کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی
کمپین‌های تبلیغاتی مجموعه‌ای از تبلیغات هستند که بر یک پیام متمرکز می‌شوند و هدف آن رسیدن به یک هدف تجاری خاص و همچنین منجر به تبدیل‌ها است.

کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی مجموعه ای از تبلیغات هستند که بر روی یک پیام متمرکز می شوند. آنها برای رسیدن به یک هدف تجاری خاص و همچنین منجر به تبدیل در نظر گرفته شده اند. برخی از اهداف تجاری که کمپین های تبلیغاتی می توانند هدف قرار دهند عبارتند از ایجاد آگاهی از نام تجاری(برند) برای یک محصول یا خدمات جدید، افزایش فروش برای یک محصول یا خدمات خاص، درخواست از مشتریان برای ثبت نام در لیست ایمیل و … .
توجه به این نکته مهم است که کمپین های تبلیغاتی چیزی فراتر از ایجاد یک تبلیغ چشم نواز و ارسال آن در صفحه نتایج موتور جستجو هستند. برای دریافت بهترین نتایج، کمپین های تبلیغاتی باید به خوبی تحقیق و سازماندهی شوند، با یک برنامه مشخص و خطی برای بازاریابان که آن را دنبال کنند. راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی واقعاً با شناسایی اهداف کسب‌وکار، تحقیق در مورد کلمات کلیدی که بهتر به مخاطبان هدف شما می‌رسند و نشان‌دهنده آن هستند، و سپس ایجاد تبلیغات و سایر محتوایی که آگاهی و علاقه به محصولات یا خدمات شما را افزایش می‌دهد، شروع می‌شود.

کمپین تبلیغاتی
اجرای کمپین تبلیغاتی توسط وبسازان نوین

چرا کمپین های تبلیغاتی مهم هستند؟

کمپین های تبلیغاتی مهم هستند زیرا می توانند به کسب و کار شما در بازاریابی و تبلیغات برتری متمرکز کنند. البته، هدف این نیست که سایر مشاغل را شکست دهید، بلکه پیدا کردن افرادی است که بیشترین سود را از تجارت شما می برند. این به معنای شناسایی و ارائه خدمات به کاربران اینترنتی است که ممکن است از محصولات یا خدمات شما سود ببرند و آنها را به مشتریان بلندمدت تبدیل کنید.

صرفاً داشتن تعداد زیادی بازدید از تبلیغات سایت، اگر بازدیدکنندگان اشتباهی باشند، معنایی ندارد. اگر می‌خواهید در اندازه و موفقیت کسب‌وکارتان تفاوت ایجاد کنید، جمعیت‌شناسی مشتری اهمیت دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، کمپین های تبلیغاتی ابزار مفیدی برای دستیابی به افراد مناسب هستند.

چگونه می توانید کمپین های تبلیغاتی عالی ایجاد کنید؟

هنگام ایجاد کمپین های تبلیغاتی عالی، چند حرکت کلیدی برای موفقیت فوری وجود دارد. اینها شامل تعیین هدف کمپین، شناسایی مخاطب هدف، تقسیم بندی مخاطب و انتخاب بهترین ابزار تبلیغاتی است.

تعیین هدف کمپین

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم، حتی اگر یک کمپین تبلیغاتی جالب در ذهن دارید، اگر هدف اصلی برای کمپین ندارید، چیز زیادی ندارید. کمپین های تبلیغاتی باید هدفی داشته باشند تا برای کسب و کار شما مفید باشند. مطمئن نیستید هدف خاص شما باید چه باشد؟ جای نگرانی نیست متداول ترین اهداف کمپین شامل به دست آوردن مشتریان جدید، تبلیغ موفقیت آمیز محصولات فعلی، راه اندازی محصولات و خدمات جدید و بهبود آگاهی همه جانبه از برند است. به هر هدفی که می خواهید برسید، مطمئن شوید که آن را قبل از شروع هر کمپین تبلیغاتی شناسایی کرده اید.

اجرای کمپین تبلیغاتی
اجرای کمپین تبلیغاتی توسط وبسازان نوین

شناسایی هدف

هدف شما مخاطبان مورد نظر شما هستند. شناسایی این که چه کسی است و به چه چیزی نیاز دارد برای دستیابی به اهداف شما حیاتی است. با جزئیات واضح مشخص کنید که می خواهید از طریق کمپین تبلیغاتی خود به چه کسانی دسترسی پیدا کنید. عواملی مانند سن، موقعیت اجتماعی، جنسیت، وضعیت تاهل، عادت‌ها، علاقه‌مندی‌ها، دوست نداشتن‌ها، سطح تحصیلات و سرگرمی‌ها را در نظر بگیرید تا ایده کاملی در مورد اینکه چه کسی از کسب و کار شما بیشترین بهره را می‌برد به دست آورید.

تقسیم بندی مخاطبان

هنگامی که ایده خوبی از اینکه به چه کسی می خواهید برسید، دارید، می توانید مخاطبان هدف خود را بیشتر تقسیم کنید. این به عنوان بخش بندی مخاطب شناخته می شود. شما به سادگی می توانید آنها را بر اساس محصولات و یا خدماتی که می خواهید بفروشید به گروه های مختلف تقسیم کنید. عواملی مانند سن، وضعیت تاهل، عادات، سطح تحصیلات، سرگرمی‌ها و موارد دیگر می‌توانند به شما کمک کنند که مخاطبان بزرگ‌تر خود را به افراد کوچک‌تر تقسیم کنید.

انتخاب بهترین ابزار تبلیغاتی

انتخاب بهترین ابزار تبلیغاتی
اجرای کمپین تبلیغاتی توسط وبسازان نوین

نحوه تبلیغ شما به اندازه خود تبلیغات مهم است. هنگام کار آنلاین، گزینه های زیادی برای نحوه تبلیغات در اختیار دارید و انتخاب مناسب برای کسب و کارتان به چند چیز بستگی دارد. محصولات یا خدمات شما و اینکه بخش عمده ای از مخاطبان زمان خود را در کجا می گذرانند.

این ها برخی از رایج ترین ابزارهای تبلیغاتی هستند:

  • رسانه های اجتماعی
    اگر جمعیت شناسی شما شامل نوجوانان، بزرگسالان جوان، بزرگسالان، والدین و متخصصان جوان باشد، تبلیغات در رسانه های اجتماعی مفید است. اینها افرادی هستند که بیشتر در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک یا توییتر حضور دارند. شما می توانید محتوا را در اینجا ارسال کنید، با دنبال کنندگان خود درگیر شوید و دسترسی خود را شخصی سازی کنید. علاوه بر این، مخاطبان شما می توانند به راحتی از طریق رسانه های اجتماعی با شما ارتباط برقرار کنند و آن را به وسیله ای عالی برای ارتباط تبدیل کنند.
  • پست الکترونیک (ایمیل)
    تبلیغات از طریق ایمیل، یا بازاریابی ایمیلی، یک راه مفید برای به دست آوردن سرنخ های جدید و احتمالاً ایجاد تبدیل است. برای یک چیز، داشتن ایمیل بازدیدکنندگان سایت به این معنی است که آنها قبلاً به تجارت شما علاقه دارند. پیگیری ایمیل‌های مربوط به محصولات و خدمات شما باعث می‌شود در آینده نزدیک خرید کنند.
  • SEO و SEM
    بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و بازاریابی موتورهای جستجو متفاوت هستند، اما اهداف مشابهی دارند. سئو زمانی است که وب سایت و محتوای وبلاگ تجاری خود را بهینه می کنید تا بتواند در جستجوهای ارگانیک رتبه بالاتری داشته باشد. SEM، از سوی دیگر، همه چیز در مورد بهینه سازی است، اما از طریق تلاش های پولی مانند تبلیغات هزینه به ازای کلیک که در شبکه های مختلف موتور جستجو نمایش داده می شود.

وبسازان نوین، مجری کمپین های تبلیغاتی

وقتی صحبت از کمپین های تبلیغاتی می شود، دانستن اینکه چه کاری  را چطور انجام می دهید، نیمی از کار است. با این حال، قبل از اینکه کمپین های تبلیغاتی خود را شروع کنید، باید مطمئن شوید که وب سایت شما کاملاً آماده است. این بدان معناست که محتوای وبلاگ به‌روزرسانی می‌شود، صفحات محصول واضح و آموزنده هستند، فراخوان‌های اقدام به راحتی قابل درک هستند. اجازه دهید وبسازان نوین به شما کمک کند اطمینان حاصل کنید که کسب و کار آنلاین شما همان جایی است که باید باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر همین حالا با ما تماس بگیرید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها