنچه انجام می دهید توضیح دهید. پس سریع انجامش بده!

اگر با این نکته مشکل دارید، این را به خاطر بسپارید: روی مزایایی که برای مشتریان به ارمغان می آورید تمرکز کنید، نه ویژگی ها. به این فکر کنید که چه چیزی مشتریان شما را هدایت می کند و به افکار آنها ضربه بزنید. تکراری نباشید، در عوض، مکالمه باشید. منعکس کنید که واقعاً چگونه با مشتریان خود صحبت می کنید و به آن روش می نویسید.

10.نادیده گرفتن طراحی خوب

یکی از اشتباهات بزرگ برندنیگ که بسیاری از کسب‌ و کارها مرتکب می‌ شوند این است که تلاشی برای طراحی لوگو و هویت برند با ظاهر حرفه‌ ای انجام نمی‌ دهند. استخدام یک طراح حرفه ای برای کمک به ایجاد دستورالعمل های برند شما یک سرمایه گذاری ارزشمند است که در آینده از آن خوشحال خواهید شد.

 در آخر

برای صحبت با آن ها وقت بگذارید و یک راهنمای سبک برای برند ایجاد کنید که استفاده از رنگ، نوع فونت، سبک و تصویری را که می خواهید به تصویر بکشید، تعریف می کند. این به شما این امکان را می دهد که در همه زمینه ها ثابت بمانید. در مرحله بعد، با آنها کار کنید تا آن برند را در وب سایت و کانال های رسانه های اجتماعی خود اعمال کنید. هنگام برندسازی شرکت خود باید موارد زیادی را در نظر داشته باشید، اما با اجتناب از این مشکلات بزرگ می توانید خود را به سمت داشتن یک نام تجاری موفق و قابل تشخیص آماده کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 0 میانگین: 0]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها