مشاوره کسب و کار اینترنتی

مشاوره کسب و کار اینترنتی

مشاوره کسب و کار اینترنتی

رقابتی که امروزه در میان کسب و کار های اینترنتی مشاهده می‌ کنیم تقریبا تا به حال نبوده است. دقیقا به همین دلیل است که مدیران سازمان‌ ها برای راه‌ اندازی و توسعه کسب و کار همواره باید با دریافت مشاوره کسب و کار اینترنتی از مشاوران خبره و با تجربه کمک بگیرند. کسب و کار های آنلاین با توجه به رقابت بسیاری که در میان شان وجود دارد باید از استراتژی‌ ها و رویکرد های نوین در نحوه عملکردشان استفاده کنند تا بتوانند پیشرفت را در کسب و کارشان مشاهده کنند. در واقع مشاوران بازاریابی و کسب و کار با ارائه راه حل‌ های کاربردی، استراتژی‌ های بازاریابی نوین به مدیران تازه کار جهت ایجاد زیر ساخت‌ های اصولی و رقم زدن رشد در سازمانشان کمک می‌کنند. مشاوران آنلاین با بینش مفید و گسترده‌ای که دارند نتایج مطلوبی را برای کسب و کارها به ارمغان می‌آورند.

کسب و کار اینترنتی چیست؟

به آن دسته از مشاغل و سازمان‌ هایی که بیشتر فعالیت‌ شان در بستر اینترنت انجام می‌شود، کسب و کار اینترنتی گویند. این نوع کسب و کارها نیازی به فضای فیزیکی جهت انجام فعالیت‌ های کاری ندارند و همه چیز به طور کامل به اینترنت وابسته است. در واقع در کسب و کارهای اینترنتی بستر اصلی و مهم فعالیتشان اینترنت محسوب می‌شود. البته که یکسری کارها به عنوان مثال بسته بندی محصولات، فرآیند ارسال سفارشات به صورت آنلاین انجام نمی‌گیرد و نیاز به فضای فیزیکی برای انجام این کارها دارند، در واقع یک کسب و کار اینترنتی می‌تواند ترکیبی از یک کار سنتی و آنلاین باشد.

مشاوره کسب و کار اینترنتی
مشاوره کسب و کار اینترنتی

مشاوران بازاریابی کسب و کار چه می کنند؟

در این صفحه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 • مشاور بازاریابی کسب و کار چه می کند؟
 • چرا باید با یک مشاور بازاریابی همکاری کنید؟
 • چگونه یک مشاور بازاریابی می تواند به کسب و کار کوچک شما کمک کند؟

ابتدا، بیایید با پاسخ دادن به این سوال شروع کنیم، “یک مشاور بازاریابی کسب و کار چه می کند؟“. همانطور که ممکن است حدس زده باشید، یک مشاور بازاریابی کسب و کار قدرت ایجاد یک استراتژی بازاریابی را دارد که به کسب و کار شما کمک می کند معیارهای کلیدی مانند ترافیک سایت و فروش را بهبود بخشد، اما این فقط نوک کوه یخ است.

در زیر، ما در مورد بسیاری از کارهایی که یک مشاور بازاریابی دیجیتال کسب و کار می تواند برای کسب و کار شما انجام دهد صحبت خواهیم کرد.

به شما کمک می کند سبک و صدای برند بسازید. سبک و صدای برند شما دو مورد از قابل تشخیص ترین چیزها در مورد برند شما هستند. اگر به‌ تازگی به‌ عنوان یک کسب‌ و کار کوچک شروع به کار کرده‌اید، بسیار مهم است که برند خود را تقریباً بلافاصله ایجاد کنید. تثبیت نام تجاری خود در جلوه شناخت برند کمک می کند و فروتنی را در تجارت شما به ارمغان می آورد که برای خریداران علاقه مند قابل ارتباط است.

به عنوان مثال، اگر صاحب یک شرکت لوازم التحریر هستید و آن را “کاغذ و گیره” می نامید، ممکن است کاربران بلافاصله با فروشگاه شما ارتباط برقرار نکنند. در عوض، اگر کسب و کار کوچک خود را با یک لوگوی سرگرم کننده گیره کاغذ، یک شعار و یک طرح رنگی مشخص به بازار عرضه کنید، احتمال اینکه کاربران برند شما را به خاطر بسپارند و با کسب و کار شما ارتباط برقرار کنند، بسیار بیشتر خواهد شد.

مشاوران بازاریابی کسب و کار می توانند به شما کمک کنند تا شخصیت برند خود را توسعه دهید تا کاربران بیشتر شما را به خاطر بسپارند. اگر از قبل سبک و صدایی دارید که از آن راضی هستید، مشاور بازاریابی کسب و کار می تواند به شما کمک کند تا برند خود را به کل استراتژی بازاریابی خود گسترش دهید.

