مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام چیست و چه مهارت‌هایی نیاز دارد؟

مدیریت پیج اینستاگرام یکی از مواردی است که هر فردی که می‌خواهد به نحوی در این حوزه فعالیت کند باید نکاتی در خصوص آن بداند. این افراد از گروه‌های متعددی مانند مدیر یک مؤسسه که قصد دارد در اینستاگرام پیج بسازد تا افرادی که قصد دارند فروشگاه آنلاین احداث کنند و اینفلوئنسرها تشکیل می‌شود. برای رسیدن به هدف که همان فالوور بالاتر و مطرح بودن پیج است باید مدیریت پیج را به درستی انجام داد. اما در این خصوص چه می‌دانید؟

مدیریت پیج اینستاگرام چیست؟

باید بدانید که برخی کارها مانند مدیریت پیج اینستاگرام نیاز به فردی حرفه‌ای و کاربلد دارد. مدیریت اصولی پیج اینستاگرام فرایندی است که تنها افراد حرفه‌ای در این زمینه می‌توانند به خوبی آن را انجام دهند. این افراد می‌توانند با هزینه کمتر، بازخورد بهتری ایجاد کنند و در زمان کوتاه‌تری پیج را به اهدافش که همان فالوور بالاتر است، برسانند. این یعنی مدیریت زمان موضوع مهمی است. این افراد برای پیج‌های فروش آنلاین بسیار مفید هستند. این افراد می‌توانند با مهارتی که دارند، فالوورها را ترغیب به خرید بیشتر از پیج کنند یا باعث شوند برند شما بسیار بیشتر از گذشته شناخته شود.

تعرفه تولید محتوا اینستاگرام در کرج با تیم وبسازان نوین

وظایف مدیر یک پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام
مدیریت پیج اینستاگرام

 همان‌طور که گفتیم مدیریت پیج اینستاگرام نیاز به داشتن مهارت‌هایی هست. همچنین مدیر یک پیج باید وظایفی را بلد باشد و آن‌ها را انجام دهد. وظایف مدیریت پیج اینستاگرام به شرح زیر است.

مطالعه بیشتر : ریلز اینستاگرام چیست؟

هدف گذاری

اولین نکته‌ای که هر فردی که مدیریت پیج اینستاگرام را بر عهده دارد، باید به آن توجه کند، هدف پیج است. یک مدیر خوب باید برای پیج، نحوه معرفی برند و بسیاری موارد دیگر هدف و برنامه‌ریزی داشته باشد. درست است که برخی از این موارد ممکن است از طرف صاحبان شرکت و پیج‌ها از مدیریت پیج اینستاگرام خواسته شود، اما باز هم مدیر پیج است که باید هدف‌های مناسب را تعیین کند و در راستای رسیدن به آن‌ها گام بردارد.

برنامه‌ریزی برای محتوا

مهم‌ترین مسئولیت مدیریت پیج اینستاگرام، برنامه‌ریزی مناسب برای تولید و انتشار محتواست. او باید بداند که چه پست‌ها و استوری‌هایی باید تهیه شود. همچنین آن‌ها را در زمان‌ های مناسب منتشر کند تا بیشترین بازخورد را داشته باشند. پست‌ های مناسبتی، تخفیف‌ های دوره‌ای، برگزاری مسابقات و بسیاری موارد دیگر از جمله نکاتی است که او باید در برنامه‌ریزی‌هایی که برای پیچ انجام می‌دهد به آن‌ها توجه کند.

تحلیل رقبا

تحلیل و بررسی صحیح، اصولی و دقیق رقبا منافع زیادی برای هر پیج دارد. یکی دیگر از وظایف بسیار مهم مدیریت پیج اینستاگرام، تحلیل و بررسی رقباست. او با بررسی دقیق آن‌ها به نقاط ضعف و قوتشان پی خواهد برد. همین مسئله کمک می‌کند تا متوجه مشکلاتی که رقیبان با آن‌ها مواجه هستند، شود و به دنبال راهکار برای آن‌ها باشد. همچنین می‌ داند رقیبانش روی چه نکاتی بیشتر کار کرده‌اند. او می‌تواند بنا به برنامه‌ ریزی‌ های موجود تصمیم بگیرد که بر این نکات با قدرت بیشتری مانور دهد یا این بخش‌ ها را به رقیبان بسپارد و بر بخش‌ های دیگری که وجود دارند، تمرکز و قدرت بیشتری داشته باشد.

بررسی و تحلیل داده‌های پیج

میزان بازدید پست، استوری و ویدیو، میزان بازدید در بازه‌های زمانی متفاوت، ساعات پربازدید، میزان افزایش یا کاهش فالوور در بازه‌های زمانی متفاوت و بسیاری موارد دیگر از جمله اطلاعاتی هستند که می‌توان در پیج‌های کاری مشاهده کرد. تحلیل و بررسی درست این اطلاعات به پیشرفت پیج کمک بسیاری می‌کند. به عنوان مثال گذاشتن پست یا استوری در ساعات پربازدید یکی از نکاتی است که باعث می‌شود تا افراد بیشتری شانس دیدن این پست و استوری را در همان ساعات اول داشته باشند.

پاسخگویی به مخاطبان

یکی دیگر از وظایف کسانی که به عنوان مدیریت پیج اینستاگرام فعالیت می‌کنند، پاسخگویی به کامنت‌ها و پیام‌ های مخاطبان است. مخاطبان زمانی که ببینند نظرات، کامنت‌ها و پیام‌هایشان پاسخ داده نمی‌شود و به آن‌ها بی‌توجهی می‌شود اقدام به آنفالو کردن پیج می‌کنند. همین امر می‌تواند بسیاری از فالوورهایی که پیج می‌توانست داشته باشد را از دست بدهد. به همین دلیل پاسخگویی مناسب به مخاطبان از مهم‌ترین نکاتی است که هر کسی که کار مدیریت پیج اینستاگرام را انجام می‌دهد باید به آن توجه داشته باشد.

مدیریت تبلیغات

فردی که کار مدیریت پیج را به صورت حرفه‌ ای انجام می‌دهد برای تبلیغات هم برنامه دارد. این تبلیغات شامل تبلیغاتی می‌شود که در ابتدای راه به پیج‌های دیگر می‌سپارد تا پیج خودش بالاتر رود و هم شامل تبلیغاتی می‌شود که در زمان پیشرفت مناسب پیج از مجموعه‌ها و پیج‌های دیگر قبول می‌کند. بودجه‌بندی برای هزینه تبلیغات، عدم قبول تبلیغات نامناسب و صدمه‌زننده به پیج و بسیاری مواد دیگر، نکاتی هستند که مدیریت پیج اینستاگرام باید در خصوص تبلیغات به آن‌ها توجه کند.

صبور بودن

شاید صبور بودن را نتوان در میان وظایف مدیریت پیج اینستاگرام دانست. اما از جمله مهارت‌هایی است که یک مدیر پیج به آن نیاز دارد. در بسیاری مواقع کاربران نظرات عجیب و غریبی می‌نویسند، ایرادهای بسیار سخت‌گیرانه می‌گیرند و حتی برخی از کاربران به گردانندگان پیج توهین می‌کنند. برای برخورد با تمام این موارد نیاز است فرد بتواند صبوری خود را حفظ کند. اگر قرار باشد که هر کامنت و پیام روی مدیریت پیج اینستاگرام تأثیر بگذارد، او باید در مدت بسیار کوتاهی کار خود را عوض کند.

انتقادپذیری

از دیگر نکاتی که هر فردی که سمت مدیریت پیج اینستاگرام را بر عهده دارد باید داشته باشد، روحیه انتقادپذیری است. بسیاری از کاربران ممکن است به برخی از قسمت‌های پیج انتقاد انتقاد داشته باشند و آن را بیان کنند. مدیر باید بتواند این انتقادها را بدون جانب‌داری بررسی کند. بهترین‌ انتقادها را پیدا کند و با برنامه‌ریزی درست آن نکات را به محتوای پیج اضافه نماید.

تولید محتوا

شاید یکی از مهم‌ترین نکاتی که در خصوص هر پیج باید به آن توجه شود، تولید محتواست. تولید محتوا بخش‌های متفاوتی را شامل می‌شود که فردی که سمت مدیریت پیج اینستاگرام را قبول کرده باید به تمام آن‌ها توجه داشته باشد و بتواند این کارها را انجام دهد. این کارها عبارتند از:

آشنایی با نرم افزارهای گرافیکی

مدیریت پیج اینستاگرام
مدیریت پیج اینستاگرام

همان‌طور که می‌دانید اینستاگرام پلتفرمی مبتنی بر عکس است. به همین دلیل انتشار عکس‌های مناسب، جذاب و باکیفیت می‌تواند تأثیر بسیار مطلوبی بر پیشرفت پیج بگذارد. در نتیجه افرادی که کار مدیریت پیج اینستاگرام را انجام می‌دهند باید به نرم‌افزارهای گرافیکی مسلط باشند یا حداقل بتوانند به خوبی از آن‌ها استفاده کنند تا پست‌های مورد نظر خود را با بالاترین کیفیت و بهترین شیوه بسازند.

خلاقیت در تولید محتوا

کپشن‌های جذاب از دیگر مواردی است که در جذب مخاطب تأثیر دارد. نوشتن یک متن کوتاه در اینستاگرام که بتواند مخاطبان را جذب کند نیاز به رعایت چندین نکته دارد. این نکات عبارتند از:

 • متن باید کوتاه و خلاصه باشد.
 • کاربردی و جذاب باشد.
 • در عین خلاصه بودن به نکات ضروری اشاره داشته باشد.
 • خلاقانه باشد.
 • در مواردی می‌توان در متن‌ها از طنز نیز استفاده کرد.

استفاده از هشتگ‌های مناسب

هشتگ‌ها در اینستاگرام مانند یک قیف عمل می‌کنند. قیفی که مخاطبان را به سمت محتوای دلخواهشان هدایت می‌کند. استفاده از هشتگ‌های مناسب، پربازدید، مرتبط با موضوع و در تعداد اصولی می‌تواند باعث شود تا بسیاری از کاربران پس از سرچ موضوع مورد نظر به صفحه شما وارد شوند. این کاربران در صورتی که محتوا و عکس‌های جذاب و کاربردی در پیج داشته باشید شما را فالوو خواهند کرد. این نکته‌ای است که فردی که کار مدیریت پیج اینستاگرام را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهد، بلد است. او می‌داند که به همین سادگی و تنها با استفاده از هشتگ می‌تواند تعداد فالوورهای خود را بالا ببرد.

تولید محتوای یونیک و جذاب

شاید شما هم زمانی که وارد اکسپلور پیج خود می‌شوید با محتواهای یکسان روبه‌رو شده باشید. باید بدانید که یکی از مهم‌ترین وظایفی که بر عهده مدیر پیج اینستاگرام است، تولید محتوایی یونیک، اصولی و جذاب است. این را به خاطر داشته باشید که کپی‌برداری از پیج‌های دیگر علاوه بر این که ممکن است باعث ریزش فالوورها به دلیل استفاده از محتوای تکراری شود، می‌تواند حذف محتوا یا حتی پیج به دلیل کپی رایت را به دنبال داشته باشد. پس باید محتوایی تازه، جدید، خلاقانه و جذاب را برای مخاطبان تولید کنید.

تعامل با مخاطبان

تعامل با مخاطبان مانند پرسیدن سؤال در کپشن یا عکس و بسیاری موارد مشابه دیگر باعث می‌شود تا کاربران کامنت بیشتری برای پست‌‌های شما بگذارند. کامنت بیشتر در پست‌ها باعث می‌شود تا پیج در اکسپلورر بیشتر دیده شود و مخاطبان بیشتری پست‌ها را مشاهده کنند. بسیاری از این مخاطبان می‌توانند فالوورهای شما شوند و همین نکته در افزایش فالوور پیج به مدیریت پیج اینستاگرام کمک می‌کند.

مطالعه بیشتر : طراحی پست اینستاگرام

کار مدیریت پیج اینستاگرام، کاری است که تنها با داشتن برخی مهارت‌ها می‌توان آن را به درستی انجام داد. از مهارت‌های مورد نیاز یک مدیر پیج می‌توان به برنامه‌ریزی، آشنایی با ابزارهای گرافیکی، توانایی تولید محتوا، آشنایی با استفاده مناسب از هشتگ‌ها، صبور و انتقادپذیر بودن و توانایی تحلیل رقبا اشاره کرد.

مدیریت پیج اینستاگرام
مدیریت پیج اینستاگرام

جمع‌بندی

 • کار مدیریت پیج اینستاگرام نیاز به داشتن مهارت‌های گوناگونی دارد.
 • تحلیل رقبا، استفاده از هشتگ مناسب، داشتن تم، کامل کردن پروفایل و بسیاری موارد دیگر که در این متن به آن‌ها اشاره شد از نکاتی هستند که برای پیشرفت مناسب پیج باید به آن‌ها توجه داشت.
 • برای این که پیج بتواند به خوبی رشد کرده و به اهداف مد نظر دست پیدا کند باید نکاتی مانند داشتن تقویم محتوایی، انتشار محتواهای جذاب و تعامل با کاربران را داشته باشد.
 • استخدام ادمین، گرافیست، تولید کننده محتوا، فیلم‌بردار و گرافیست نیز می‌تواند به مدیر محتوا در گرداندن بهتر پیج کمک کند.
 • حقوق افرادی که استخدام می‌کنید با توجه به مهارت، میزان کار و بسیاری موارد دیگر متفاوت است و باید در هنگام استخدام آن‌ها به این موارد توجه داشته باشید.
 • آیا شما تا به حال کار مدیریت پیج اینستاگرام را انجام داده‌اید؟
 • چه تجربه‌ای در خصوص مدیریت پیج اینستاگرام دارید؟
 • نظرات و تجربیات خود را در قسمت کامنت با ما به اشتراک بگذارید.
برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 0 میانگین: 0]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها