ثبت برند در کرج

ثبت برند در کرج

ثبت برند در کرج

برند چیست و ثبت برند در کرج چه مزیت هایی برای صاحبان کسب و کار دارد، برای ثبت برند در کرج باید چه مدارکی و شرایطی داشته باشید؟ هزینه ثبت برند تجاری چقدر است؟ وبسازان نوین صفر تا 100 ثبت برند را به شما می گوید و شما را در تمامی مراحل همراهی می کند. اولین گام برای شروع فعالیت تجاری برای صاحبان کسب و کار و تولید کنندگان، انتخاب و ثبت علامت تجاری می باشد. ثبت برند شما را از رقیب های شما متمایز می کند، در واقع هر شرکتی قدم در راه ثبت برند خود کند محصولات یا خدمات مشابه در بازار را از دیگران متمایز می کند. ثبت علامت تجاری یعنی شناساندن شما در بازار های ملی و جهانی است.

ثبت برند یعنی نام تجاری شما را در سامانه اداره مالکیت معنوی کشور ثبت می شود تا شرکت شما رسمیت یابد و هیچ شخصی بعدا نتواند آن برند را در حوزه های مختلف استفاده کند.

گام اول ثبت برند و لوگو در کرج

مشاوره ثبت برند در کرج
مشاوره ثبت برند در کرج

شما باید در ابتدا بدانید که اولین گام در ثبت برند و لوگو چه مراحلی دارد، چه مدارکی نیاز دارید، هزینه ثبت برند چقدر می باشد و مدت زمان ثبت برند و لوگو چقدر می باشد؟ بعد از فهمیدن این موضوع شما باید تصمیم بگیرید که برند کسب و کار خود را ثبت کنید یا نه؟!

وبسازان نوین هم به شما در ثبت برند و لوگو و نکات لازم برای برند و طراحی لوگو کمک می کند و هم شما را قبل از ثبت برند راهنمایی می کند تا شما برندی نام آشنا داشته باشید.

مراحل ثبت برند در کرج

برای ثبت برند در کرج  11 گام وجود دارد که تمامی این مراحل را به صورت کامل در ادامه توضیح می دهیم.

 • انتخاب نام برند

مهم ترین گام انتخاب نام برند می باشد، اگر شما با یک نام فعالیت می کنید و قصد ثبت آن را دارید باید گام وارد گام بعدی شوید. اگر هنوز نام تجاری خود را انتخاب نکرده اید به نکات زیر توجه کنید:

 1. نام جدید نباید قبلا ثبت شده باشد.
 2. نام جدید قابلیت ثبت داشته باشد، یعنی نام برند قابلیت ثبت داشته باشد.
 3. استعلام نام برند

شما باید بدانید که نامی که برای شرکت یا تولید خود انتخاب کرده اید تا به حال مشابه آن را دیده اید یا نه!؟ نام برند باید تک و منحصر به فرد باشد. این ادعا اشتباه است که تمامی برند های ثبت شده، تک بوده است. با استعلام نام برند قبل ثبت برند از عدم وجود برند پیشنهای خود با سایر برند ها اطمینان حاصل کنید.

اگر قبل از استعلام اقدام به ثبت برند کنید ممکن است در گام های با اخطار و رد برند مواجه شوید که در این صورت هم شما وقت و هزینه را هدر داده اید. اگر قبلا برند های مشابه ای ثبت شده باشد برند پیشنهای شما رد می شود. شما می توانید بدون صرف هزینه و زمان بدانید که برند پیشنهای شما قبلا ثبت شده است یا نه!

 • آماده سازی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند در کرج

شما باید اسکن مدارک مورد نیاز که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم تهیه کرده و در سایت اداره مالکیت بارگذاری کنید. بعد از تایید اولیه شما باید نسخ های فیزیکی (اصل مدارک) را تحویل دهید ولی قبل از آن نیاز به ارائه آن ها نمی باشد.

 • ثبت اظهارنامه در سایت اداره مالکیت

بعد از آماده سازی مدارکی که در بالا گفتیم شما وارد پروسه ثبت برند تجاری می شوید. با وارد شدن به بخش ثبت برند و وارد کردن مشخصات اولیه شروع به فعالیت ثبت برند کنید. بعد از ثبت نام اولیه و تایید حساب کاربری در سایت اداره مالکیت معنوی، شما با حضور در دفتر خانه های اسناد رسمی با در دست داشتن برگه ای که از سایت اداره مالکیت معنوی تهیه کرده اید، گواهی امضا جهت تایید حساب کاربری را دریافت نمایید و به بارگذاری آن در سایت، نام و کلمه عبور را دریافت نمایید.

ثبت برند در کرج
مشاوره ثبت برند در کرج

پس از تایید حساب کاربری به قسمت ثبت اظهار نامه برند بروید و برخی از مدارک که شامل کپی شناسنامه، کپی کارت ملی، جواز فعالیت، نمونه برند پیشنهادی در اندازه 6*6 سانتی متر و در صورت ثبت برند لاتین، کارت بازرگانی خود را در سیستم آپلود نمایید. اظهار نامه شما توسط سه کارشناس بررسی می شود و پیامک تایید برای شما ارسال می گردد، در صورتی این پیامک برای شما ارسال می شود که تمام مراحل به درستی و اصولی طی کرده باشید. مدت زمان بررسی مدارک شما حداقل 10 و حداکثر 30 روز زمان می برد.

 • پرداخت هزینه اظهار نامه در سایت

شما باید هزینه ثبت اظهارنامه را پرداخت کنید تا اظهارنامه شما برای ثبت و روند بررسی آغاز شود، در ادامه فرمی به شما نمایش داده می شود که حاوی اطلاعات کاربری شما می باشد. با وارد شدن مجدد به سامانه مالکیت معنوی و وارد کردن اطلاعات فرم، نام کاربری و پسورد را دریافت نمایید. شما باید در حفظ این اطلاعات کوشا باشید زیر در مراجه های بعدی شما با آن اطلاعات سر و کار دارید.

 • چاپ آگهی تقاضای ثبت در روزنامه رسمی

بعد از بررسی اظهارنامه و ثبت برند شما بدون مشکل تشخیص داده شود، در خواست ثبت برند شما به روزنامه رسمی ارسال می شود. در این مرحله باید هزینه روزنامه رسمی برای آگهی ثبت برند را پرداخت کنید. چاپ آگهی و ارسال آن به ادرس شما شاید 1 هفته طول بکشد.

چاپ آگهی به این دلیل انجام می شود که هر شخص حقیقی یا حقوقی که نسبت به ثبت آن اعتراض داشته باشد حقوق مدنی وی اجازه اعتراض به ثبت را می دهد. در قانون تجارت کشور یک ماه فرصت اعتراض داده می شود، پس از یک ماه اگر هیچ اعتراضی از طرف شخص ثالث صورت نگرفت، اصل مدارک را به اداره ثبت برند به صورت فیزیکی تحویل دهید.

زمامی که اعتراضی به صورت رسمی به ثبت برند شما صورت گرفت برند پیشنهادی مجدد مورد بررسی کارشناسی قرار می گیرد، اگر در این زمان اعتراضی ثبت نشد، پیامی مبنی بر ثبت برند بلامانع است دریافت خواهید نمود.

 • مراجعه حضوری به اداره مالکیت

بعد از چاپ روزنامه رسمی، اظهار نامه ثبت شده از سمت کارشناسان مورد تایید قرار می گیرد و پیامی به اطلاع شما می رسد. بعد از دریافت پیامک لازم است شما به اداره مالکیت معنوی کشور مراجعه کرده و اقدام به تشکیل پرونده کنید، شما باید اصل تمامی مدارک را همراه داشته باشید.

 • پرداخت حق الثبت برند

بعد از زمانی که ثبت برند بدون مشکل تشخیص داده شد و اصل مدراک را تحویل دادید، در سامانه ثبت برند به شما اجازه داده می شود که حق الثبت برند را پرداخت نمایید. هزینه حق الثبت برند برای یک طبقه به شرح زیر است:

 • ثبت برند حقیقی 120 هزار تومان + هر طبقه اضافه 10 هزار تومان
 • ثبت برند حقوقی 240 هزار تومان + هر طبقه اضافه تر 20 هزار تومان

یعنی اگر شما یک برند شخصی را در 3 طبقه ثبت می کنید هزینه حق الثبت آن اینگونه محاسبه می شود.

120 هزار تومان ( به ازای یک طبقه پایه ) + 20 هزار تومان ( دو طبقه اضافه تر ) در مجموع 140 هزار تومان برای 3 طبقه

 • پرداخت هزینه روزنامه رسمی نوبت دوم

مشاوره ثبت برند در کرج
مشاوره ثبت برند در کرج

چرا باید شما دوبار هزینه روزنامه رسمی را پرداخت کنید؟ بعد از طی گام های قبلی و پرداخت های حق الثبت برند، نیاز است این موضوع به اطلاع عموم برسد. پس برای دومین بار به عنوان آگهی رسمی ثبت علامت تجاری در روزنامه رسمی چاپ می شود که این برند در فلان طبقه به نام فلانی ثبت گردید است.

 • تحویل گرفتن گواهی 10 ساله ثبت برند

گام آخر تحویل گواهی 10 ساله برند می باشد، بعد از چاپ دو روزنامه رسمی، یک نسخه باید به همراه اظهارنامه ثبت برند و نمونه برند 6*6 ( 10 تصویر در یک صفحه) به ادراه مالکیت معنوی ببرید و سند برند ثبت شده را تحویل بگیرید.

اگر شما از ما کمک بخواهید دیگر لازم نیست خودتان اقدام به طی این مراحل کنید یا حضورا به مرکز مالکیت کشور بروید، تمامی امور اداری، پرداخت هزینه های روزنامه رسمی، حق ثبت و تشکیل پرونده توسط کارشناسان وبسازان نوین انجام می شود.

مدارک ثبت برند در کرج

مدارک ثبت برند اشخاص حقیقی با اشخاص حقوقی و شرکت ها متفاوت می باشد.

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی متقاضی ثبت برند:

 • کپی برابر اصل شده شناسنامه شخص حقیقی
 • کپی برابر اصل شده کارت ملی شخص حقیقی
 • کپی برابر اصل شده کارت بازرگانی (در صورت لاتین بودن برند پیشنهادی)
 • کپی برابر اصل شده مجوز فعالیت
 • اطلاعاتی از قبیل آدرس، کد پستی، آدرس الکترونیکی، شماره تلفن همراه و شماره تلفن ثابت شخص حقیقی

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی متقاضی ثبت برند:

 • کپی برابر اصل شده شناسنامه تمام افرادی اعم از مدیران، سهامداران یا شرکا که در شرکت مورد نظر حق امضا دارند.
 • کپی برابر اصل شده کارت ملی تمام افرادی اعم از مدیران، سهامداران یا شرکا که در شرکت مورد نظر حق امضا دارند.
 • کپی برابر اصل شده مجوز فعالیت
 • کپی روزنامه رسمی که ثبت شرکت در آن آگهی شده است
 • کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
 • کپی برابر اصل شده کارت بازرگانی (در صورت لاتین بودن برند پیشنهادی)
 • اطلاعاتی از قبیل آدرس، کد پستی، آدرس الکترونیکی، شماره تلفن همراه و شماره تلفن ثابت افرادی که در شرکت حق امضا دارند.

مدت زمان ثبت برند در کرج

به صورت کلی زمان ثبت برند حدود 2 ماه می باشد. این مدت زمان از مجموع زمان لازم برای بررسی تقاضا توسط کارشناسان، اقدام به تشکیل پرونده حضوری، انتظار برای چاپ روزنامه رسمی و مدت سی روزه اعتراض به ثبت برند، چاپ روزنامه رسمی ثانویه و مراجعه حضوری برای دریافت سند مالکیت برند ثبت شده ناشی می شود.

گواهی ثبت علامت تجاری

ما در وبسازان نوین صدها برند را برای مشتریان خود ثبت رسانده ایم، افتخار می کنیم که بتوانیم در مسیر برندسازی کسب و کارتان در کنارتان باشیم. کارشناسان وبسازان نوین هر چه لازم بود تا شما با رابطه با ثبت برند در کرج بدانید را به صورت کلی در اختیار شما قرار داده اند تا با یافتن پاسخ سوال های احتمالی که در ذهن خود دارید اقدام به عملیات ثبت برند نمایید.

اگر سوالی در رابطه با چگونگی تکمیل اظهارنامه، مراحل ثبت و طبقه بندی برند و … دارید، می توانید به دو صورت جواب آن را دریافت کنید، در ابتدا در قسمت کامنت ها سوال خود را مطرح کنید یا با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید و از مشاوره های کارشناسان ما بهره مند شوید. در صورت واگذاری انجام عملیات ثبت برند به پرسنل وبسازان نوین، این اطمینان به شما داده می شود که وبسازان نوین پروسه ثبت برند در کرج را به صورت تخصصی و توسط حقوقدانان و وکلای پایه یک دادگستری انجام در سریع ترین زمان ممکن با موفقیت به اتمام خواهد رسانید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 0 میانگین: 0]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها