جذب مشتری از طریق سایت

جذب مشتری از سایت
راه درست برای جذب مشتریان به وب سایت شما نیازی به علم موشکی نیست. تنها چیزی که نیاز دارید یک استراتژی خوب و یکپارچگی است تا همه چیز برای شما کار ساز باشد.

5 ترفند برای جذب مشتریان بیشتر به وب سایت شما

راه درست برای جذب مشتری از طریق سایت نیازی به علم موشکی نیست. تنها چیزی که نیاز دارید یک استراتژی خوب و یکپارچگی است تا همه چیز برای شما کارساز باشد. بروزرسانی مداوم محتوا همیشه می تواند به شما کمک کند تا ترافیک را به وب سایت خود هدایت کنید. فقط مطمئن شوید که محتوای شما از لحاط سئو بهینه شده است. آیا تاریخچه جستجوی گوگل شما پر از سوالاتی مانند “چگونه مشتریان را برای وب سایت خود جذب کنم؟” است.
ممکن است یک محصول عالی و حتی یک وب سایت عالی داشته باشید، اما، هیچ یک از این دو، مشتریان را به سمت وب سایت شما جذب نمی کند. اگر محصول شما دیجیتال نباشد، ممکن است اکثر مشتریان شما حتی از وجود سایت شما اطلاعی نداشته باشند. بنابراین، باید راه‌ هایی برای جذب آن‌ ها بیابید، آن‌ ها را به سمت خود بکشانید، و آن ها را برای بازگشت بیشتر ادامه دهید. برای دستیابی به این موفقیت، یک استراتژی بازاریابی مناسب برای کسب و کار شما لازم است.

برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره رایگان سئو در کرج با کارشناسان ما تماس بگیرید.

این پنج ترفند ساده و ارزان به شما کمک می کند تا یک استراتژی بازاریابی برای جذب مشتریان آنلاین به وب سایت خود ایجاد کنید.

1. مسیر ایده آل برای تبدیل را تعریف کنید.

برای شروع، ضروری است قبل از ایجاد هر گونه برنامه یا استراتژی برای وب سایت، تشخیص دهید که چگونه می خواهید مصرف کنندگان با وب سایت شما ارتباط برقرار کنند. این می تواند میزان تولید محتوای شما را افزایش دهد که باید در آن شرکت کنید یا نوع محتوایی که ارائه می دهید.

جذب مشتری از سایت
جذب مشتری از سایت

صرف نظر از این، هدف سایت شما ارائه ارزش به بازدیدکنندگان است. اکثر برندها از استراتژی‌ های محتوا به عنوان بخشی از تلاش‌ های بازاریابی درونگرای خود برای ارزش بخشیدن و جذب بازدیدکنندگان جدید به سایت استفاده می‌کنند.

با این حال، نکته کلیدی در اینجا این است که هر مصرف کننده تحت یک فرآیند تبدیل قرار می گیرد، جایی که از یک بازدیدکننده کنجکاو به یک مصرف کننده وفادار تبدیل می شود. این سفر از یک شرکت به شرکت دیگر متفاوت است. بنابراین، اولین قدم شما برای جذب بازدیدکننده باید تعیین مسیر تبدیل ایده آل برای مخاطبان هدف شما باشد.

مسیر چیزی شبیه به این خواهد بود:

 • یک نفر مشکل دارد.
 • آن ها به صورت آنلاین راه حل ها را بررسی می کنند.
 • وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر می شود.
 • آن ها روی پیوند وبلاگی که در مورد آن موضوع نوشته اید کلیک می کنند تا آن را بخوانند.
 • با خواندن ادامه مطلب، آن ها روی دکمه که در پایین پست وبلاگ شما قابل مشاهده است فشار می دهند و آنها را به سمت پیشنهاد محتوای ممتاز می کشاند. خواننده به مصرف کننده تبدیل می شود.
 • آن ها اکنون در فرآیند شما به یک مخاطب تبدیل می شوند و اکنون در برنامه فروش (با توجه به سطح فعالیت آن ها در وب سایت) پذیرفته می شوند.

مطالعه بیشتر : جستجوی صوتی گوگل چیست ؟

2. از خریداران خود شخصیت بسازید.

اگر می خواهید افراد از وب سایت شما بازدید کنند و در نهایت به مشتری تبدیل شوند، اولین قدمی که باید بردارید این است که بشناسید مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و الگو ها و خواسته های آن ها چیست. شخصیت هایی که دارید تولید محتوای شما را هدایت می کنند و اطمینان حاصل می کنند که محتوای دقیق و خاصی را ارائه می کنید که مخاطب هدف شما به دنبال آن است.

جذب مشتری از سایت
جذب مشتری از سایت

در حالی که شخصیت‌ های ایده‌آل را می‌ شناسید، باید برخی از سوالات را از خود بپرسید،

 • آن ها برای زندگی چه می کنند؟
 • آن ها دستاوردهای حرفه ای خود را چگونه توصیف می کنند؟
 • چه پلتفرم های رسانه های اجتماعی را ترجیح می دهند؟
 • آن ها به چه پیام هایی مربوط می شوند؟
 • چگونه آن ها ارتباط برقرار می کنند (ایمیل، تماس تلفنی، پیامک و غیره)؟
 • آن ها روزانه با چه چالش هایی روبرو هستند؟

با شناسایی پاسخ به این سؤالات، ضمن انتخاب پرسونای ایده آل، قادر خواهید بود محتوایی بسازید که مطابق با نیاز های مصرف کنندگان، کامل و مناسب باشد که در نهایت به تبدیل آن ها به خریدار کمک می کند.

3. هرگز حقایق اجتماعی را نادیده نگیرید.

تبلیغ محتوای شما از طریق پلتفرم های رسانه های اجتماعی یکی از ایده های محبوب برای جذب مشتریان به وب سایت شماست. مکانی که در آن اشتراک گذاری تبلیغ می شود، رسانه های اجتماعی است. محتوای شما می تواند از طریق تبلیغات رسانه های اجتماعی دسترسی گسترده تری داشته باشد.

جذب مشتری از سایت
جذب مشتری از سایت

با این حال، جدید بودن و شروع به کار در پلتفرم های رسانه های اجتماعی می تواند کار خسته کننده ای باشد. هنگام ایجاد استراتژی های بازاریابی رسانه های اجتماعی خود برای جذب مشتریان بالقوه به وب سایت خود، این عوامل را در نظر بگیرید:

 • پلتفرمی که مصرف کنندگان بیشتر وقت خود را در آن صرف می کنند
 • پلتفرم های رسانه های اجتماعی که آن ها بیشترین استفاده را دارند.
 • پلتفرم هایی که معمولاً محتوا را با ارتباطات خود به اشتراک می گذارند یا درگیر می کنند
 • پلتفرمی با اکثر مصرف کنندگان بالقوه برای صنعت شما.

با در نظر گرفتن این عوامل، می توانید کانال های رسانه های اجتماعی را که اکثر مصرف کنندگان مناسب برای نوع صنعت شما دارند، به دست آورید. اگر متوجه شده اید که هیچ یک از مشتریان احتمالی یا رهبران فکری شما در توییتر حضور ندارند، نمی خواهید وقت خود را در آنجا تلف کنید، زیرا منجر به افزایش تعامل یا نرخ بازگشت شما نمی شود.

هنگامی که پلتفرم‌ ها را شناسایی کردید و تمرکز خود را روی پلتفرم‌ ها شروع کردید، یک برنامه انتشار برای رسانه‌ های اجتماعی بسازید که به شما امکان می‌دهد به یک برنامه زمان‌ بندی پایبند باشید. منابع متعددی را پیدا خواهید کرد که به شما کمک می کنند پست‌ های رسانه‌ های اجتماعی را از قبل برنامه‌ ریزی کنید، به شما زمان می‌ دهند تا با مخاطبان خود تعامل داشته باشید و هر روز رقبا را بررسی کنید. رعایت انضباط در این مورد به شما این امکان را می دهد که بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت خود جذب کنید.

امروزه بسیاری از کسب و کار ها به اشتراک گذاری و تبلیغات مطالب خود در رسانه های اجتماعی بسیار متکی هستند، به طوری که حدود 83 درصد از بازاریابان از آن ها به عنوان یک کانال بازاریابی پرسود استفاده می کنند. آن‌ ها از رسانه‌ های اجتماعی برای ارتباط و اشتراک‌گذاری محتوای خود و دیگران استفاده می‌کنند، و شما هم همین‌ طور. از طریق حساب های رسانه های اجتماعی، می توانید پست های وبلاگ خود را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. انجام این کار می تواند ترافیک وب سایت شما را افزایش دهد.

از آنجایی که برندهای زیادی به نظرات فالوور ها پاسخ نمی دهند، اگر این کار را انجام دهید، مخاطبان شما به احتمال زیاد به سرعت از قیف عبور می کنند، یعنی به مصرف کنندگان محصولات یا خدمات شما تبدیل می شوند.

4. یک تجربه جدید و مناسب را حفظ کنید.

با حصول اطمینان از حضور یک تجربه کاربری پیشرفته و مناسب، صاحب کسب و کار می تواند وب سایت خود را به تولید سرنخ های قابل دوام و قابل تبدیل برساند. کسب و کارها می توانند از طریق محتوای ارزشمند در وبلاگ و وب سایت خود به این مهم دست یابند.

کسب و کارها می توانند تجربه کاربر را با موارد زیر بهبود بخشند:

 • دادن تخفیف و پیشنهاد.
 • اطمینان از اینکه وب سایت به خوبی طراحی شده و جذاب به نظر می رسد.
 • اطمینان از خوب بودن رتبه سایت بهینه سازی موتور جستجو.
 • داشتن پیام های ساده و قابل فهم در وب سایت.
 • اطمینان حاصل کنید که هر صفحه دارای یک فراخوان برای اقدام مشخص و صریح است.
 • درخواست بازخورد مصرف کننده
 • داشتن محتوایی که مشتری محور باشد.

یک وب سایت گمراه کننده به جای درگیر کردن آن ها، ترافیک ارگانیک را از سایت شما می ترساند. ناوبری سریع و شهودی که استفاده از آن ساده است باید یکی از ویژگی های وب سایت شما باشد.

علاوه بر این، وب سایت شما باید به سرعت بارگذاری شود و سازگار با موبایل و تبلت باشد. زمانی که سایت شما تمامی این ویژگی ها را در کنار محتوای باکیفیت داشته باشد، رتبه جستجوی آن بالا می رود و در نتیجه ترافیک وب سایت شما افزایش می یابد.

5. ملاقات مشتریان را آسان تر کنید.

تا زمانی که نتوانید فردی را در صف انتخاب قرار دهید، به مصرف کنندگان یک صف طولانی از گزینه ها ارائه ندهید. برای تماس با شما یک جعبه گفتگو، ایمیل یا تماس با پشتیبانی آسان برای آن ها فراهم کنید.

جذب مشتری از سایت
جذب مشتری از سایت

حتی می توانید اطلاعات حساب های رسانه های اجتماعی خود را در وب سایت خود ارائه دهید تا مصرف کنندگان بتوانند از طریق رسانه های اجتماعی با شما ارتباط برقرار کنند. با این حال، هنگامی که در این مسیر حرکت می کنید، مطمئن شوید که به موقع یا در اسرع وقت پاسخ دهید. تحقیقات نشان می دهد که 42 درصد از مصرف کنندگان انتظار دارند در کمتر از 60 دقیقه به شکایات خود در رسانه های اجتماعی پاسخ دهند.

در دسترس قرار دادن بیشتر خود برای مصرف کننده نه تنها به شما کمک می کند تا یک تجربه مثبت برای مصرف کننده ایجاد کنید، بلکه ترافیک سایت شما را نیز افزایش می دهد.

مطالعه بیشتر : خدمات مشاوره سئو در کرج

نتیجه

راه درست برای جذب مشتریان به وب سایت شما نیازی به علم موشکی نیست. تنها چیزی که نیاز دارید یک استراتژی خوب و یکپارچگی است تا همه چیز برای شما کارساز باشد. ارتقای مداوم محتوا همیشه می تواند به شما کمک کند تا ترافیک را به وب سایت خود هدایت کنید.

فراموش نکنید که پس از ایجاد محتوا، استراتژی‌ های رشد بسازید تا کاربران را به پلتفرم خود بکشانید تا سرنخ‌ ها پس از تبدیل، محتوای مناسبی در صندوق ورودی خود داشته باشند. باید به آن ها این امکان را بدهید که برای دریافت محتوای شما به صورت دوره ای، چه ماهانه و چه هفتگی، مشترک شوند. یکی دیگر از بخش‌ های حیاتی برای آوردن ترافیک بیشتر به سایت، اطمینان از به‌ روزرسانی محتوای فعلی وب‌ سایت است. (جذب مشتری از سایت)

با پیروی از این پنج ترفند، می‌ توانید از استراتژی‌های خود برای جذب مشتریان آنلاین نهایت استفاده را ببرید و در عین حال آن ها را حفظ کنید و از تبدیل شدن آن ها به سرنخ اطمینان حاصل کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 3 میانگین: 4.7]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها