ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت تخصصی در کرج

وبسازان نوین در زمینه ثبت شرکت در کرج و ثبت برند در کرج در سراسر ایران به فعالیت می پردازد و با دارا بودن مجرب ترین کارشناسان، تجربه ای به یادماندنی و لذَت بخش از خدمات ثبتی را برای متقاضیان گرامی فراهم آورده است. زمانی که شما شرکت خود را ثبت می کنید شرکت دارای اعتبار می شود و این موضوع سبب ایجاد تمایل بیشتر به همکاری می گردد. ثبت شرکت نوعی رسیدگی می باشد که مسئولان امور ثبتی انجام می دهند تا معلوم شود آیا برای ایجاد این شخصیت حقوقی دقت های لازم و مقررات رعایت گردیده یا خیر؟

در زمان ثبت شرکت در کرج قرارداد های رسمی بین شرکای تجاری منعقد می گردد که در آینده به دلیل قانونی بودن این سند که شامل شرکتنامه، اساسنامه و سایر مستنداتی که به ثبت رسیده غیر قابل کتمان می باشد.

مزایای ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت یک عمل کاملا حقوقی بوده و به همکاری چند نفر نیازمند است. این اتفاق شامل مواردی می باشد که توسط قانون گذار برای شرکا در نظر گرفته شده است این قوانین جهت دستیابی به اهداف شرکت و حفظ سرمایه جمعی شما در نظر گرفته شده است. در نتیجه تشکیل شرکت براساس معیار های شخصی شما ثبت می شود و مستلزم اجازه مقام های اداری نمی باشد، برای مثال :تاسیس یک شرکت برای تولید و پخش مواد غذایی نیاز به اخذ مجوز از وزارت بهداشت دارد، اما انجام دادن فعالیت های تولید و پخش مواد غذایی از طریق تاسیس شرکت به چنین اجازه ای نیاز ندارد. هم چنین زمانی که فعالیت شرکت به سبب قانون، ممنوع نباشد، شرکت با رعایت شرایط دیگر در قانون تشکیل می شود.

ثبت شرکت در کرج

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در کرج

شرکت ها بنا به نوع ثبت شامل مواردی از جمله شرکت های سهامی خاص/ عام، تضامنی، با مسئولیت محدود، مختلط سهامی/ مختلط غیر سهامی و تعاونی هستند. از این بین شرکت های سهامی خاص و با مسئولیت محدود پرکاربردترین و پر متقاضی ترین شرکت های ثبتی محسوب می شوند، در ادامه به مدارک مورد نیاز برای ثبت این شرکت ها در کرج می پردازیم:

الف) مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

 • تسلیم دو برگ امضاء شده از اظهارنامه شرکت
 • تسلیم دو رونوشت امضاء شده از اساسنامه شرکت
 • تسلیم اصل مجوزی که از مرجع صلاحیتدار صادر شده است
 • ارائه دو رونوشت امضاء شده از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین شرکت و صورتجلسه هیات مدیره.
 • ارائه اصل وکالتنامه وکیل دادگستری در صورتی که می خواهید وکیل امور شما را انجام بدهد و از جانب شما به اداره ثبت شرکت ها مراجعه کند
 • ارائه اصل فیش بانکی و اصل گواهی بانک مبنی بر افتتاح حساب بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس و سپرده گذاری حداقل 35% از سرمایه شرکت در حساب ذکر شده
 • ارائه تعهدنامه همه اعضا هیئت مدیره و بازرسین شرکت

ب) مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

 • ارائه دو رونوشت امضا شده از تقاضانامه شرکت
 • ارائه دو رونوشت امضا شده از شرکتنامه شرکت
 • ارائه دو رونوشت امضا شده از اساسنامه شرکت
 • در صورتی که موضوع شرکت به مجوز نیاز دارد ارائه اصل مجوزی که از مرجع دارای صلاحیت ارائه شده است الزامی است
 • ارائه دو رونوشت امضا شده از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین شرکت همراه با صورتجلسه هیئت مدیره
 • در صورتی که می خواهید وکیل دادگستری از طرف شما به اداره ثبت شرکت ها مراجعه کند، ارائه وکالتنامه وکیل دادگستری الزامی است
 • ارائه تعهدنامه همه اعضای هیئت مدیره

شرایط و مقررارت ثبت شرکت در کرج

مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران، شرایط الزامی برای اشخاص واجد شرایط در ادامه بیان می شود؛ همه اشخاص حقوقی و حقیقی ایرانی یا غیر ایرانی قارد به ثبت شرکت می باشند، افراد غیر ایرانی شرایطی برای داشتن شریک ایرانی در ایران شرکتی را ثبت کنند فراهم شده است. رضایت شرکا یکی از شرایط مهم و با اهمیت درباره ثبت شرکت می باشد یعنی شرکا باید برای ثبت شرکت رضایت کامل داشته باشند.

شرایط تشکیل شرکت در کرج

یکی از شرایط ثبت شرکت وجود داشتن دو شریک می باشد، از دیگر خصوصیات همکاری بین شرکا می باشد. همکاری شرکا حضور داشتن در مجمع های عمومی و در صورت انتخاب به نمایندگی شرکت از هیئت مدیره و بازرسی حضور و فعالیت آن می باشد. سرمایه های نقد، جنس یا عمل و امتیاز از جانب شرکا فراهم می گردد. اساس شرکت تجاری انجام معامله های تجاری می باشد، معامله های غیر منقول یا حهت نیاز های شخصی در صورتی که از جانب شرکت تجاری باشد، تجارت به شمار نمی شود. سود یعنی سرمایه و دارایی شرکت که به سرمایه شرکای شرکت اضافه می شود و زمانی که شرکت ضرر کند، ضرر بین شرکا تقسیم می شود، یکی از ویژگی های شرکت های تجاری تقسیم سود و زیان میان شرکا می باشد.
ثبت شرکت در کرج

مراحل ثبت شرکت در کرج

برای ایجاد یک شرکت با توجه به بروزرسانی و پیشرفت عرصه تکنولوژی دیگر سخت نیست و امروز با داشتن اینترنت با ورود به سامانه های مختلف می توانید وارد سایت سامانه اداره ثبت شرکت های کرج شوید. با خواندن این محتوا و اطلاعاتی که توسط کارشناسان ثبت شرکت وبسازان نوین به شما ارائه می شود، شما قادر به تاسیس شرکت می باشید زیرا ما نحوه ثبت شرکت در کرج و راهکارهای مرحله به مرحله برای دستیابی به این کار را به زبانی ساده برای شما بیان می کنیم.

 • مرحله اول: داشتن یک شریک مورد اطمینان

ابتدا باید شریک مناسبی انتخاب نموده و در نظر داشته باشید تعداد سهامدارن برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل 2 نفر و برای شرکت سهامی خاص حداقل 3 نفر الزامی می باشد. هر سهامدار با توجه به میزان سرمایه خود در شرکت، ضامن بوده و چنانچه هر کس سرمایه بیشتری داشته باشد مسئولیت بیشتری نسبت به قروض و دیون در شرکت دارد. در نظر داشته باشید تمامی مدارک هویتی سهامدارن عضو هیئت مدیره باید برابر اصل شده باشد و همچنین ارائه گواهی عدم سوء پیشینه نیز برای شرکت الزامی است. در صورتی که فعالیت شرکت شما نیازمند مجوز باشد ارائه مجوز الزامی می باشد.

 • مرحله دوم : بارگذاری اطلاعات در سامانه ثبت شرکت ها

وارد سامانه اینترنتی اداره کل ثبت شرکت ها به آدرس sherkat.ssaa.ir شده و روی گزینه پذیرش در خواست ثبت شرکت کلیک کنید، در فرم باز شده برای شما اطلاعات هویتی خود را بارگذاری کنید و بعد از تایید اطلاعات هویتی شما وارد مرحله بعد می شوید.

 • مرحله سوم :انتخاب نام برای شرکت

در این بخش شما باید براساس اولویت اسامی شرکت را وارد کنید، پنج اسم در نظر بگیرید که شامل سه بخش باشد( سه سیلابی) در بخش بالای فرم نام های در خواستی را وارد کنید. اسامی اختصاری و خلاصه شده ادارات دولتی می باشد را استفاده نکنید، بعد از اتمام این مرحله به شما شماره 19 رقمی با شماره پیگیری به شما دارده می شود که این مورد از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا این کد رهگیری برای ورود به سامانه و پیگیری های مراحل ثبتی بعدی می باشد.

 • مرحله چهارم : موضوع فعالیت شرکت را مشخص کنید

در این بخش با توجه به نوع شرکت ( با مسئولیت محدود، سهامی خاص ) یکی از 2مورد (محدود ) یا ( نا محدود ) را انتخاب کنید. همچنین برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی درباره انتخاب موضوع  فعالیت روی گزینه ( موضوع فعالیت هایی که نیاز به مجوز دارند ) کلیک کنید. فهرست های مختلفی از موضوعات مطرح شده در اختیار شما قرار می گیرد.

 • مرحله پنجم : مشخص کردن آدرس شرکت

شما باید یک کدپستی دقیق دفتر مرکزی شرکت خود را به اداره ثبت شرکت های کرج معرفی کنید. زمانی که شما محلی برای تجارت خود پیدا نکرده اید، می توانید از آدرس و کدپستی منزل خود استفاده نمایید، البته این مورد نیاز به بررسی کارشناسان و تایید دارد.

 • مرحله ششم : تعیین سرمایه اولیه شرکت

در این مرحله شما طبق هزینه سرمایه گذاری شده توسط شرکت را به صورت سرمایه کل در فرم بارگذاری کنید، همچنین نحوه ثبت سرمایه های سهامی و ارزش اسمی متفاوت بوده و باید در فرم وارد شود. طبق قوانین در نظر گرفته شده برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز به حداقل هزینه 1 میلیون ریالی می باشد که این قانون در سال 1311 به تصویب رسیده ولی در آخرین تغییرات قانون برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل هزینه 10 میلیون تومان و برای ثبت شرکت با سهامی خاص 50 میلیون می باشد. این سرمایه برای اعتبار شرکت در نظر گرفته شده است، شما باید سرمایه خود را با دقت انتخاب کنید چرا که نشان دهنده اعتبار شرکت شماست.

 • مرحله هفتم : معرفی شرکا شرکت

در این مرحله شما باید مشخصات هویتی شرکا را وارد نمایید، در صورتی که تعداد شرکای ثبت شرکت در کرج بیشتر از 150 نفر باشد نیاز به تهیه فرم از اداره ثبت شرکت در کرج می باشد.

 • مرحله هشتم: تعیین سهام هر یک از شرکا

در این مرحله شما باید سهام هر یک از شرکا را با اطلاعات هویتی بارگذاری کنید که میزان سرمایه هر یک از شرکا نشان دهنده منقول بودن و غیر منقول بودن شریک تجاری می باشد. در گام های بعدی سمت هر یک از شرکا مشخص می شود.

 • مرحله نهم: نشان دادن شعبه های شرکت

در این بخش شما باید شعب شرکت را در صورت وجود در استان ها و شهر های مختلف بارگزاری نمایید، لازم به ذکر است این مرحله می توانید به زمان دیگری مو.کول کنید. همچنین در این مرحله سمت افراد را می توانید مشخص کنید. در مرحله های بعدی صورت حساب های سال مالی و فرم های مربوط به صورتجلسات را تکمیل کنید.

 • مرحله دهم : ارائه اساسنامه شرکت

در مرحله پیش رو طبق قوانین شرکت و اطلاعات مورد نیاز لازم است در خواست اساسنامه و فرم های پیش نویس بارگذاری شود، قبل از انجام این کار حتما قوانین و اطلاعات را مطاله نمایید. در این مرحله ثبت نام شرکت شما در کرج به اتمام می رسد و کد رهگیری از سایت اداره ثبت شرکت ها برای شما صادر می شود که می توانید از طریق آن پیگیری های لازمه را انجام دهید.

 • مرحله پایانی : چاپ آگهی شرکت در روزنامه رسمی

با تکمیل ثبت شرکت در سایت پس از بررسی های انجام شده توسط ادراه ثبت شرکت ها برای شما شماره ثبت صادر می شود که با همراه داشتن تمامی مدارک تایید شده می توانید اقدام به چاپ آگهی شرکت در روزنامه رسمی نمایید. لازم به ذکر است برای چاپ آگهی در روزنامه رسمی باید نام و موضوع فعالیت خود را به صورت کامل بیان کنید چرا که در آینده جهت انجام امورد مربوط به شرکت نیاز به  اصل یا کپی آگهی دارید. در نظر داشته باشید مدت زمان انتشار آگهی 30 روز کاری می باشد.

ثبت شرکت در کرج

وبسازان نوین حامی کسب و کار ها

تمامی مراحل ثبت شرکت در کرج به صورت اینترنتی می باشد که این کار توسط ادراه ثبت شرکت ها تحت نظر سازمان ثبت اسناد کشور انجام میگیرد. لذا متقاضیا باید کلیه مدارک و تقاضانامه های ثبتی خود را یا از طریق این سایت و یا از طریق وبسازان نوین که از جمله یکی از شرکت های برتر ثبت شرکت در کرج می باشد اقدام کنید. شما باید تمامی مدارک و تقاضانامه ها را به کارشناسان جهت بررسی و تایید ارائه نمایید. وبسازان نوین حامی کسب و کار ها تلاش دارد بهترین خدمات مرتبط با ثبت شرکت، برندسازی، تبلیغات، بازاریابی و … را ارائه دهد، برای اطلاع بیشتر با شماره 02191304241 تماس بگیرید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 0 میانگین: 0]

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نیکخواه
نیکخواه
1 سال قبل

با سلام ایا با کد پستی منزل امکان به ثبت رساندن وجود دارد ؟؟؟

سید حسین حسینی
مدیر
1 سال قبل
پاسخ به  نیکخواه

بستگی به استان مد نظر داره