به عنوان مثال، در حال حاضر، برند شما ممکن است فقط در وب سایت شما آشکار باشد، اما مشاور بازاریابی شما می تواند به شما کمک کند لحن و صدای خود را در حضور در رسانه های اجتماعی، محتوای خود و موارد دیگر اعمال کنید.

با یک مشاور دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار، می توانید به راحتی تعیین کنید که چه استراتژی های بازاریابی برای شرکت شما مناسب تر است و چگونه برای کسب و کار شما مفید است. یک مشاور بازاریابی کسب و کار مدل کسب و کار کوچک را درک می کند که در تعیین استراتژی هایی که استفاده می کنید مهم است.

وقتی با یک مشاور بازاریابی برای کسب و کار خود کار می کنید، اهداف شما همیشه در ذهن شماست و پیشنهادات مشاور شما را هدایت می کنند. هدف مشاوره کسب و کار اینترنتی شما اطمینان از موفقیت کسب و کار شما با بازاریابی است، بنابراین درک اینکه چرا آن ها اهداف شما را جدی می گیرند آسان است.

پس از صحبت در مورد آنچه که می خواهید با کمپین بازاریابی خود به دست آورید، مشاور شما در مورد اینکه چه استراتژی هایی به شما در رسیدن به آن اهداف کمک می کند، پیشنهاداتی را ارائه می دهد. آنها همچنین شما را از طریق راه‌ هایی راهنمایی می‌کنند که استراتژی‌ های مختلف بازاریابی دیجیتال کسب‌ و کارهای کوچک با هم کار می‌کنند، و کدام‌ ها را نباید نادیده بگیرید.

اکثر مشاوران بازاریابی یک کمپین سفارشی با توجه به اهداف و بودجه شما ایجاد می کنند. اکثر مشاوران دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک نیز استراتژی بازاریابی انتخابی شما را اجرا می کنند. آنها زمان صرف می کنند تا مطمئن شوند که همه کمپین های شما مرتب هستند و ابزارهای ردیابی مناسبی را برای تجزیه و تحلیل موفقیت شما تنظیم کرده اند.

برای مواردی مانند طراحی سایت، مشاور بازاریابی کسب و کار شما با یک طراح و توسعه دهنده وب برای اجرای تغییرات وب سایت همکاری می کند. اگر بدون تجزیه و تحلیل نتایج در بازاریابی سرمایه گذاری کنید، زمان و پول خود را تلف می کنید. مشاور بازاریابی دیجیتال کسب و کار شما، کمپین های شما را ردیابی می کند تا بینشی در مورد عملکرد آنها به دست آورد.

برای استراتژی هایی مانند سئو سایت، آنها احتمالا از Google Analytics استفاده می کنند، در حالی که پلتفرم های اجتماعی مانند انیستاگرام دارای یک پلت فرم تجزیه و تحلیل در سایت خود هستند. اگر کمپین‌ها عملکرد ضعیفی داشته باشند، مشاور شما می‌تواند پیشنهاداتی در مورد نحوه تغییر کمپین خود در جهت بهبود معیارهای کلیدی رو به جلو ارائه دهد.

وقتی صحبت از تغییر و رشد شد، مشاور شما می‌تواند از گزارش‌های تحلیلی و آزمایش‌هایی که اجرا می‌کند برای کمک به پیشنهاد و اجرای اصلاحات کمپین استفاده کند. انجام این تغییرات کوچک به صورت ماهانه یا حتی دو ماهه می تواند به حفظ کمپین شما کمک کند و به افزایش معیارهای کلیدی در طولانی مدت کمک کند.

با آن تغییرات و به روز رسانی های کمپین کوچک، مشاور بازاریابی دیجیتال کسب و کار شما می تواند به شما کمک کند تا به اهداف بازاریابی خاصی که هنگام همکاری آنها تعیین می کنید، برسید. مطمئن شوید که این اهداف را در ابتدای همکاری خود به طور خاص یادداشت کنید تا بتوانید همیشه آنها را در ذهن خود نگه دارید.

بهترین مشاوران بازاریابی کسب و کار در مورد احتمال دستیابی به آن اهداف صادقانه و پیشاپیش با شما خواهند بود، بنابراین اگر به شما گفتند که این هدف عالی است، ناامید نشوید.

چرا باید با یک مشاور بازاریابی همکاری کنیم؟

مشاوره کسب و کار اینترنتی
مشاوره کسب و کار اینترنتی

اگر خودتان می خواهید برای کسب و کار خود یک کمپین بازاریابی ایجاد کنید، زمان و انرژی زیادی را صرف کسب و کار کوچک خود می کنید. ناگفته نماند، شما همچنین باید در نظر بگیرید:

 • زمانی که برای مطالعه و یادگیری استراتژی های بازاریابی برای کسب و کار شما نیاز است
 • زمان درگیر در ساخت یک کمپین و تصمیم گیری در مورد استراتژی ها
 • زمان درگیر در تحقیق و اجرا

به عنوان یک کسب‌ و کار کوچک، نگه‌داشتن محصولات در قفسه‌ها حرف اول را می‌زند، و وقتی نگران استراتژی‌های بازاریابی هستید، ممکن است ادامه دادن به آن سخت باشد.

یک مشاور بازاریابی کسب و کار می تواند در زمان شما صرفه جویی کند. آنها در پول شما صرفه جویی می کنند، استخدام مشاور دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما نیز می تواند در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما شود.

یکی از مهمترین مزایای استخدام یک مشاور بازاریابی این است که آنها در کاری که انجام می دهند متخصص هستند. شما مجبور نخواهید بود که مهارت بازاریابی را به خود بیاموزید، بلکه می توانید برای پیشنهاد و اجرای کمپین ها مطابق با اهداف خاص خود به یک متخصص اعتماد کنید.

چگونه یک مشاور بازاریابی می تواند به کسب و کار کوچک شما کمک کند؟

یک مشاور کسب و کار اینترنتی می تواند به جهات مختلف به پیشرفت شرکت شما کمک کند. آنها می توانند به شما در افزایش معیارهای مهم بازاریابی کمک کنند، چه به تازگی شروع به کار کرده باشید و بخواهید کسب و کار کوچک خود را با بازاریابی ایجاد کنید، یا از کمپین فعلی خود ناراضی باشید، یک مشاور بازاریابی می تواند به شما در افزایش معیارهای مهم کمک کند.

در اینجا چند معیار وجود دارد که می توانید با بازاریابی دیجیتال بهبود دهید:

 • ترافیک وب سایت
 • نرخ پرش
 • زمان سکونت
 • سرعت صفحه
 • شناخت برند
 • کلیک های تبلیغاتی
 • فروش محصول
 • منجر می شود
 • نرخ تبدیل
 • درآمد سال به سال
 • دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی
 • ROI بازاریابی

مشاوره کسب و کار های انلاین می توانند کسب و کار شما را تغییر دهند، اگر متوجه شدید که کمپین بازاریابی فعلی شما شکست خورده است، یک مشاور بازاریابی کسب و کار می تواند کمک کند. اگرچه استخدام یک مشاور بازاریابی ممکن است یک سرمایه گذاری هزینه بر باشد، اما بدون شک نتیجه خواهد داد. این به این دلیل است که یک مشاور بازاریابی دانش لازم برای ارزیابی مدل کسب و کار فعلی شما و تشخیص ناهماهنگی ها و زمینه های بهبود را دارد.

آنها می توانند استراتژی هایی را پیشنهاد دهند که کسب و کار شما را بهبود می بخشد و با تایید شما، آنها را اجرا کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا رقابت خود را تشخیص دهید. یک مشاور بازاریابی می تواند با کمک به شما در شناخت رقبا که برای موفقیت کسب و کار شما بسیار مهم است به کسب و کار شما کمک کند.

در گذشته، اگر استراتژی بازاریابی خود را پیاده‌سازی کرده باشید، ممکن است رقیب خود را در نظر نگیرید. این گام اشتباه می‌تواند به فرصت‌ های از دست رفته منجر شود و شما را از نظر نوع محتوایی که مخاطب هدف شما از مصرف آن لذت می‌برد، در تاریکی قرار دهد.

نه تنها این، بلکه می توانید از رقبای خود چیزهای زیادی بیاموزید، زیرا آن ها کسب و کار خود را در پلتفرم های رسانه های اجتماعی، خبرنامه های ایمیل و موارد دیگر بازاریابی می کنند. اگر آنها موفق باشند، می تواند کمپین های بازاریابی شما را نیز آگاه کند که مشاور بازاریابی شما می تواند به شما در درک آن کمک کند.

وقتی بودجه بازاریابی خود را در اختیار یک مشاور بازاریابی قرار می دهید که می داند چگونه به شما کمک کند از هر ریال بهترین استفاده را ببرید، متوجه خواهید شد که پول بیشتری برای قرار دادن در سایر زمینه های حیاتی کسب و کار خود برای کمک به رشد رشد دارید.

وبسازان نوین، مشاور کسب و کار اینترنتی شماست

اگر به دنبال یک مشاور بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارهای کوچک هستید تا به شما در رشد کسب و کارتان کمک کند، با ما تماس بگیرید. روزانه کسب و کارهای بزرگی را می‌بینیم که رشد بسیار فوق‌العاده‌ای را در فضای اینترنت تجربه کرده‌اند و میزان رشد در کلان شهرهایی چون تهران و کرج بسیار بیشتر بوده است. در نتیجه شرایط پیشرفت در شهرهای بزرگ بسیار دشوارتر از شهر های کوچک می‌ باشد و مدیران کسب و کارهای اینترنتی بهتر است که به جهت توسعه سازمان خود اقدام به دریافت مشاوره کسب و کار اینترنتی کنند تا به بهترین نتایج به صورت اصولی برسند.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 1 میانگین: 5]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها