کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی
کمپین‌های تبلیغاتی مجموعه‌ای از تبلیغات هستند که بر یک پیام متمرکز می‌شوند و هدف آن رسیدن به یک هدف تجاری خاص و همچنین منجر به تبدیل‌ها است.

کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی مجموعه ای از تبلیغات هستند که بر روی یک پیام متمرکز می شوند. آنها برای رسیدن به یک هدف تجاری خاص و همچنین منجر به تبدیل در نظر گرفته شده اند. برخی از اهداف تجاری که کمپین های تبلیغاتی می توانند هدف قرار دهند عبارتند از ایجاد آگاهی از نام تجاری(برند) برای یک محصول یا خدمات جدید، افزایش فروش برای یک محصول یا خدمات خاص، درخواست از مشتریان برای ثبت نام در لیست ایمیل و … .
توجه به این نکته مهم است که کمپین های تبلیغاتی چیزی فراتر از ایجاد یک تبلیغ چشم نواز و ارسال آن در صفحه نتایج موتور جستجو هستند. برای دریافت بهترین نتایج، کمپین های تبلیغاتی باید به خوبی تحقیق و سازماندهی شوند، با یک برنامه مشخص و خطی برای بازاریابان که آن را دنبال کنند. راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی واقعاً با شناسایی اهداف کسب‌وکار، تحقیق در مورد کلمات کلیدی که بهتر به مخاطبان هدف شما می‌رسند و نشان‌دهنده آن هستند، و سپس ایجاد تبلیغات و سایر محتوایی که آگاهی و علاقه به محصولات یا خدمات شما را افزایش می‌دهد، شروع می‌شود. برای دریافت مشاوره تبلیغاتی رایگان در مورد کمپین های تبلیغاتی با ما تماس بگیرید.

کمپین تبلیغاتی
اجرای کمپین تبلیغاتی توسط وبسازان نوین

چرا کمپین های تبلیغاتی مهم هستند؟

کمپین های تبلیغاتی مهم هستند زیرا می توانند به کسب و کار شما در بازاریابی و تبلیغات برتری متمرکز کنند. البته، هدف این نیست که سایر مشاغل را شکست دهید، بلکه پیدا کردن افرادی است که بیشترین سود را از تجارت شما می برند. این به معنای شناسایی و ارائه خدمات به کاربران اینترنتی است که ممکن است از محصولات یا خدمات شما سود ببرند و آنها را به مشتریان بلندمدت تبدیل کنید.

صرفاً داشتن تعداد زیادی بازدید از تبلیغات سایت، اگر بازدیدکنندگان اشتباهی باشند، معنایی ندارد. اگر می‌خواهید در اندازه و موفقیت کسب‌وکارتان تفاوت ایجاد کنید، جمعیت‌شناسی مشتری اهمیت دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، کمپین های تبلیغاتی ابزار مفیدی برای دستیابی به افراد مناسب هستند.

مطالعه بیشتر : طراحی بروشور تبلیغاتی 

چرا شرکت ها تبلیغات انجام می دهند؟

تبلیغات در چهره های مختلف، برای ارتباط با مخاطبان و معرفی نمودن یک ایده، یک محصول و یا نوعی خدمات استفاده می شوند. شرکت های مختلف با توجه به تنوع فعالیت خود از ابزار های تبلیغاتی متناسب استفاه می کنند تا بهترین شیوه برای ارتباط با جامعه ی هدف خود را پیدا کنند. دنیای تبلیغات را می توان یکی از گسترده ترین بازار های مالی دانست که هر نوع خلاقیتی می تواند در لحظه سبب خلق یک نوع تبلیغات متفاوت باشد. شاید در دو دهه گذشته کسی به این موضوع فکر نمی کرد که تبلیغات در سوشال مدیا تا این حد رواج یابد.

شرکت های مختلف با تبلیغات درست، حرفه ای و اصولی سعی دارند تا با مخاطب خاص خود به بهترین شیوه ارتباط برقرار کنند. اما امروز چه نوع ابزار های تبلیغاتی در اختیار کمپانی ها و کسب و کار ها قرار دارد؟ از رسانه ها، سوشال مدیا، بستر اینترنت  وب سایت ها تا تبلیغات چاپی؛ امروز جذابیت بالایی یافته اند. هر طیف از مخاطبان ممکن است به یکی از این ها دسترسی داشته باشند. هم چنین بهتر است شرکت ها از شیوه های مختلف تبلیغاتی به ویژه تبلیغات اینترنتی استفاده کنند، چرا که هر یک تاثیر خاص خود را خواهند داشت. در دنیای مدرن، اغلب شرکت ها تلاش دارند تا با طراحی کمپین های تبلیغاتی منحصر خود، احساسی ماندگار را در مخاطب ایجاد کنند.

چگونه می توانید کمپین های تبلیغاتی عالی ایجاد کنید؟

هنگام ایجاد کمپین های تبلیغاتی عالی، چند حرکت کلیدی برای موفقیت فوری وجود دارد. اینها شامل تعیین هدف کمپین، شناسایی مخاطب هدف، تقسیم بندی مخاطب و انتخاب بهترین ابزار تبلیغاتی است.

تعیین هدف کمپین

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم، حتی اگر یک کمپین تبلیغاتی جالب در ذهن دارید، اگر هدف اصلی برای کمپین ندارید، چیز زیادی ندارید. کمپین های تبلیغاتی باید هدفی داشته باشند تا برای کسب و کار شما مفید باشند. مطمئن نیستید هدف خاص شما باید چه باشد؟ جای نگرانی نیست متداول ترین اهداف کمپین شامل به دست آوردن مشتریان جدید، تبلیغ موفقیت آمیز محصولات فعلی، راه اندازی محصولات و خدمات جدید و بهبود آگاهی همه جانبه از برند است. به هر هدفی که می خواهید برسید، مطمئن شوید که آن را قبل از شروع هر کمپین تبلیغاتی شناسایی کرده اید.

اجرای کمپین تبلیغاتی
اجرای کمپین تبلیغاتی توسط وبسازان نوین

شناسایی هدف

هدف شما مخاطبان مورد نظر شما هستند. شناسایی این که چه کسی است و به چه چیزی نیاز دارد برای دستیابی به اهداف شما حیاتی است. با جزئیات واضح مشخص کنید که می خواهید از طریق کمپین تبلیغاتی خود به چه کسانی دسترسی پیدا کنید. عواملی مانند سن، موقعیت اجتماعی، جنسیت، وضعیت تاهل، عادت‌ها، علاقه‌مندی‌ها، دوست نداشتن‌ها، سطح تحصیلات و سرگرمی‌ها را در نظر بگیرید تا ایده کاملی در مورد اینکه چه کسی از کسب و کار شما بیشترین بهره را می‌برد به دست آورید.

تقسیم بندی مخاطبان

هنگامی که ایده خوبی از اینکه به چه کسی می خواهید برسید، دارید، می توانید مخاطبان هدف خود را بیشتر تقسیم کنید. این به عنوان بخش بندی مخاطب شناخته می شود. شما به سادگی می توانید آنها را بر اساس محصولات و یا خدماتی که می خواهید بفروشید به گروه های مختلف تقسیم کنید. عواملی مانند سن، وضعیت تاهل، عادات، سطح تحصیلات، سرگرمی‌ها و موارد دیگر می‌توانند به شما کمک کنند که مخاطبان بزرگ‌تر خود را به افراد کوچک‌تر تقسیم کنید.

انتخاب بهترین ابزار تبلیغاتی

انتخاب بهترین ابزار تبلیغاتی
اجرای کمپین تبلیغاتی توسط وبسازان نوین

نحوه تبلیغ شما به اندازه خود تبلیغات مهم است. هنگام کار آنلاین، گزینه های زیادی برای نحوه تبلیغات در اختیار دارید و انتخاب مناسب برای کسب و کارتان به چند چیز بستگی دارد. محصولات یا خدمات شما و اینکه بخش عمده ای از مخاطبان زمان خود را در کجا می گذرانند.

این ها برخی از رایج ترین ابزارهای تبلیغاتی هستند:

 • رسانه های اجتماعی
  اگر جمعیت شناسی شما شامل نوجوانان، بزرگسالان جوان، بزرگسالان، والدین و متخصصان جوان باشد، تبلیغات در رسانه های اجتماعی مفید است. اینها افرادی هستند که بیشتر در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک یا توییتر حضور دارند. شما می توانید محتوا را در اینجا ارسال کنید، با دنبال کنندگان خود درگیر شوید و دسترسی خود را شخصی سازی کنید. علاوه بر این، مخاطبان شما می توانند به راحتی از طریق رسانه های اجتماعی با شما ارتباط برقرار کنند و آن را به وسیله ای عالی برای ارتباط تبدیل کنند.
 • پست الکترونیک (ایمیل)
  تبلیغات از طریق ایمیل، یا بازاریابی ایمیلی، یک راه مفید برای به دست آوردن سرنخ های جدید و احتمالاً ایجاد تبدیل است. برای یک چیز، داشتن ایمیل بازدیدکنندگان سایت به این معنی است که آنها قبلاً به تجارت شما علاقه دارند. پیگیری ایمیل‌های مربوط به محصولات و خدمات شما باعث می‌شود در آینده نزدیک خرید کنند.
 • SEO و SEM
  بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و بازاریابی موتورهای جستجو متفاوت هستند، اما اهداف مشابهی دارند. سئو زمانی است که وب سایت و محتوای وبلاگ تجاری خود را بهینه می کنید تا بتواند در جستجوهای ارگانیک رتبه بالاتری داشته باشد. SEM، از سوی دیگر، همه چیز در مورد بهینه سازی است، اما از طریق تلاش های پولی مانند تبلیغات هزینه به ازای کلیک که در شبکه های مختلف موتور جستجو نمایش داده می شود.

عناصر، انواع و بهترین نمونه های کمپین تبلیغاتی

به مجموعه ای از پیام های تبلیغاتی که دارای یک ایده یا پیام یا موضوع هستند، کمپین تبلیغاتی می گویند. بسیاری از ترکیب های مختلف رسانه برای ترویج مفهوم خاص تبلیغات استفاده می شود. این کمپین ها برای دستیابی به مجموعه ای خاص از اهداف یا اهداف طراحی شده اند. این اهداف شامل افزایش آگاهی از برند، ایجاد یک برند، بهبود ضریب تبدیل فروش است، اما ممکن است محدود به آنها نباشد. پارامترهای اندازه گیری فعالیت برای اندازه گیری موفقیت کمپین تبلیغاتی تعیین می شوند. پنج نکته یا پارامتر کلیدی رایج که برای اندازه گیری اثربخشی کمپین های تبلیغاتی استفاده می شوند، کانال های رسانه ای، ارتباطات بازاریابی یکپارچه، موقعیت یابی، نقاط تماس و فرآیند ارتباط هستند.

ایجاد یک کمپین تبلیغاتی نیاز به برنامه ریزی و مشارکت چندین بخش در یک شرکت دارد. درست از بخش بازاریابی، سایرین مانند بخش فروش، بخش خلاق و حتی هیئت مدیره در ایجاد یک کمپین تبلیغاتی مشارکت دارند.

دلیل چنین بررسی دقیقی درست مانند یک کمپین تبلیغاتی موفق است که می تواند یک برند یا یک شرکت ایجاد کند. یک کمپین بد می تواند نه تنها برند، بلکه سازمان را نیز خراب کند. در ادامه عناصر کمپین های تبلیغاتی را به شما توضیح خواهیم داد.

 • روی محصول و ویژگی ها تمرکز کنید

تمرکز باید نه تنها بر روی محصول بلکه بر ویژگی ها و مزایایی که به مشتریان ارائه می دهد نیز باشد. مشتریان باید بتوانند در سطح عمیق تری با محصول ارتباط برقرار کنند تا خریدار از روی اجبار نباشد بلکه از روی نیاز باشد. شرکت باید روی ایجاد نیاز در تبلیغات خود کار کند.

به عنوان مثال، اگر شرکتی شامپوی ضد شوره می‌فروشد، به جای توضیح تمام فرآیندهای علمی که در از بین بردن شوره سر انجام می‌شود یا به جای اینکه ادعا کند این شامپو در تمیز کردن مو چقدر موثر است، شرکت می‌تواند روی نشان دادن میزان مفید بودن آن تمرکز کند. استفاده از شامپو ضد شوره در موقعیت های اجتماعی است که افراد به دلیل شوره سر با خجالت مواجه می شوند. و اگر تبلیغ بتواند نشان دهد که این شامپو علاوه بر تمیز کردن موهای شما، به موهای شما نیز درخشندگی می دهد، مشتریان دیگری را نیز که شوره ندارند اما خواهان موهایی براق هستند را به خود جذب می کند.

کمپین تبلیغاتی

در اینجا تبلیغات روی ایجاد نیاز به پذیرش اجتماعی در ذهن مخاطب کار کرده است که باعث می شود مشتریان محصول را خریداری کنند.

 • از تجزیه و تحلیل استفاده کنید

استفاده صحیح از تقسیم بندی، هدف گذاری، موقعیت یابی و ترکیب تمایز برای موفقیت کمپین ها ضروری است. هر تبلیغی باید دارای تقسیم بندی مناسبی از مخاطبان باشد تا آنها را هدف قرار دهد. سپس محصول باید با دقت در ذهن مخاطب قرار گیرد و از رقبا متمایز شود.

 • پیام خود را به زبان مشتری برسانید

شما باید مطمئن شوید که مشتریانی که از کمپین تبلیغاتی مورد نظر شما هستند، زبان تبلیغات شما را درک می کنند. ضروری است که تصور نکنید مشتریان همه چیزهایی را که در آگهی خود ذکر می کنید درک می کنند. در برخی موارد، ممکن است نیاز به توضیح باشد، و برای هدف قرار دادن مخاطبان مختلف در مناطق مختلف، نیاز به بازنگری های متعدد یا نسخه های متعدد از یک تبلیغ باشد.

کمپین های تبلیغاتی دیجیتال این روزها در هر صنعتی در حال افزایش است. ضروری است که قبل از شروع یک کمپین دیجیتال مارکتینگ، مخاطب هدف خود را بشناسید و تبلیغات خود را مختص به آنها جدا کنید.

مطالعه بیشتر : اهمیت تبلیغات در کسب و کار

تقسیم عبارات پیچیده به عبارات کوچک قابل درک، ساخت کمپین های تبلیغاتی مرتبط، استفاده از کلمات روزانه که مخاطب برای دانستن محصول یا ویژگی های آن استفاده می کند، چند مورد ضروری است که در طراحی کمپین های تبلیغاتی باید در نظر داشته باشید.

 • خدمات مشتری و بازخورد مشتری

دو عنصر اصلی که برای موفقیت یک کمپین تبلیغاتی حیاتی هستند، خدمات مشتری و بازخورد مشتری هستند. هنگامی که مشتری تبلیغ شما را مشاهده کرد و محصول را خریداری کرد، ارائه خدمات مناسب به مشتریان بسیار حیاتی است.

می توان از نظر کمک به مشتری برای عیب یابی محصول یا خدمات پس از فروش خدمت کرد. در هر صورت، بسیار مهم است که شرکت خدمات مشتری را ارائه دهد و آن را در اولویت قرار دهد. دومین نکته مهم بازخورد مشتری است.

بازخورد مشتری را می توان در هر نقطه از کمپین تبلیغاتی گرفته تا بازخورد خدمات پس از فروش دریافت کرد. طراحی بازخورد مشتری بسیار مهم است زیرا داشتن سؤالات مناسب به نقاط مناسب پاسخ می دهد و به بهبود تبلیغات و کیفیت محصول کمک می کند.

انواع کمپین های تبلیغاتی

انواع مختلفی از کمپین های تبلیغاتی بسته به محصول، صنعت و حضور مخاطب وجود دارد. با در نظر گرفتن تمام این سه عامل، یک شرکت باید به طور موثر یک کمپین تبلیغاتی طراحی کند که به افزایش فروش شرکت کمک کند.

 • کمپین های تبلیغاتی دیجیتال

این رایج ترین نوع تبلیغاتی است که این روزها می توان یافت. هر شرکتی شکل دیجیتالی تبلیغات را انتخاب می کند و آن را از طریق رسانه های اجتماعی و اینترنت تبلیغ می کند. هنگامی که هدف از رسانه های اجتماعی باشد، حالت ترجیحی کمپین تبلیغاتی نمایش تصویری یا ویدیو های کوچک است که توجه مخاطبان هدف خود را جلب می کند و پیام در مدت زمان کوتاهی منتقل می شود.

انواع کمپین های تبلیغاتی

هنگام استفاده از تالار های گفتگوی اینترنتی مانند آپارات، شرکت ‌ها فقط از حالت ویدیویی تبلیغاتی استفاده می‌کنند که در آن یک ویدیوی کوچک غیر قابل رد شدن به مخاطبان هدف آنها نشان داده می ‌شود. تعداد بازدید یا تعداد کلیک بر روی تبلیغات یکی از شاخص های کلیدی عملکردی است که می توان آن را اندازه گیری کرد.

 • تبلیغات سنتی

در تبلیغات سنتی، تمامی روش ها از چاپ تا بیلبورد گنجانده شده است. تبلیغات نمایش داده شده بین برنامه ها، آگهی های بازرگانی که قبل از فیلم اجرا می شوند، پایه های تبلیغاتی با تبلیغات، تبلیغات چاپی در مجلات، روزنامه ها همه اینها در زیر تبلیغات سنتی طبقه بندی می شوند. تبلیغات سنتی در مقایسه با سایر انواع تبلیغات دارای یک مزیت اساسی در طول عمر طولانی است.

به عنوان مثال، تبلیغات در روزنامه ها یک روز کامل طول می کشد یا تبلیغات در مجلات بسته به در دسترس بودن و تعداد مجلات می تواند دو هفته یا یک ماه طول بکشد. کمپین های سنتی بیشتر برای تبلیغات اطلاعاتی و اطلاعیه های عمومی مناسب هستند. همچنین برای شکار شغل و همچنین برای نشریات اطلاعاتی منظم، از جمله لیست قیمت ارز، قیمت کالاها و غیره مفید است.

یکی از معایب اولیه تبلیغات سنتی، هدر دادن منابع و هدر رفتن احتمالی تبلیغات است. دلیل این امر این است که هدف گذاری و تقسیم بندی در مورد تبلیغات سنتی وجود ندارد. به عنوان مثال، بیلبوردهای مربوط به یک آیفون جدید گران قیمت برای همه قابل مشاهده است، از جمله افرادی که ممکن است خرید کنند و افرادی که هرگز توانایی خرید آن را ندارند.

در چنین مواردی، شرکت منابع خود را صرف تبلیغات می کند. تبلیغات سنتی بیشتر برای یادآوری نام تجاری، عرضه محصول جدید و کمپین های تبلیغاتی مناسب است.

وبسازان نوین، مجری کمپین های تبلیغاتی

وقتی صحبت از کمپین های تبلیغاتی می شود، دانستن اینکه چه کاری  را چطور انجام می دهید، نیمی از کار است. با این حال، قبل از اینکه کمپین های تبلیغاتی خود را شروع کنید، باید مطمئن شوید که وب سایت شما کاملاً آماده است. این بدان معناست که محتوای وبلاگ به‌روزرسانی می‌شود، صفحات محصول واضح و آموزنده هستند، فراخوان‌های اقدام به راحتی قابل درک هستند. اجازه دهید وبسازان نوین به شما کمک کند اطمینان حاصل کنید که کسب و کار آنلاین شما همان جایی است که باید باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر همین حالا با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل امتیاز: 3 میانگین: 4.7]

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها