7 استراتژی بازاریابی دیجیتال برای کمپین شما

استراتژی بازاریابی دیجیتال

استراتژی بازاریابی دیجیتال چیست و چه اهمیتی دارد؟

در دنیای آنلاین امروز، مشاوره بازاریابی دیجیتال ضروری است. صرف نظر از اندازه صنعت یا شرکت شما، این یکی از بهترین راه ها برای رشد کسب و کار شما است. با این حال، برای ایجاد شرکت و درآمد خود، به بهترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال در کنار خود نیاز دارید. با این حال، کدام استراتژی برای شرکت شما بهترین است و امروزه همچنان برای مصرف کنندگان مرتبط است؟ در تفکیک ما از بهترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای سال 2022 بیابید:

 • سئو
 • PPC
 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی ایمیلی
 • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
 • سئوی صوتی
 • بازاریابی ویدئویی

با یکی از استراتژیست های ما صحبت کنید تا نه تنها در مورد استراتژی های بازاریابی اینترنتی برای شرکت خود بیاموزید، بلکه یک پیشنهاد رایگان برای بسته خدمات بازاریابی دیجیتال سفارشی دریافت کنید.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

استراتژی بازاریابی دیجیتال طرحی است که نحوه دستیابی کسب و کار شما به اهداف بازاریابی خود را از طریق کانال های آنلاین مانند جستجو و رسانه های اجتماعی نشان می دهد. اکثر برنامه‌ های استراتژی به طور خلاصه نشان می‌دهند که از کدام کانال‌های آنلاین و تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال استفاده خواهید کرد، به علاوه اینکه چقدر روی این کانال‌ ها و تاکتیک‌ ها سرمایه‌گذاری خواهید کرد.

استراتژی بازاریابی دیجیتال

چند نمونه از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ چیست؟

نمونه‌ هایی از استراتژی‌ های بازاریابی دیجیتال عبارتند از کمپین رسانه‌ های اجتماعی که شامل مشارکت با اینفلوئنسر ها، استراتژی بازاریابی محتوا است که از راهنما های آنلاین برای هدایت مشتریان استفاده می‌کند، یا استراتژی بازاریابی رشد که از رسانه‌ های اجتماعی و ایمیل برای ایجاد وفاداری مشتری استفاده می‌کند.

چرا یک استراتژی بازاریابی دیجیتال داشته باشیم؟

ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بسیار مهم است. اگر با یک آژانس بازاریابی دیجیتال با خدمات کامل مانند وبسازان نوین همکاری می کنید، می توانید اعتماد کنید که یکی از کارهای اولیه ما ایجاد یک استراتژی هوشمند و رقابتی برای شرکت شما است.

بدون استراتژی های بازاریابی اینترنتی، کسب و کار شما نقشه ای برای دستیابی به اهداف یا اهداف و نتایج کلیدی خود ندارد. شما می دانید چه کاری را می خواهید انجام دهید، اما نمی دانید چگونه. این اغلب منجر به راه اندازی یک کمپین دیجیتال مارکتینگ می شود که هیچ نتیجه ای را به دنبال ندارد. اگر می خواهید در دیجیتال مارکتینگ سرمایه گذاری کنید، باید در یک طرح بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری کنید.

چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم

کنجکاو هستید که چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنید؟ این هشت مرحله را دنبال کنید:

 • نام تجاری خود را تعریف کنید: دستورالعمل های برند خود را برای تعریف نام تجاری خود و نحوه ارائه آن در کمپین های آنلاین خود مشخص کنید یا از آن ها استفاده کنید. به نقاط فروش منحصر به فرد خود، صدای برند و ارزش پیشنهادی خود فکر کنید.
 • شخصیت های خریدار خود را بسازید: تعیین کنید که کسب و کار شما می خواهد با شخصیت های خریدار سفارشی به چه کسانی دست یابد. به جمعیت شناسی کاربران و همچنین انگیزه هایی که افراد را به انتخاب شرکت، محصولات و خدمات شما سوق می دهد فکر کنید.
 • اهداف بازاریابی هوشمند خود را بسازید: از اهداف مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع بینانه و به موقع (که به عنوان اهداف بازاریابی هوشمند نیز شناخته می شود) برای هدایت استراتژی خود استفاده کنید. به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت سازمان خود برای رشد فکر کنید.
 • استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود را انتخاب کنید: بهترین استراتژی ها را برای کسب و کار خود انتخاب کنید. بر روی تکنیک هایی تمرکز کنید که بیشترین ارزش را برای کسب و کار و صنعت شما دارند، در مقابل استراتژی های مد روز.
 • بودجه بازاریابی دیجیتال خود را تنظیم کنید: در مورد قیمت گذاری دیجیتال مارکتینگ تحقیق کنید تا یک بودجه واقعی برای کسب و کار خود بسازید.
 • استراتژی خود را پیدا سازی کنید: با برنامه ریزی استراتژی خود، استراتژی خود را به سمت موفقیت هدایت کنید. اگر در حال تبلیغ هستید، هزینه تبلیغات خود را تعیین کنید. اگر در حال انتشار محتوا هستید، تقویم محتوای خود را بسازید.
 • کمپین های خود را راه اندازی کنید: پس از برنامه ریزی خود، کمپین های خود را در کانال ها راه اندازی کنید. اطمینان حاصل کنید که همه کانال های شما دارای اطلاعات ردیابی مناسب هستند. به عنوان مثال، وب سایت شما باید کد رهگیری گوگل آنالیتیکس شما را داشته باشد.
 • نتایج خود را ردیابی کنید: عملکرد استراتژی های خود را با ردیابی عملکرد آنها نظارت و اندازه گیری کنید. از ابزارهایی مانند Google Analytics، Google Search Console و Google Ads استفاده کنید تا نبض استراتژی های خود و بازگشت سرمایه (ROI) آنها را حفظ کنید.

با این هشت مرحله، شرکت شما می تواند اولین استراتژی بازاریابی آنلاین خود را راه اندازی کند. اگر برای ایجاد استراتژی بازاریابی آنلاین خود به کمک نیاز دارید (یا می خواهید بهترین آن را ایجاد کنید)، خدمات بازاریابی آنلاین ما را در نظر بگیرید.

 

7 استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما

اکنون، بیایید به هفت استراتژی بازاریابی دیجیتال قدرتمند برای شرکت‌های امروزی نگاه کنیم:

1. بهینه سازی موتور جستجو (سئو در کرج)

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) یکی از موثرترین ابتکارات بازاریابی دیجیتال امروزه است. سئو فرآیند بهبود وب سایت شما است به طوری که در نتایج موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی و عبارات مرتبط با کسب و کار شما رتبه بالایی کسب کند. هرچه تعداد کلمات کلیدی بیشتری را رتبه بندی کنید و رتبه بالاتری داشته باشید افراد بیشتری وب سایت و تجارت شما را می بینند و با آن آشنا می شوند. هدف سئو هدایت بیشتر بازدیدکنندگان به وب سایت شما از سوی مخاطبان هدف شماست. اینها مشتریانی هستند که به طور فعال محصولات و خدماتی را که شما ارائه می‌دهید جستجو می‌کنند و همچنین کاربرانی هستند که به دنبال محتوای بالای قیف هستند.

چرا از سئو به عنوان یک استراتژی بازاریابی دیجیتال استفاده کنیم؟

وقتی صحبت از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ می شود، به سئو به عنوان یک الزام نگاه کنید. هر عضوی از مخاطبان هدف شما را رهگیری می کند مهم نیست در کجای قیف فروش شما هستند. دلیل آن این است که تقریباً هر کاربر جستجوی خود را برای یک محصول یا خدمات جدید با یک موتور جستجو آغاز می کند.

به عنوان مثال، آیا می دانستید که 80 درصد از مصرف کنندگان تحقیقات محصول خود را به صورت آنلاین انجام می دهند؟ یا اینکه پس از جستجوی چیزی، بیش از نیمی از کاربران یک شرکت یا محصول جدید را کشف کنند. با SEO به عنوان یکی از استراتژی های بازاریابی آنلاین شما، این می تواند کسب و کار شما باشد.

استراتژی بازاریابی دیجیتال

2. تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)

یکی دیگر از استراتژی های بازاریابی آنلاین قدرتمند و مقرون به صرفه، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) است. PPC نوعی تبلیغات پولی است که بر یک سیستم مبتنی بر حراج متکی است.

با PPC، شما برای کلمات کلیدی پیشنهاد می دهید که می خواهید تبلیغات شما برای آنها نمایش داده شود زمانی که جستجوی کاربر شامل کلمه کلیدی شما باشد، تبلیغ شما فعال می شود. سپس این تبلیغات در بالای نتایج جستجو، بالای فهرست‌های ارگانیک ظاهر می‌شوند. اگر کاربر تصمیم گرفت روی تبلیغ شما کلیک کند، شما هزینه آن کلیک را پرداخت می کنید، به عبارت دیگر، شما برای فضای تبلیغاتی پولی پرداخت نمی کنید فقط برای نتایج.

برای مثال، اگر چکمه‌های زمستانی برای کودکان می‌فروشید، می‌توانید زمانی که کاربر «چکمه‌های زمستانی کودکان» را جستجو می‌کند، در نتایج جستجو تبلیغ کنید. این کلمه کلیدی تراکنشی تر است، این همان چیزی است که برای یک کمپین PPC می خواهید – این تبلیغات پولی است، بنابراین شما می خواهید بازگشت سرمایه (ROI) سریع داشته باشید.

PPC می تواند شامل تبلیغات در موتورهای جستجو و همچنین رسانه های اجتماعی و سایر پلتفرم ها باشد.

هدف PPC چیست؟

هدف PPC این است که با جستجوهای تراکنشی به جستجوگران دسترسی پیدا کند، به این معنی که آنها آماده خرید محصولات یا خدمات شما هستند. وقتی روی تبلیغ شما کلیک می‌کنند، به صفحه فرود شما می‌رسند و یک تماس برای اقدام (CTA) برای تبدیل مشاهده می‌کنند، خواه با خرید یک محصول، ثبت‌نام در خبرنامه ایمیل یا اقدامی دیگر.

چرا از PPC به عنوان یک استراتژی بازاریابی دیجیتال استفاده کنیم؟

PPC یکی از مقرون به صرفه ترین روش های تبلیغات پولی است. برای بسیاری از کسب‌وکارها که تازه شروع به بازاریابی دیجیتال کرده‌اند یا به دنبال تقویت سریع هستند، PPC یک استراتژی بازاریابی آنلاین مفید است. این وب سایت شما را به بالای نتایج جستجو سوق می دهد، که اگر رتبه بندی نتایج جستجوی ارگانیک شرکت شما چندین صفحه به عقب باشد، می تواند کمک کند.

3. بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یکی دیگر از استراتژی‌ های بازاریابی آنلاین است که امروزه برای شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بازاریابی محتوا، کسب و کار شما بر دستیابی، تعامل و ارتباط با مصرف کنندگان از طریق محتوا متمرکز است. این محتوا که می تواند شامل ویدئوها، مقاله های وبلاگ، اینفوگرافیک ها و موارد دیگر باشد، ارزش هایی را در اختیار کاربران قرار می دهد. با این حال، این متن مبتنی بر فروش نیست، اطلاعاتی است.

هدف بازاریابی محتوا چیست

برای مثال، اگر کسب‌ و کاری دارید که لوازم اسکی و اسنوبورد می‌ فروشد، می‌توانید مقاله‌ ای در مورد نیازهای یک مبتدی برای اولین سفر خود بنویسید. همچنین می‌توانید در مورد نحوه مراقبت از اسنوبرد و اینکه چه لوازم جانبی می‌تواند به بهبود عملکرد اسکی کمک کند، مقاله بنویسید.

با این تکه های محتوا، کلمات کلیدی خاصی را هدف قرار می دهید.

به عنوان مثال، مقاله شما در مورد مراقبت از اسنوبرد ممکن است کلمه کلیدی “چگونه از اسنوبرد نگهداری کنیم” را هدف قرار دهد. مهم نیست که چه قالبی را برای محتوای خود انتخاب می کنید، بسیار مهم است که برای مخاطبان شما مرتبط و مفید باشد. شما می خواهید محتوای اصلی و با کیفیتی ایجاد کنید که کاربران را وادار می کند آن را با دوستان، خانواده، همکاران و سایر افراد در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.

هدف بازاریابی محتوا چیست؟

هدف کلی بازاریابی محتوا به عنوان یک استراتژی رسانه دیجیتال ارائه اطلاعات ارزشمند به مخاطبان هدف، افزایش ترافیک و ایجاد تبدیل است. از نقطه نظر فنی، بازاریابی محتوا همچنین بر بهینه سازی محتوای شما برای موتورهای جستجو برای بهبود دید شما در نتایج جستجو تمرکز دارد.

چرا از بازاریابی محتوا به عنوان یک استراتژی بازاریابی دیجیتال استفاده کنیم؟

با قابلیت ارتباط با مخاطبان در طول قیف خرید و همچنین نرخ تبدیل دو برابر وب سایت، بازاریابی محتوا یک استراتژی بازاریابی دیجیتال هوشمند برای استفاده است. بهترین بخش این است که هزینه آن 62 درصد کمتر از تلاش های بازاریابی سنتی است. چند دلیل دیگر برای استفاده از بازاریابی محتوا در استراتژی کمپین بازاریابی دیجیتال خود:

 • 54 درصد بیشتر از بازاریابی سنتی سرنخ ایجاد می کند
  بازاریابی محتوا یک استراتژی طولانی مدت و مداوم است که بازگشت سرمایه قابل توجهی را ارائه می دهد. این ROI شامل سرنخ ها و مشتریان جدید برای کسب و کار شما و همچنین افزایش نرخ تبدیل شما می شود. بازاریابی محتوا این نتایج را با هدف قرار دادن هر مرحله از قیف خرید شما فراهم می کند.
 • بیش از 60 درصد از کاربران شرکت هایی را ترجیح می دهند که محتوا تولید می کنند
  در بازار آنلاین امروزی، کاربران قدرت زیادی دارند. آنها می توانند پیام های شرکت شما را بخوانند یا نادیده بگیرند، خواه تبلیغاتی باشند یا اطلاعاتی. با این حال، بسیاری به محتوای اطلاعاتی شرکت ها پاسخ خوبی می دهند، به همین دلیل است که بازاریابی محتوا در حال حاضر بسیار ضروری است.

آیا می خواهید از بازاریابی محتوا به عنوان یکی از استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید؟ با آژانس بازاریابی دیجیتال با خدمات کامل ما شریک شوید و درآمد خود را افزایش دهید. با تیم ما گپ بزنید و با تماس آنلاین با ما شروع به ایجاد استراتژی شخصی خود کنید!

4. بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی از مقرون به صرفه ترین استراتژی های بازاریابی آنلاین موجود است. بازاریابی ایمیلی بر حفظ مشتریان فعلی و همچنین به دست آوردن مشتریان جدید متمرکز است. این یک تکنیک عالی برای ایجاد آگاهی از برند، سرآمد نگه داشتن شرکت شما و تشویق به خریدهای تکراری است. بخش اصلی بازاریابی ایمیلی توسعه و اصلاح کمپین های شما و همچنین افزایش مخاطبان شما است. مانند بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی نیز بر ارائه اطلاعات ارزشمند به کاربران متمرکز است در غیر این صورت، مردم مشترک نمی مانند.

ایده این است که، در حالی که این کاربران ممکن است در حال حاضر به خدمات یا محصولات شما نیاز نداشته باشند، زمانی که زمان خرید فرا می رسد، برند شما را به خاطر خواهند آورد. این آگاهی از برند آنها را تشویق می کند تا زمانی که آماده خرید هستند، شرکت شما را انتخاب کنند.

به عنوان مثال، یک استراتژی بازاریابی HVAC ممکن است از ایمیل برای ایجاد رابطه با صاحبان خانه و مشاغل با به اشتراک گذاشتن نکاتی برای حفظ سیستم گرمایش و سرمایش، کاهش قبوض انرژی و موارد دیگر استفاده کند. در مقایسه، یک استراتژی بازاریابی تجهیزات پزشکی می تواند از ایمیل برای برجسته کردن پیشرفت های طراحی، کنفرانس های صنعتی و تخفیف های عمده فروشی برای محصولات استفاده کند.

هنگامی که این مشترکین به خدماتی نیاز دارند، اعم از تعمیر و نگهداری، اضطراری یا نصب، شانس بیشتری برای انتخاب آن کسب و کار HVAC دارند زیرا شرکت خود را به عنوان دانشمند و قابل اعتماد ثابت کرده است.

یکی از مزایای این استراتژی این است که شما همچنین می توانید مخاطبان خود را تقسیم بندی کنید و کمپین های ایمیل خود را شخصی سازی کنید. برای مثال، ممکن است برای کاربرانی که محصول خاصی را خریداری کرده اند یا از یک صفحه وب خاص بازدید کرده اند، کمپین ایجاد کنید.

هدف ایمیل مارکتینگ چیست؟

هدف اصلی بازاریابی ایمیلی به‌عنوان یک ابتکار بازاریابی دیجیتال این است که در بالای ذهن مشتریان بالقوه باقی بماند و اطلاعات مفیدی مانند اخبار مربوط به صنعت و محتوای شخصی‌سازی‌شده مانند کوپن‌های محصول به مشتریان فعلی ارائه کند که باعث بازگشت آنها می‌شود.

5. بازاریابی رسانه های اجتماعی

استراتژی بازاریابی دیجیتال
استراتژی بازاریابی دیجیتال

یکی دیگر از استراتژی های بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای رو به رشد، بازاریابی شبکه های اجتماعی است. بازاریابی رسانه های اجتماعی بر ایجاد آگاهی از برند و افزایش تبدیل ها تمرکز دارد. یک کمپین بازاریابی رسانه‌ های اجتماعی می‌تواند یک یا چند پلتفرم رسانه‌های اجتماعی را، بسته به مخاطبان هدف و ترجیحات پلت‌فرم‌شان، نشان دهد.

تعدادی از محبوب ترین پلتفرم ها برای این استراتژی بازاریابی اینترنتی عبارتند از:

 • فیس بوک
 • توییتر
 • اینستاگرام
 • پینترست
 • لینکدین

این استراتژی علاوه بر بازاریابی شرکت شما در رسانه های اجتماعی، اغلب بر تبلیغات نیز تمرکز دارد.

هدف بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟

هدف اصلی بازاریابی رسانه های اجتماعی افزایش آگاهی و تبدیل برند و همچنین ایجاد و حفظ شهرت شرکت شما است. به همین دلیل است که بازاریابی رسانه های اجتماعی بر ایجاد محتوای اطلاعاتی و تبلیغاتی به علاوه تعامل با کاربران در پلتفرم های مختلف تمرکز دارد.

چرا از بازاریابی شبکه های اجتماعی به عنوان یک استراتژی بازاریابی دیجیتال استفاده کنیم؟

با توجه به اینکه کمتر از 30 درصد از شرکت ها از رسانه های اجتماعی به عنوان یک استراتژی بازاریابی استفاده می کنند، فرصت بسیار زیادی برای کسب و کارهایی که در آن سرمایه گذاری می کنند وجود دارد. حتی بهتر از آن، بیش از 25 درصد از زمان اینترنت کاربر در رسانه های اجتماعی صرف می شود – به این معنی که این یک خروجی عالی برای اتصال است.

چند دلیل دیگر برای استفاده از بازاریابی رسانه های اجتماعی عبارتند از:

 • بیش از 65 درصد از مصرف کنندگان از رسانه های اجتماعی برای خدمات مشتری استفاده می کنند
  کاربران بیشتر از به اشتراک گذاری محتوا با دوستان و خانواده به رسانه های اجتماعی متکی هستند. آنها همچنین از آن برای ارتباط با شرکت ها استفاده می کنند، چه با برجسته کردن یک تجربه خرید مثبت یا درخواست کمک از یک شرکت. اگر در رسانه‌های اجتماعی غیرفعال هستید، گزینه‌های محدودی برای تماس با کسب‌وکارتان در اختیار کاربران قرار می‌دهید. ناراحت کردن مشتریان می تواند منجر به حفظ مشتری کم شود که تأثیر مستقیمی بر درآمد شما دارد. به همین دلیل است که حضور فعال در شبکه های اجتماعی ضروری است.
 • بیش از 70 درصد خریداران هنگام تصمیم گیری برای خرید از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند
  صرف نظر از صنعت شما، توصیه های دهان به دهان قدرتمند هستند – و اکنون، رسانه های اجتماعی به عنوان خروجی برای توصیه های دهان به دهان دیجیتال عمل می کنند. اگر در رسانه های اجتماعی غیر فعال هستید، کسب و کار خود را از این مکالمات مستثنی می کنید.

این می تواند منجر به نادیده گرفتن مشتریان از شرکت شما شود. برای مثال، اگر صفحه‌ای غیرفعال در فیس‌بوک دارید، می‌تواند به عنوان یک سیگنال اعتماد پایین برای کاربران باشد به خصوص اگر نظرات مشتریان قبلی را صفر یا کمتر از ستاره‌ای داشته باشید. با بازاریابی رسانه های اجتماعی، می توانید آن را تغییر دهید.

آیا برای استفاده از بازاریابی رسانه های اجتماعی به عنوان یکی از استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود آماده اید؟

با وبسازان نوین به عنوان مشاوره کسب و کار خود، می توانید روی داشتن یک استراتژی بازاریابی رقابتی و عمیق در رسانه های اجتماعی حساب کنید که نتایج مورد نظر شما را ارائه می دهد. با تماس آنلاین با ما، پتانسیل رسانه های اجتماعی خود را کشف کنید!

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 2 میانگین: 4.5]

اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی سلطانی
مهدی سلطانی
8 ماه قبل

خیلی عالی بود، به خصوص نکات مربوط به تبلیغات به روش ppc

عبداللهی
عبداللهی
8 ماه قبل

چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال فروش ما کمک می کند؟

سید حسین حسینی
مدیر
8 ماه قبل
پاسخ به  عبداللهی

ما معتقدیم که استراتژی بازاریابی همه‌ کانالی برای بازاریابان ضروری است تا از فرصت‌ های رو به رشد بازاریابی دیجیتال برای به دست آوردن و حفظ مشتریان استفاده کنند بنابراین می‌توانید فروش بیشتری کسب کنید.